Skocz do zawartości
nrl

Crysis: Warhead

Rekomendowane odpowiedzi

Kurier właśnie dostarczył paczkę z grą. Grałem tylko chwilę aby obadać oprawę wizualną i optymalizację kodu. Ta za bardzo się nie poprawiła. Po za tym grafika w ustawieniach na "Entuzjasta" (dziwne nazewnictwo ustawień poziomu detali) nie zachwyca tak bardzo. Potrzeba tu dobrego konfiga:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

EDIT

 

I jeszcze parę screenów za dnia:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 65.99 + przesyłka w Wirtusie. Pograłem dłużej i jakby łatwiej mi się zabija Koreańców z dalszych odległości. W Podstawce musialem władować w nich troszkę więcej ammo. A tu padają po krótkiej serii. Oczywiście z bliska wystarczy nawet 1 celny strzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panie i Panowie pora na zapoznanie się z nowym dzieckiem Cryteka.

Od 4 godzinek pykam w Warhead'a i muszę powiedzieć, że kawał dobrej roboty jak na dodatek!

w pudełku 2 płytki DVD, 1 z Warhead'em, 2 z Crysis Wars oraz kredowa książeczka w podobnym stylu co w podstawce. Dodatek jest w systemie DRM (chyba nie muszę rozwijać), wymaga internetu do instalki i nie wymaga podstawki (jest samodzielny!)

Wrażenia z gry naprawdę niezłe. Ulepszono engine i da się to odczuć podczas rozgrywki. A teraz konkrety:

polepszono wszelkie eksplozje (mają większego powera - czuć, że np beczki z benzyną wybuchają), duże samochody transportowe (znane z podstawki) nie wylatują w powietrze jak tylko strzelimy w bak z benzyną, niektóre bronie zyskały większą pojemność na amunicję np.: gauss rife mógł mieć maksymalnie 20 naboi teraz 40!, granatnik spisuje się nieźle, ale brakuje mu kopa (można używać 2 rodzai granatów), pojawiły się miny przeciwpancerne, oraz granaty neutralizujące nanoskafandry, są też dodatkowe nowe ładunki wybuchowe. Co do gameplaya jest super. Cały czas coś się dzieje. Dużo eskort i przebić przez zastępy armii koreańskiej oraz obcych przy pomocy pojazdów i nie tylko. Mapy chyba są trochę większe, ale to może subiektywne odczucie. Wszakże poziomy zaprojektowano lepiej - jest co robić. Jest również dużo wstawek filmowych robionych na enginie gry, które cały czas popychają i dodają dużo nowego w fabule. Psychol niezły, chłop ma nawet zasady B-)

Jak dla mnie Warhead to na pewno nie wywalone pieniądze w błoto. Spoko dodatek. Polecam wszystkim fanom Crysisa....

 

--------------------------------

QX9650, 4 GB Mushkin DDR2, EVGA 780i, EVGA 9800GX2, Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, Nec 90GX2 MultiSync Pro, NZTX Lexa, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam już Warhead'a i jest o niebo lepiej niż w podstawce non-stop akcja. Tylko jeden minus z wymaganiami DX10 1360x768 wszystko na maxa bez AA (tak jak w STALKERZE) i mój pc leży i kwiczy, nawet na nieco niższych ustawieniach. Gra nie grywalna :) Aktualnie mam 2 GB ram to na Viście w grze pokazuje mi, że dostępne 100MB ram :) Bez 4GB nie ma co tego ruszać kijem. Nowy król wymagań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam już Warhead'a i jest o niebo lepiej niż w podstawce non-stop akcja. Tylko jeden minus z wymaganiami DX10 1360x768 wszystko na maxa bez AA (tak jak w STALKERZE) i mój pc leży i kwiczy, nawet na nieco niższych ustawieniach. Gra nie grywalna :) Aktualnie mam 2 GB ram to na Viście w grze pokazuje mi, że dostępne 100MB ram :) Bez 4GB nie ma co tego ruszać kijem. Nowy król wymagań :)

Eee u mnie raptem 10% wolniej chodzi niż podstawka gram na DX9 bo po co pchać się w DX10 skoro teraz bez kombinowania wszystkie efekty są dostępne pod DX9. Grafika lepsza, więc nie dziwię się, że wymagania wzrosły o te 10% przynajmniej u mnie. Jak już pisał Melampus wybuchy są teraz na prawdę świetne, non-stop akcja. 3 GB ramu wystarczy w zupełności zwykły Crysis potrafił szarpnąć na 2 GB dlatego wtedy kupiłem kostkę ramu i przy 3 GB chodzi elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obojętnie czy wybierzemy DX10 czy DX9 to będą takie same efekty graficzne (bez kombinacji w configu) na trybie Entuzjastycznym?

Tak, a najlepsze jest to, że już wiem po co pisali na pudełku "Wersja rozszerzona dla: DirectX 10" bo Crysis Wars wymaga DX10 do pełnych efektów tak jak podstawowy Crysis. Chciałem sobie pograć na multi zobaczyć co tam spłodzili i lipa trzeba mieć Vistę, aby uzyskać dodatkowe "bajery". Na razie skupię się na przejściu singla, a jutro obadam te Crysis Wars na Viście.

 

EDIT:

 

Nie wytrzymałem odpaliłem Crysis Wars na XP w DX9 pograłem 40 minut i powiem, że jest świetnie grałem drużynowego deathmatch-a team mi się trafił bardzo dobry o dziwo na EA serwerze, szedłem z ludziskami 4 osobową grupką to każdy osłaniał swoją stronę generalnie nie było chamstwa no raz się zdarzyło, że jakieś dwa dekle z jednego teamu na wzajem się zamrażały no, ale cóż. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony bo grywalność jest wysoka na tym co na DX9 można ustawić na max. bez AA przy 1280x1024 fps jest 45-60 i w zupełności wystarcza do gry ping może nie jakiś szczególny, ale przy 50 da radę spokojnie pograć bez niepotrzebnych nerwów. Ogólnie Crysis Wars to kawał porządnego multi co przy cenie 69 zł wraz z Warhead-em czynią tą grę pozycją obowiązkową dla każdego fpp playera. Polecam spróbować bo naprawdę się gra świetnie, a Ci grali do tej pory w BF2 jak ja również się nie zawiodą.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem z 1h i musialem wylaczyc bo ziewalem juz. Ile mozna strzelac do tych koreanczykow ? Owszem na poczatku jeszcze sie cos dzialo, ale pozniej jak musisz powtarzac te same czynnosci ...( wyczysc jungle z skosnookich ). Narazie Warhead laduje na polke, moze jutro jak znajde odpale go zeby zobaczyc czy dalej bedzie cos nowego, zaskakujacego. Jesli ktos juz ukonczyl moze podzielilby sie save'ami ? :)

 

Nowy crysis pięknie śmiga :D

no coz , na GTX280 raczej musieliby cos skopac zeby bylo inaczej ;) Widze ze cieszysz sie z wydanej 1,4k na gpu, good4u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie to :/ Nigdy nie spiesze się przy przechodzeniu gier a ta jakoś szybko zleciała. Podsumowując bardzo fajnie im to wyszło, nie czułem żadnego znużenia z powodu pierwszej części, ciągle się coś działo i gdy się zatrzymywałem to dlatego żeby popodziwiać widoczki ;) Sceneria niesamowita, po roku od pierwszego Crysisa nadal robi ogromne wrażenie choć gram na high/tekstury na mainstream. Sprzęt nawet dawał radę pomijając małą ilość ramu - na wszelkich doczytkach i loadingach spędziłem chyba tyle samo czasu co na samej grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakos zbytnio wzrostu wymagan nie zauwazylem, ale to pewnie przez to, ze w miedzyczasie wymienilem e4300 na e8400 i min fps trochę podskoczył. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja! Gra na pewno nie na raz.

 

no coz , na GTX280 raczej musieliby cos skopac zeby bylo inaczej ;) Widze ze cieszysz sie z wydanej 1,4k na gpu, good4u.

Zaleciało polactwem... Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... człowiek robi pre-order, buli 80 z wysłyłką i co? Nie dotarła. Zasrane premiery na koniec tygodnia. MassEffect jakoś potrafili wysłać przed oficjalną premierą. A tu wyszło, że taniej i szybciej wychodzi pójść do skelpu.

Nic to i tak dzisiaj sobie w to zagram ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... człowiek robi pre-order, buli 80 z wysłyłką i co? Nie dotarła. Zasrane premiery na koniec tygodnia. MassEffect jakoś potrafili wysłać przed oficjalną premierą. A tu wyszło, że taniej i szybciej wychodzi pójść do skelpu.

Nic to i tak dzisiaj sobie w to zagram ;]

Cuz to jakas nowosc?

Ja zamawiajac pre-order MOH:AA dostalem paczke tydzien po premierze PL. Pisemka do firmy kurierskiej, firmy wysylajacej gre, firmy produkujacej gre nie pomogly.... Cuz w koncu jestem zwyklym szarym malym spolecznym robakiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem, przeszełme - doznania bardzo miłę - jakosc grania tezna wysokim poziomie. Gra chodzi lepeij niż Crysis. Ciekwa fabuła i lepsza akcja niżw Crysisie. To tyle w podsumowaniu.

 

paczka 58 screenów z mierzonym fps-em.

 

1024/768 ustawienia - poizom "enthiuziast"

brak AA/Anizo.

http://robert1985.fotosik.pl/albumy/508689.html

 

średnia fps z frapsloga -

2008-09-20 11:24:28 - Crysis

Frames: 27733 - Time: 600000ms - Avg: 46.222 - Min: 0 - Max: 101

 

average minimalny - dlaczego 0 fps ?, zawsze jak odbywał się autosave - i dlatego 0 fps w tym momencie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja kupuję teraz ciągle w MM ostatnim razem przez neta na gram.pl kupiłem Crysis (podstawkę) i grałem 3 dni po premierze w MM, a zamówiłem 2 miesiące wcześniej w przedpremierze.

 

Wracając do Warhead przeszedłem i śmiało mogę dać 9/10 świetne cut-scenki na engine gry, non-stop akcja rodem z filmów made in Hollywood, grafika to każdy wie jak jest po prostu obłęd wymagania jak na dzisiejsze ceny kart już nie są jakieś niewyobrażalne, dźwięk podobnie jak grafika. Wiadomo Crysis to taka gra w której efekty graficzne tworzą klimat także najlepiej podchodzić do gry z jakimś 8800/2900, a jeszcze lepiej z czymś mocniejszym w stylu 4850. Nie mniej jednak świetna gra i na pewno zasługuje na 9/10 zwłaszcza, że cena 69 zł jest niewysoka jak na klasę tej produkcji no i dostajemy dodatkowo Crysis Wars czyli genialną dawkę świetnego MP, który zajmuje na dysku kolejne 5.5 GB, ale warte jest tego bo MP dostarcza konkretnej rozrywki na ponure jesienne dni i przypomina mi czasy świetności BF2 w którego zagrywałem się swojego czasu bez pamięci, także na tą chwilę jak dla mnie ewidentny number one jeśli chodzi o MP to właśnie Crysis Wars.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem pozytywnie zaskoczony Warhead-em

 

Doskonala akcja - i rozgrywka (nie wieje nuda jak czasami w poprzedniej czesci)

 

Ponad to mam nieodparte wrazenie ze poprawili grafike

Gra sie b.przyjemnie

 

na hd4850 @ 920/2500

 

1280x1024 Wszystko na Entuzjaste co sie da (czyli v.high)

i zasuwa praktyczne 45-50 fps non stoper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa Toshibe x205 C2D 1,86Ghz, 8700M GT, 2 GB ram, system Vista i gra chodzi fatalnie. Po prostu nie jest grywalna nawet na minimum. Zdziwiłem się tym, bo minimlane wymagania wskazują, że powinienem dac radę pograć. Zastanawiam się czy cos jest nie tak, może za mało ram na Viste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa Toshibe x205 C2D 1,86Ghz, 8700M GT, 2 GB ram, system Vista i gra chodzi fatalnie. Po prostu nie jest grywalna nawet na minimum. Zdziwiłem się tym, bo minimlane wymagania wskazują, że powinienem dac radę pograć. Zastanawiam się czy cos jest nie tak, może za mało ram na Viste?

"Mam laptopa"

Panu juz podziekujemy...

:huh:

 

Po pierwsze laptop, bozee... Toc to sprzet biurowy, a nie konsola, lub chociazby PC'et. Ludzie, jak chcecie grac na tych skrzyneczkach to kupcie najnowsze ASUS'y z serii gametry...

Procek za slaby, karta tez juz nie cudo... za malo RAM, jak bys przeczytal to tutaj ktos napisal pare postow wyzej, ze ponad 2 GB ramu sama gra zzera..

Takze cuz... Nic tylko kupic porzadnego kompa, a nie laptoka za 3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem pozytywnie zaskoczony Warhead-em

 

Doskonala akcja - i rozgrywka (nie wieje nuda jak czasami w poprzedniej czesci)

 

Ponad to mam nieodparte wrazenie ze poprawili grafike

Gra sie b.przyjemnie

 

na hd4850 @ 920/2500

 

1280x1024 Wszystko na Entuzjaste co sie da (czyli v.high)

i zasuwa praktyczne 45-50 fps non stoper

Zapewne masz non stop 45-50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...