Skocz do zawartości
Witchhunter

pompki wodne - modyfikacje, zbiorniki, podlaczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Zostalem poproszony przez amoniaka i Ziobra zeby zamiescic pare zdjec swojego zmodowanego PH802. Zaloze wiec ten temat majac nadzieje, ze inni tez zechca podzielic sie swoimi osiagnieciami w dziedzinie pompek (najlepiej pokazanymi na zdjeciach celem zwiekszenia czytelnosci przekazu :wink: ). Dlatego tez jesli macie ciekawe zdjecia swoich:

:arrow: zmodyfikowanych pompek

:arrow: zbiornikow z zanurzonymi pompkami

:arrow: podlaczen wezy

 

i tym podobnych, to zamiescie jej tutaj "dla przyszlych" pokolen. Mile widziane bylyby tez komentarze odnosnie wlasnych projektow, uwagi itd...

 

Ja zmodowalem swojego PH802 bazujac na patencie innovateka z dokrecanym zbiorniczkiem do Eheimow, ktore mozna u nich kupic. W efekcie otrzymalem cos takiego:

Dołączona grafika

 

W skrocie, obcialem czesc obudowy, na ktorej byl wlot pompki, i przykleilem do tego "zbiornik" zbudowany ze szkla akrylowego i wzmocniony aluminiowymi katownikami. Wymiary zbiornika to 105x85x40mm (wysokosc x szerokosc x grubosc), sluzy on ponadto jako podparcie dla pompki, ktory dzieki niemu moza spokojnie stac na plaskiej powierzchni.

Na gornej sciance zbiornika wkleilem 2 mosiezne zlaczki, 1/2" z zakretka do napelniania i 3/4" do wlotu.

Calkowite rozmiary tak zmodowanej pompki to 135x120x85 (patrzac z boku - szerokosc x wysokosc x "grubosc"). Wszystko sklejone klejem "Bison Epoxy 5min". Calkiem niezly, tylko schniecie zajmuje mu nie 5, a przynajmniej 50minut i klejenie jest o tyle klopotliwe, ze trzeba usztywnic polaczenie na czas "zastygania". Poxipolu/Poxiliny nie polecam, syf :x

 

Problem byl z wlotem/wylotem, w efekcie czego musialem zastosowac na wlot od samej pompki (nie zbiornika) kolanko 28mm skierowane w dol, ktore zaciaga wode z dolu zbiornika (znacznie utrudnia napelnianie, ale w momencie kiedy poziom wody jest niski - np. przechylimy kompa - to pompa nie zasysa powietrza). A na wlot do zbiornika dalem do wewnatrza miedziana przejsciowka 15->22 bodajze, nie jest to az tak istotne. Zrobilem tak, gdyz bez tego, woda wpadajaca do zbiornika uderzala w tafle wody powodujac dostawanie sie powietrza bezposrednio do wlotu (fajny efekt spiral, ale niemozliwosc odpowietrzenia ukladu) W ten sposob woda jest wtlaczana juz pod wode i stamtad pobierana przez kolanko.

Wyglada to tak:

Dołączona grafika

 

Napelnianie:

Wystarcz dolozyc lejek i wlewac wode, to jest sposob najlatwiejszy, ale z uwagi na fakt, ze nie sposob wlewac rownomiernie wode, w pewnym momencie dostajemy sytuacje, ze pompka nie ma co pompowac i pompuje powietrze, wtedy mimo ze wlejemy wode, mija chwila, zanim pompka zacznie znowu pompowac jak nalezy (to przez kolanko, ktore jest skierowane w dol - niestety, cos za cos). Dlatego najlatwiej jest dokrecic do wlotu pojemnika np. butelke bez dna, zalac ja woda i wlaczyc pompke przy otwartym odpowietrzeniu (klasyczne odpowietrzenia, czyli dodatkowa rurka, dolaczona gdzies w ukladzie za pomoca T-zlaczki).

 

Odpowietrzanie:

Jak wyzej, T-zlaczka i oddzielne odpowietrzenia

 

W obudowie prezentuje to sie tak:

Dołączona grafika

 

Zalety tego patentu:

:arrow: mimo wszystko ulatwione napelnianie

:arrow: kompaktowe rozmiary (u mnie miesci sie pod karte graficzna zaraz obok innych kart)

:arrow: reszta zalet typowego in-line*

 

Wady:

:arrow: trzeba nabrac wprawy przy napelnianiu

:arrow: *wydajnosc troche wieksza niz klasycznego zbiornika z zatopiona pompka, ale takze troche mniejsza niz klasycznego in-line

:arrow: wypadaloby zapewnic przeplyw powietrza wokol pompki, bo troche sie grzeje

:arrow: halasuje troche bardziej, niz zatopiona

 

 

Wszystkie zdjecia:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeee noooo wyglada zaje - fajnie .....bravo - nigdy nie wpadlbym na taki pomysl , wprzyszlym tygodniu zrobie sobie takie cos ... NIECH MOJ PH802 SIE BOI :D - bedzie potrzebowal szczescia !

 

bardzo fajny art - moze do FAQ byscie go zamiescili ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miom zdaniem niepotrzebny modlepiej to wszystko wygląda w zbiorniczku

 

można taki sobie zrobić z plexi i wcale nie martwić się o przecieki jezeli dobrze wszystko się uszczelni

 

ale jak ktoś lubi kombinowac to prosze ma pole do popisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, temat zaczyna schodzic nie tam gdzie powinien, nie napisalem wszystkiego powyzszego zeby sie chwalic, wiec komentarze typu "fajne to" lub "glupie to" nie sa mi do szczescia potrzebne :wink:

 

Chodzilo o to, zeby ludzie sie podzielili swoimi wlasnymi konstrukcjami. Np. amoniak, juz nie raz widzialem zdjecie twojej pompki (PH802 tez nieprawdaz?) przewijajace sie po forum. Zamiesc je tutaj dodajac komentarz co i jak ok?

 

Co do wyzszosci "mojego" pomyslu nad zbiornikiem powiem tyle. Rozwazalem obie opcje, ale wybralem ta bardziej kompaktowa, bo w budzie nie mam miejsca na zbiornik... nie przecze, fajnie zrobiony zbiornik na pewno prezentowalby sie lepiej, ale mi na tym nie zalezalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miom zdaniem niepotrzebny modlepiej to wszystko wygląda w zbiorniczku

można taki sobie zrobić z plexi i wcale nie martwić się o przecieki jezeli dobrze wszystko się uszczelni

 

ale jak ktoś lubi kombinowac to prosze ma pole do popisu :)

Pragnę zauważyc, że ten mod nie miał na celu poprawy wyglądu, tylko usprawnienie WC. :x

 

Nieprawdaz Witch :wink: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda Ziober.

 

Jakkolwiek...

 

W skrocie opisze jeszcze poprzedni setup, skupiajac sie na umiejscowieniu pompki wlasnie. Od zawsze chcialem bowiem, zeby wc byly mobilne. Moj pierwszy uklad skladal sie z PH301 (600l/h, <1m slupa), a ze nie chcialem go modowac na niezatapialna (zreszta nie bardzo wiedzialem jak i zbyt sie balem :P ) skupilem sie na zbiornika. Co z tego wyszlo mozna zobaczyc ponizej:

 

Dołączona grafika

 

Jak widac zbiornik jest podwieszony pod zasilaczem, chlodnica natomiast jest przy bocznej sciance.

 

Zbiornik:

Dołączona grafika

 

Samo pudelko kosztowalo mnie ~10PLN, sa dostepne w wiekszosci hipermarketow i wlasciwie z tego co wiem, sa jedynymi, ktore sie do wc tak na prawde nadaja, z uwagi na zatrzaskowe wieczko i uszczelke. Ja uzylem najmniejszego dostepnego (zdaje sie 1.2l) stymze troche je oczywiscie przerobilem. Mianowicie wieczku wywiercilem 4 dziur na sruby, ktore nastepnie zostaly tak sklejone, glowkami do wnetrza pudleka. Przy tym zabiegu nalezy pamietac, ze dobrze jest pokryc calosc srub choc cienka warstwa kleju, zeby uniknac korozji (nic powaznego, ale troche mi skorodowaly, mimo ze nierdzewki).

 

Dołączona grafika

Patrzac na powyzsze zdjecie widac odpowietrzenie/wlew (wkleilem kawalek mosiaznej zlaczki) a zaraz obok jest odpowietrzac, czyli po prostu dziura z wkreconym i uszczelnionym wkretem (napelnianie nastepowalo wylacznie przez wlew juz na zamontowanym ukladzie, wiec powietrze musialo gdzies uchodzic).

 

Dołączona grafika

Wlot i wylot do pojemnika zrobilem z odpowiednio poszerzonych i przycietych zlaczek miedzianych z gwintem, ktore zostaly przykrecone od wewnatrz. (zdjecie dolacze jutro - moj webcam robi zdjecia o rozsadnej jakosci tylko przy swietle slonecznym :evil: ). Dziur na zlaczki byly zbyt duze jak na konwencjonalne wiertla, wiec musialem je wypalic lutownica (zapach conajmniej sredni, wiec uwazac, mozna sie zatruc).

 

Dołączona grafika

Odnosnie uszczelniania samego wieczka. Normalna uszczelka nie jest moim zdaniem wystarczajaca, lub inaczej, jej zamocowanie daje wiele do zyczenia - slowem, normalnie przecieka. Tak wiec wyjalem uszczelke, i wcisnalem na jej miejsce (no, scisle to pod jej miejsce) na calym obwodzie kawalek ciekniej kewlarowej liny, dodalem silikonu i dopiero na to wsadzilem uszczelke. W ten sposob pojemnik zamykal sie co prawda trudniej, ale uszczelka nie zsuwala sie na dol i ladnie trzymala szczelnosc. Na koncowe mocowanie dalem jeszcze silikonu na uszczelke i dopiero na to wieczko. Nie przeciekalo nawet po polazeniu kompa na boku.

 

Pompka:

Zostala polozona "na boku" w koncu pojemnika, podlaczona wezykiem do wylotu zbiornika. Wlot do zbiornika po przeciwnej stronie wlotu pompki, zeby woda sie mieszala z ta ze zbiornika zanim do pompki. Drgania wytlumilem w nastepujacy sposob. Wzialem szescianik gambki i rozgrzanym ostrzem wycialem w nim miejsce na pompke (znowu uwaga, mozna sie otruc, nie wdychac!!!), tak ze po wlozeniu jej na miejsce, ze wszystkich stron (poza strony z wlotem naturalnie :wink: ) byla gabka.

 

Miedzy samym pojemnikiem a zasilaczem dalem takze gabke, zeby maxymalnie wytlumic ew. drgania.

Napelnianie polegalo w sumie na wsadzeniu wszystkie do obudowy, odkreceniu odpowietrzacza (tej srubki), wlaniu plynu, odpaleniu pompki, wlaniu tyle zeby bylo prawie do pelna (nie nalezy wlewac po brzeg, bo woda rozszerza sie pod wplywem temperatury, a wtedy nasze pudelko sie rozszczelni). Warto tez zrobij jakas objemke dla calosci, bo jak widac na zdjeciach, zasilacz tak obciazony troche oklapl. Ponadto dobrze jest zabezpieczyc jeszcze zatraski przed przypadkowym ich otworzeniem (wowczas zbiornik z cala woda w nim zawarta leci na karte graf :P ).

 

Standardowo reszta zdjec:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Oto moja pompka wody.

Sama pompa to Aquael 600 i uprzedzę wszelkie komentaże sprawuje się bardzo dobrze. Wsadziłem ją w najmniejszy dostępny pojemnik tego typu (1,2L) aby mógł on bez problemu stać pod koszykiem na HDD. Wlot i wylot wody wykonałem z miedzianych rurek. Wlot wody do pojemnika jest spesjalnie długi aby woda zawsze doprowadzana była pod jej powierzchnię. Dodatkowo umieściłem zakręcany wlew przez który dolewam wody w trakcie odpowietrzania układu. Przewód sieciowy przewlekłem przez 2cm kawałek miedzianej rurki, którą następnie wypełniłem silikonem.

Wieczko takiego pojemnika jest dość cienkie, więc wklejanie w niego wszelkich rurek jest dość kłopotliwe. Problem rozwiązałem wypełniając najpierw zagłębienie w wieczku żywicą poliestrową. Po utwardzeniu żywicy uzyskałem jego ściankę o grubości ok 1,5cm w której powierciłem otwory i powklejałem rurki. Teraz są nie do ruszenia i myślę że wygląda to dość estetycznie.

Przed zamknięciem pokrywy, uszczelkę posmarowałem masą uszczelniającą do gwintów (nie rozpuszczalna w wodzie, zawsze plastyczna) aby uzyskać pełną szczelność.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Umieszczam linki do obrazków w większym rozmiarze:

POMPA1

POMPA2

POMPA3

POMPA4

 

Następnym etapem (gdy będę miał trochę wolnej kasy) będzie wsadzenie w wiekszy pojemnik pompki PH802. Puki co mam to co mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodnica, nagrzewnica etc

zalety:

:arrow: mozliwosc zbudowania ukladu zamknietego

:arrow: mobilnosc calosci

:arrow: cicha praca przy odpowiednich wiatrakach

:arrow: bezawaryjnosc

:arrow: rozmieszczenie elementow nie gra roli (wzajemna wysokosc)

wady

:arrow: koszt

:arrow: ograniczona wydajnosc

 

 

Bong (wodospad :P )

zalety:

:arrow: nieprzecietna wydajnosc (mozna z powodzeniem zejsc z temperatura wody ponizej temperatury otoczenia nawet bez wiatraka)

:arrow: w zasadzie moze oddac ogromna ilosc ciepla, wystarczy mocny wiatrak i czesta wymiana wody :)

:arrow: tanie do zrobienia

:arrow: monzaciekawy efekt wizualny jak sie ladnie zrobi

wady:

:arrow: niemoznosc wyciszenia

:arrow: woda ubywajaca z ukladu

:arrow: podwyzszenie wilgotnosci powietrza

:arrow: awaryjnosc

:arrow: najlepiej miec 2ga pompke do tego, jesli nie, potrzebna mocniejsza pompka (slup wody wowczas gra role)

:arrow: specyficzny halas

:arrow: brak mobilnosci komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://overclockers.com/tips883/index03.asp

(tylko, ze on moim zdaniem bez sensu wrzucil do tej calej rury jeszcze jakies kratki, moim zdaniem lepiej bez nich)

 

A jak z halasem? No nie wiem, masz po prostu chlupanie. Nalej do wiadra wody i skieruj nan strumien wody z glowicy od prysznica, to bedziesz mniej wiecej wiedzial, o jaki halas chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to zrobił... Te półtora litra wody ubywające dziennie tesh do przyjęcia.

Jak bede zmieniał kompa to sie skusze na coś takiego :twisted: 8) .

Ale to będzie dopiero z jakieś 3 miechy :cry: .

Czy pompka od CO nadaje sie do WC? Czytałem w którymś topicu, że ktoś taką posiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te półtora litra wody ubywające dziennie tesh do przyjęcia.

Problem tkwi w tym ze w takim pomieszczeniu sie robi wilgotno i nieprzyjemnie, o czym Witchhunter mowil, ale moze nie do konca zdajesz sobie z tego sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem apropo pompki do CO -to znaczy czy się nadaje ale wiem że jest cicha (szczegłólnie te nowszego typu) po za tytm musza być odporne na ciepło i mają dużą moc (to może być mankament) jeszcze jedno to jej rozmiar - troszkie za duza do standardowych obudów, no ale wkońcu jest przecie nezatapialna a to ma duze znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki od CO sa bardz dobre. Sam na taka poluje ale narazie znajduje jakies >3000l/h wiec to raczej zaduzo a o wymiarach niewspomne. Trzeba szukac pompek od malych piecykow od CO. Jak widzialem u mojej babci to ona jest wielkosci mojego PH802 a jest nieslyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przygotowałem takie oto pudełeczko:

Dołączona grafika

 

Matreiały:

Pompka AQUEL 600l/h, pudełko od nie wiem czego (bardzo cienkie ścianki - nie za dobrze), stojak na wizytówki, kolanko i dwa kawałeczki rurki ... Pompka jest zamocowana w pozycji POZIOMEJ ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Od strony estetycznej efekt nie jest imponujący ... Pudełeczko było z cienkiego tworzywa i się niestety conieco powykruszało przy obróbce. Drobna, acz praktyczna uwaga - przy wierceniu plexi i tworzyw temu podobnych - TRZEBA WIERCIĆ OD RAZU WIERTŁEM O ODPOWIEDNIEJ ŚREDNICY, przewiercanie stopniowe coraz grubszym wiertłem nie jest wskazane i prowadzi do pekania i kruszenia się materiału. Nie ma też co używać wierteł do drewna o niebo lepsze są te do metalu. Dobrze jest polewać obrabiane miejsce wodą (dotyczy to zarówno cięcia, jak i wiercenia).

 

Oto efekt - zaznaczam, że pudełko będzie malowane, cześć jednak zostanie przezroczysta (coś jak wziernik)....

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl niezly, wykonanie tez spoko - mi sie podoba

A jak z glosnoscia pompki teraz - przenosza sie jakies drgania, ktore sa odczuwlane :?:

JEST BARDZO CICHA. Słychać tylko delikatny szmer. Co do przenoszenia drgań wewnątrz budy to nie wiem - na razie testuję ją na zewnątrz. Pompkę z dwu stron umocowałem na specjalnych przekładkach z takiej "dziwnej" gumo-gąbki. Od spodu do pudełka przykleję magnesy od PC-Spikerka. Nie wiem tylko, czy mocować je bezpośrednio do pudełka, czy też nie zastosować doatkowych przekładek. Zastanawiałem się również na oklejeniem pudełka gąbką lub czymś podobnym ... Może coś mi poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony estetycznej efekt nie jest imponujący ... Pudełeczko było z cienkiego tworzywa i się niestety conieco powykruszało przy obróbce. Drobna, acz praktyczna uwaga - przy wierceniu plexi i tworzyw temu podobnych - TRZEBA WIERCIĆ OD RAZU WIERTŁEM O ODPOWIEDNIEJ ŚREDNICY, przewiercanie stopniowe coraz grubszym wiertłem nie jest wskazane i prowadzi do pekania i kruszenia się materiału. Nie ma też co używać wierteł do drewna o niebo lepsze są te do metalu. Dobrze jest polewać obrabiane miejsce wodą (dotyczy to zarówno cięcia, jak i wiercenia).

Akurat pleksi jest materialym bardzo wdziecznym jesli idzie o wiercenie, ale jest jeden warunek. Mozna wywiercic dziure kazdej srednicy (powiekszajac juz istniejacy otwor rowniez) ale z poczatku trzeba to robic bardzo powoli, a kiedy pleksja sie zacznie topic, wtedy jestesmy w domu. Dlatego ja bym odradzal chlodzenie jej czymkolwiek, gdyz moze popekac wlasne. Jesli sie ja ladnie nadtopi, wowczas mozna wiercic nawet wiertlem do betonu (rozwiercalem otwor 8mm wiertlem do betonu 14mm i wyszlo elegancko). I zdala od pleksji z wszelkiego rodzaju rozpuszczalnikami, zmywaczami do paznokci itd - peka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele wiem o obróbce plexi.... Przy wierceniu i polewaniu wodą nie pękało, natomiast przy cięciu (nożówką) i wierceniu wiertłem do drewna (fi 26mm) bez polewania wodą robiła się "plexowa galaretka". O ile ciąć to by się jeszcze dało, o tyle wiercenie takim wiertełkiem nie było po prostu możliwe.

 

Może macie jeszcze jakieś patenty co do obróbki plexi? Chcę teraz to pomalować - jakieś uwagi co do farby? Plany to czarny lakier w spray'u - samochodówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przedstawiam kolejne fotki z realizacji projektu wodnego chłodzonka ...

 

Do zamocowania nagrzewnicy od FIATA 125p posłużyło mi, nieco zmodyfikowane, "opakowanie" uszkodzonego CD.

 

Dołączona grafika

 

Do cięcia blachy posłużyłem się wyrzynarką ... nadspodziewanie dobrze się tym trnie, jednak wymaga to nieco wprawy.

 

Dołączona grafika

 

Nad nagrzewnicę chciałem zamontować dwa śmigiełka 80mm puszczone na 5V. Najpierw rozrysowałem wzór (dobry marker to podstawa), ponawiercałem otworki wiertarką a potem jazda z wyrzynaniem.

UWAGA!!!

Przed działaniem wyrzynarką należy elementy zabezpieczyc przed zarysowaniem. Ja okleiłem taśmą malarską.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać krawędzie wyszły tak nie za bardzo ... ale to nie kłopot. Do obróbki rantów posłużyłem się w pierwszej kolejności okrągłym pilnikiem, a następnie nałożyłem (rozciętą wzdłuż) izolację termokurczliwą .... wygląda całkiem spoko.

 

Dołączona grafika

 

Do pojemniczka z pompką przykleiłem od spodu dwa magensy od PC-spikerków. Mocowanie wyszło całkiem spoko... nieźle się trzyma ...

 

Zmodyfikowałem też nieco zasilanie. Pompka włącza się natychmiast po włączeniu zasilania kompa - użyłem do tego przekaźnika 12V...

 

Dołączona grafika

 

Tak wygląda z zamontowaną nagrzewnicą

 

Dołączona grafika

 

Wentylki są dodatkowo podświetlone (wiem ten topic jest o chłodzeniu). Wcześniej pomalowałem je CHROMREM. Obecnie napięcie zasilania diód to 5V, ale muszę je obniżyć ... (zielona pali się na żółto, a pomarańczowa na czerwono :lol: ).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Więcej zdjęć

 

Czekam na uwagi :D ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja :lol:

 

Procka mojego chłodzi:

- blok wodny GK-2/20/N ze strony www.bloki.republika.pl

 

Dołączona grafika

 

- Nagrzewnica lubliniarka

- Pompka noname 250L/H

- około 1L wody destylowanej z PETRYGO.

 

Teraz konkrety:

Dołączona grafika

 

Wzorowałem sie na obudowanej nagrzewnicy Reeda :) ale troszkę mi nie wyszło.....3 wiatraki puszczone przez precyzer na....niewiem ile V ale z 3000 RPM na 2000RPM i dorego swobodna regulacja.

 

Dołączona grafika

 

Krateczka wywaloina ze starego zasilacza :)

 

Dołączona grafika

 

Platanina goo.wien w obudowie (chieftek ma bardzo długie kable i dużo!)

 

Dołączona grafika

 

Pojemnik 1L , a w nim pompka :) W sklepie metalowym kupiłem takie gówienka i wkręciłem je do pojemnika, jak widać na zdjęciu przez jeden miałem przeciek.Jestem bardzo nie cierpliwy i oblałem to sylikonem od zewnątrz a nie od wewnątrz (kiedysto poprawie).Na dole obudowy z lewej stronyy widać wtyczke do kabla takiego jak ma zasilacz (gniazdko+komp).Podłączam tam zasilanie do pompki.Mam przekaźnik wiec niema problemu z zapomnianym włączeniem.

 

Dołączona grafika

 

Piękna dziura na węże :) i widok na nagrzewnice od tylca :)

 

to chyba wszystko.........

 

UWAGA! , wiem że moja buda jest koszmarna i nadaje sie tylko na wychodek dla mojego kota, jestem tego świadom.Niedługo kupuje bude BIG TOWER wiec to sie zmieni.Chcę zrobic wszystko w budzie.Teraz to jest zwykła nieestetyczna prowizora.Ale trzyma sie kupy i oto chodzi

 

Zdjęcia w duzej rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fumfel nie obraź sie ale twoje WC troche nie bardzo wygląda. Zró cośz tą chłodnicą.

Czytaj dokłądnie to co napisałem.Niedługo bede miał BIG TOWERA i będzie wszystko w środku elegancko siedziało.Teraz to jest taka prowizora zeby działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FumFel - taka drobnostka - nie widzę otworu do napełniania układu - będę zgadywał dolewałeś stopniowo do naczynia wyrównawczego a jak się (w miarę) układ odpowietrzył, to po prostu zacisnąłeś (na silikon) wieczko? Am I right?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FumFel - taka drobnostka - nie widzę otworu do napełniania układu - będę zgadywał dolewałeś stopniowo do naczynia wyrównawczego a jak się (w miarę) układ odpowietrzył, to po prostu zacisnąłeś (na silikon) wieczko? Am I right?

Tak, niema otworu.Wieczko zamknołem poprostu bez sylikonu,Badałem szczelność i działa.Nic sie nie wylewa.Ale i tak to jest tylko narazie.Jak juz mówiłem będzie big tower i sie zmieni co nieco.Planuje zrobic układ zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...