Skocz do zawartości
wertyg

Zawieszanie Kompa - Msi K9n Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu posiadam plyte glowna msi k9n ultra 2f ktora mysle ze odpowiedzialna jest za zawieszanie sie komputera podczas stanu bezczynnosci ale nie jestem tego pewien.

 

Moja konfiguracja to amd x2 5600+, corsair ddr2 1024x2 dual channel, his radeon 3850 256ram, 400gb hdd samsung 8mb cache sata2, nagrywarka neca s7200 sata oraz zasilacz antec 500w basiq.

 

Moje napiecia wygladaja tak: 1.28v , 3.26v, 5.07v, 12.30v

Temperatury: cpu -35 , chipset plyty - 40

 

Wydaje mi sie ze zawiesza sie tylko w stanie bezczynnosci poniewaz zawieszal sie przy ogladaniu filmu lub gdy zostawialem go na pare minut samego,nie zdarzylo sie zeby zawiesil sie podczas dlugiej gry w obliviona czy tez bioshocka na max detalach.

 

Jak myslicie co moze byc przyczyna?

Zawiesza sie bez zadnych bluescreenow czy tez resetow, tak konkretnie na amen.

 

A i jeszcze jedno gdy podlaczam drugi dysk twardy pod IDE zauwazylem wpis w dzienniku "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D." zdarzylo sie ze zawieszal sie gdy probowalem zainstalowac cos na ten dysk,wiec odlaczylem go ale problem zawieszania nie zostal rozwiazany.W trakcie ogladania filmu juz na samym tylko dysku SATA,za jakies pol godziny zawiesil sie.

 

Gubie sie poniewaz dzisiaj nie zawiesil sie ani razu a podlaczone sa oba dyski.Z tym ze dzisiaj nie zostawialem go samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...