Skocz do zawartości
Witchhunter

pompki wodne - modyfikacje, zbiorniki, podlaczenia

Rekomendowane odpowiedzi

1250 jest za duża' date=' żeby ją zatopić. [/quote']

W takim zbiorniku jak mam z pewnoscia zmiesci sie Eheim 1250... Moj 1048 jest na prawde bardzo cichutki, a po utopineniu stal sie nieslyszalny :twisted:

 

Namówiłeś mnie. Wsadziłem Eheima w pojemnik i postawiłem na dole budy, zamiast koszyków 3,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytań co do przerobienia Atmana 305 na niezatapialną, kupiłem już króćce 3/4 jak mnie pamięć niemyli, niestety w miescach gdzie powinny być wrkęcane latają jak żyd po pustym sklepie :( Wymyśliłem kilka rozwiązań, zastosować plastikowe redukcje które dostałem razem z pompką, wkleić na jakiś silikon, poxipol czy coś klejopodobnego czy może użyć taśmy teflonowej do wkręcania ??? Dodam, że z krócców niezrezygnuje bo ma to jakoś wyglądać. Może ktoś ma zdręcia przerobionego Atmanika, jeżeli tak prosiłbym o wrzucenie na skrzynke qwik@o2.pl.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego pytania kiedys na allegro widzialem taki przekazniki chyba 12 na 220 zeby pompka sie zalaczala ze startem kompa gdzie cos takiego mozna dostac ? chyba ze macie jakies projekty ?

ps prosze o wyrozumialosc jestem nowy w wc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje przerobic AT-306 na inline sposobem podanym przez Sailence, tzn przez wkęcenie króćców we wlot pompki (wylot chyba też??) Chodzi o to, że pompki jeszcze nie mam (idzie poczta) wiec nie mam dobrego rozeznania jak dokladnie wyglada, a musze wcześniej zlecić znajomemu wytoczenie odpowiednich mosiężnych króćców. Moje pytanie dotyczy wymiarów, tzn chce zastosować króćce takie jak mam w całym układzie (NK 10/12) Pytanie dotyczy głównie szerokości króćca w miejscu gdzie jest gwint. Jaki ma być szeroki, żeby dobrze pasować w otwór wlotowy pompy? Czy trzeba tez wkrecac króciec na wylot (czy może ten, który jest fabrycznie zamontowany w pompce wystarczy?) Czy otwór w pompce trzeba/można rozwiercać na większy (mam np taki króciec, ale w miejscu gwintu średnica jest ze 4 cm na oko). O czym dodatkowo powinienem pamiętać? (mam zamiar uszczelnić gwint silikonem do klejenia akwariów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dawno mnie u was nie było ;> Wstyd się przyznać....

 

Mam pytanie. Jak wyciszyć tego potwora - EHEIM 1250. Na razie lezy sobie na gąbeczce i warczy przeokrutnie. Zatapiać nie chce bo nie po to at-305 w pięknym zamknięciu made by my self poszedł na półke... zeby teraz sie od nowa w zatapianie bawić ;>

 

A i jeszcze jedno. Ile wody wchodzi wam do całego układu? Wczoraj wymieniałęm wodę i dokłądnie wchodzi mi 300ml. +- 5%.

 

Mam 3 bloki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...