Skocz do zawartości
januszn64

Rasurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zmieniłem sobie sprzęt (Gigabyte GA-M52S-S3P s.AM2 NF6100, AMD Athlon 4000+, 3GB RAM, Gigabyte GeForce 8500GT 512MB. Dysk Twardy to Seagate Barracuda 80GB (trzyma już 5 lat) i Napęd DVD RAM Sony) Na procu zamontowany mam cooler Pentagram Freezone NXC-100Cu, a na obudowie trzy wentylatorki różnych firm, ale przejdźmy w końcu do tematu:

 

Gdy kupowałem te części w sklepie proline, nie będąc jeszcze zbyt wtajemniczonym w wiedzę o zasilaczach, wziąłem pierwszy lepszy jaki mi obsługa poleciła w sklepie, tzn Rasurbo 450CL ATX 1.3 Silent Power. Po zmontowaniu i pierwszym odpaleniu sprzętu, oglądałem wszystkie strony zawierające testy, porównania moich części. Wszystko wydawało mi się pięknie, gdyby nie to, że zasilacz w ogóle nieznany. :? Słyszałem gdzieś, że "serce komputera" musi być drogie i ciężkie. Za tego Rasurbo dałem 139zł, a waga jego nie była zbyt duża. :? Pomyślałem sobie w ten sposób: "Teraz będzie fajnie, jak spalę pachnący jeszcze nowością sprzęcik", ale w końcu doszedłem do wniosku, że pociągne na nim jeszcze trochę i zobaczę co da się zrobić.

 

Po pewnym czasie moje obawy co do zasilacza zaczęły rosnąć. Czytając praktycznie wszystkie artykuły o zasilaczach w internecie, nie wyglądało to dobrze. Na forach, (także i tym) wszyscy radzili, aby zmienić na coś lepszego.

 

W końcu wymontowałem tę oto podejrzanę zasiłkę i pojechałem do sklepu proline zamienić na coś "epszego".Oddaję zasilacz i pytam się jakie "markowe zasilacze" posiadają państwo w waszym sklepie. I tu spotyka mnie rozczarowanie. Było tylko kilka strasznie drogich chiefteców, a reszta jakieś same złomy i modele firmy RASURBO. Nie miałem wyboru, musiałem wziąć zasiłkę tej oto nieznanej niemieckiej(jak czytałem) firmy.

 

W końcu po krótkim namyśle wybór padł na model "DLP 435 Silent Power". Po rozpakowaniu, zauważyłem, że jest dosyć ciężki, co powinno dobrze o nim świadczyć.

 

Mam go zaledwie kilka dni, ale narazie chodzi bez zarzutów. Jest cichy, muszę przyznać, napięcia są w normie, wywiewa letnie powietrze, czyli wszystko jest OK, ale nie oto mi chodzi:

 

 

PRAGNĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ CO WY SĄDZICIE NA TEMAT TEJ FIRMY I CZY POSTĄPIŁEM DOBRZE KUPUJĄC TEN PRODUKT.

 

 

proszę o odpowiedzi, z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z jednym, i zdrugim zasilaczem pojechałeś na maksa. Za 140zł bez problemu kupisz Modecoma MC400 lub Amacroxa jakiegoś. Na przyszłość pytaj na forum, a nie w sklepie co brać - w sklepach tylko patrzą jak wypchnąć to co im zalega na półkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie tez lipa ale nie masz tez zamocnego kompa wiec powinen dac rade... ale jak bedziesz myślał nad zmiana karty na normalna to zasilacz tez poleci.. on ma 15A na +12V... a z kąt wiesz ze napięcia sa w normie czym mierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tak jak już Ci pisałem i pisze po raz kolejny z rzędu. Staraj sie zadawać pytania w JEDNYM temacie. Pisałem też że teraz waga zasilacza raczej nie jest zbyt istotna-wziąłem do ręki jakieś 2-3 tygodnie temu tracera coś tam hell fire 450 i był w miare ciężki chociaż i tak to jest tracer czyli szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym coś lepszego oczywiście, tylko że nie miałem czasu czekać, bo termin zamiany tego starego Rasurbo 450CL już się kończył! Ten DLP 435 wcale nie był taki tani kosztował 209zł i właśnie ta cena mnie dziwi :?

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/shop.php?kat=Zasilacze+ATX

 

Co to jest "termin zamiany" znaczy chodzi o to ze masz termin np.14 dni na wymiane sprzetu? tak? jesli tak to jaki problem miałeś? oddasz zasilacz im tego 14 dnia, i tego samego dnia kupujesz nowy... jesli akurat nie maja na stanie konkretnego modeli, to przeciez mogą zamowic i bedzie za dwa dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/shop.php?kat=Zasilacze+ATX

 

Co to jest "termin zamiany" znaczy chodzi o to ze masz termin np.14 dni na wymiane sprzetu? tak? jesli tak to jaki problem miałeś? oddasz zasilacz im tego 14 dnia, i tego samego dnia kupujesz nowy... jesli akurat nie maja na stanie konkretnego modeli, to przeciez mogą zamowic i bedzie za dwa dni...

 

tak szczerze mówiąc to termin dwóch tygodni od zakupu już minął (troszkę) :oops: tylko że rozmawiałem z jednym handlowcem z tego sklepu i pozwolił na wymianę, ale najpierw musiał sprawdzić w jakim ten zasilacz był stanie.

 

Głupio by mi było jeszcze coś zamawiać

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAGNĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ CO WY SĄDZICIE NA TEMAT TEJ FIRMY I CZY POSTĄPIŁEM DOBRZE KUPUJĄC TEN PRODUKT.

proszę o odpowiedzi, z góry dziękuję

Ja z góry i to baardzo wysokiej bym podziekował gdybyś:

1. posłuchał rad dwóch niegłupich moderatorów

2. przeczytał poradnik, który jest przyklejony u góry

 

Postąpiłeś cholernie głupio biorąc Rasurbo za 140zł, ale wymieniając jedno guano na drugie za dopłatą 70zł to już przeszedłeś samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy ci doradzali, ale ty widziales lepiej...

 

chcesz teraz potwierdzenia za ta zasilka jest lepsza od tamtej?

nikt ci tego nie potwierdzi.

 

zamienil stryjek.... KIJEK na KIJEK ;]

 

Nie chcę żadnego potwierdzenia! Wiem, że najwyraźniej to jest szmelc, ale staram sie dowiedzieć czy ktoś wie coś na temat tej marki. Może ktoś się już z nią spotkał. :? Bardzo dziwne jest to, że ceny mają nawet ponad 300zł, a niemarkowe zasilacze tym się raczej nie charakteryzują :unsure:

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram sie dowiedzieć czy ktoś wie coś na temat tej marki.

podaj nam UL Code z tej zasiłki, jest to informacja w postaci Exxxxxx gdzie x to 6 cyfr, która w porządnych zasilaczach jest podawana na tabliczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi się, że Tagany to są markowe zasilacze. Chyba żartujesz że U22 to guano

Hehe, ta emotka była dlatego, że na 90% byłem pewny twojej odpowiedzi. Generalnie U22 to nienajlepszy zasilacz, do tego drogi. Poszukaj sobie testów na sieci, ale takich gdzie obciążenie jest w miarę sensowne :).

Trochę niżej jest temat o tym zasilaczu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253724

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ta emotka była dlatego, że na 90% byłem pewny twojej odpowiedzi. Generalnie U22 to nienajlepszy zasilacz, do tego drogi. Poszukaj sobie testów na sieci, ale takich gdzie obciążenie jest w miarę sensowne :).

Trochę niżej jest temat o tym zasilaczu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253724

 

To z tą emotką to trochę "niepopolsku" :wink:

 

Może i masz rację że jest to nienajlepszy zasilacz, ale Tagan to jest Tagan, a Rasurbo to niewiadomo co :D

Chyba każdy w tym wypadku się ze mną zgodzi :)

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Tam nie trzeba dużo "kumać", jest to krótki opis tylko że po niemiecku.

 

jedna z ważniejszych wiadomości zawartych w tym tekście brzmi...

==że ten zasilacz jest alternatywą dla zbyt drogich markowych produktów==

...informacja ta daje dużo do myślenia, i niewiadomo czy jest pozytywna czy raczej negatywna :?:

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...