Skocz do zawartości
welniak

Czy Będą Działać Dwie Pary Różnych Pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam płytę ASUS P5W DH i na niej pamięci Corsair 2x1GB 800 mhz 4-4-4-12 low latency.Chciałbym dokupić równieź Corsair 2x1GB 800 mhz ale 5-5-5-12.

Obecnie pamięci działają na napieciu 2,1V, natomiast te które mam zamiar kupić 1,8 - 1,9V.

Czy takie dwie pary będą działać bezproblemowo?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. wszystko zależy od płyty. Kiedyś u kumpla na jakimś gigabycie pod s.939 Infeon 512mb i jakiś nie markowy 256mb działały nawet w dualu. Oczywiście inne parametry oprócz wielkości również się różniły. Na mojej starej MSI również 939 kości musiały być dosłownie identyczne. Teraz na Asusie TwinMosy choć odrobinę różne pracują bez zgrzytów i w dualu.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. wszystko zależy od płyty. Kiedyś u kumpla na jakimś gigabycie pod s.939 Infeon 512mb i jakiś nie markowy 256mb działały nawet w dualu. Oczywiście inne parametry oprócz wielkości również się różniły. Na mojej starej MSI również 939 kości musiały być dosłownie identyczne. Teraz na Asusie TwinMosy choć odrobinę różne pracują bez zgrzytów i w dualu.

pozdr.

a niby jak z tych dwoch kostek (512 i 256) wyszedl dual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

a niby dlaczego nie ma dual co ma do rzeczy pojemność kości?

Jakby "trochę" ma - w takim przypadku (512+256), tylko połowa kostki 512 chodzi w dualu, druga jako single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...