Skocz do zawartości
MagisterDocentBizon

Cpu Fan Error

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Przy włączaniu kompuera pojawia mi się "cpu fan error". Po jakiś 10 minuach korzysania z komputera, maszyna sama mi się wyłącza. Bez ostrzeżenia. Dodam że chwilowo wiatraczka od procesora nie posiadam, ale cpu chłodzony jest alternatywnym środkiem w postaci wiatraka biurowego. Temperatura nie przekracza 30 stopni. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że bios nie wykrył podłączonego wiatraka i po prostu wyłącza kompa.Czym sprawdzasz temp?Może być przekłamana i tak naprawdę procek sie gotuje.

Mam taki bajerancki ekranik na jednostce centralne który pokazuje mi temperature. Działa najprawdopodobniej bo w momencie włączenia komputera pokazuje 26 stopni a potem dohodzi do 28-29 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jedno małe pytanie. Nie będe zakładał nowego tematu więc zadam je tutaj.

Jak już większości wam tu wiadomo posiadam zasilacz :) Rasurbo DLP 435 :) . On ma tylko 4 wtyczki zasilające 4pin. :? Zasilają one (u mnie): dysk twardy, nagrywarkę DVD i przejściówkę multiconnector aby podłączyć cztery wentylatory (podłączone mam 2). Zostaje jedna. :? Tak nieszczęśliwie się składa, że właśnie jutro mają przybyć do komputronika w katowicach zamówione przezemnie dwie Zimne katody Revoltec, które potrzebuja dwie wtyczki 4pin, a mi została tylko jedna :sad: :sad:

 

Co zrobić? Proszę o odpowiedź, jestem bezradny :cry: :cry:

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj, aż katody dotrą. Jak bedzie problem, to wtedy bedziasz sie martwić. W komputroniku będą mieli też napewno rozdzielacze "molex - hdd". Jak wyskoczysz, z prośbą o rozdzielacz 4 pin to ktoś może Cię nie zrozumiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj, aż katody dotrą. Jak bedzie problem, to wtedy bedziasz sie martwić. W komputroniku będą mieli też napewno rozdzielacze "molex - hdd". Jak wyskoczysz, z prośbą o rozdzielacz 4 pin to ktoś może Cię nie zrozumiec.

 

Kup rozgałęziacz na dodatkowe molexy (z molexa na molexy). Na allegro są za grosze.

 

 

1.Katodz dotra napewno jutro, a problem juz jest :? ___ W komputroniku nie mają czegoś takiego (bynajmniej na stronie niema)

 

2.Na Allegro wiem że są, z tym że jutro mam czas i chcialem się z tym pobawić, a przesyłka przybędzie najwcześniej w następnym tygodniu. :-|

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma problemu. Jeśli te Twoje katody są w miarę cywilizowane to mają na kabelek przelotowy - z jednej strony molex męski a z drugiej damski.

Jak http://www.allegro.pl/item306793639__revol...atoda_11cm.html tutaj.

Wtedy nie tracisz molexa z zasiłki.

 

Nie ma? http://www.komputronik.pl/Kable_przelaczni.../pelny,id,2188/

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma problemu. Jeśli te Twoje katody są w miarę cywilizowane to mają na kabelek przelotowy - z jednej strony molex męski a z drugiej damski.

Jak http://www.allegro.pl/item306793639__revol...atoda_11cm.html tutaj.

Wtedy nie tracisz molexa z zasiłki.

 

Nie ma? http://www.komputronik.pl/Kable_przelaczni.../pelny,id,2188/

 

Tak, dokadnie to sa te katody tylko ze 31cm, ale to bez znaczenia :oops: Pomylilo mi sie :oops: Myslalem ze to dwa takie same molexy

Wielkie dzieki i przepraszam za klopot

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...