Skocz do zawartości
Ivnz

Zużycie Zawiasów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu posiadam ASUS'a F3SC przed zakupem czytałem sporo o rzeczach na które trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas użytkowania. Musze przyznać że lekko mnie to przeraziło jeśli chodzi o zawiasy. I teraz jak nie ma potrzeby zamykania to laptopa nie zamykam. Z racji tego że mam koty ciężko kiedyś było mi podjąć decyzje o nie zamknięciu bo jak rano wstaje to szlak mnie trafia jak widzę tonę sierści na klawiaturze i ekranie na szczęście wycwaniłem się i kładę jakąś książkę lub gazetę i tylko rano przecieram ekran.

 

Jak to jest z waszymi zawiasami? W jakim są stanie? Kiedy zauważyliście że już nie są takie nowe? I czy rzeczywiście powinno się do tej sprawy przywiązywać tak szczególną uwagę?

 

Ivnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie jest wieczne

ale jak @AK-105 pisał asus nie ma większych problemów z zawiasami - tzn. nie wyłamują się, chociaż miałem w ręku jednego 1,5rocznego z dość sporym luzem - przynajmniej jeden cm(latająca matryca) - mniemam, że to kwestia ich ponownego skręcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby tak do tego podchodzić to lepiej go nie włączać bo sie zepsuje...

jasne jeśli można to ograniczamy 'machanie' matrycą ale nie można wpadać w obsesję. lapki z jakimi mam do czynienia na codzień:

-toshiba z siga - 2,5 roku, skrzypi od nowości nic sie nie łamie a zamykana nawet kilkanaście razy dziennie;

-dell d400 - mała 12,1'' wiek podobny użycie jeszcze większe, chodzą zawiasy jak nowe (bez trzasków jak w moim)

-maxdata eco - 2 lata, skrzypi od około roku, zamykana ~5 razy dziennie nie robie problemów nie widać śladów użcia

- acer travelmate (modelu nie pamietam) - 2 lata, żadko kiedy zamykany (robi za stacjonarkę w biurze) ale jak trzeba zamknąć nie protestuje

 

podsumowując; temat powstał najprawdopodobniej po przeczytaniu aukcji na allegro gdzie pewien pan strzaszy nas połamanymi zawiasami i za 'drobną' opłatą może nam naoliwić i poluźnić zawiasy;

z mojego skromnego doświadczenia nie ma potrzeby - jak ma się połamać to i tak się połamie - co by nie mówić wszystko to teraz plastik made in china...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę jestes w błedzie - tu nie chodzi tylko o plastik, ale smą konstrukcję zawiasów

 

co firma to inny pomysł

HP ma metal przez całą długość matrycy wiec siły działające się rozkładają w wiekszym stopniu niż w Acer, który ma metalowy zawias przytwierdzony tylko do podstawy matrycy i plastik nie wytrzymuje takich naprężeń - zmęczenie materiału.

 

Jest tutaj temat o Acer i jego zużyciu - na fotkach użytkowników wyraźnie widać konstrukcję zawiasów - to nie ma prawa działać - i po jakimś czasie reguła zostaje potwierdzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie we wszystkich HP jest to dobrze zrobione - poprzednia seria pavilionow 17calowych np ma rame do zawiasow z czegos jak enerdowskie duraluminium. rama sama sie lamie i wypacza plastiki. nie polecam czestego zamykalnia w dv8xxx. jesli chodzi o nowe nie mam pojecia. w biznesowych nc i nx nie spotkalem sie z jakimis problemami choc raz widzialem pekniete oba zawiasy. Jak na ilosc biznesowych HPkow, ktorymi sie zajmuje jest bardziej niz ok (padajace invertery to juz inna sprawa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę jestes w błedzie - tu nie chodzi tylko o plastik, ale smą konstrukcję zawiasów

 

co firma to inny pomysł

HP ma metal przez całą długość matrycy wiec siły działające się rozkładają w wiekszym stopniu niż w Acer, który ma metalowy zawias przytwierdzony tylko do podstawy matrycy i plastik nie wytrzymuje takich naprężeń - zmęczenie materiału.

 

Jest tutaj temat o Acer i jego zużyciu - na fotkach użytkowników wyraźnie widać konstrukcję zawiasów - to nie ma prawa działać - i po jakimś czasie reguła zostaje potwierdzona

po przedwczorajszym upgrade przy włączonym lapku nie chciała mi wstanąć moja tośka - odkręcałem min zawiasy żeby dojść do środka i szczerze powiem że metalu tam nie uświadczyłem... (poza śróbkami oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...