Skocz do zawartości
nrl

Crysis: Warhead

Rekomendowane odpowiedzi

No i ukończyłem warheada ustawienia entuzjasta,dx10,vista64bit.Gra bierze maksymalnie 3gb ramu podczas rozgrywki,pamięci graficznej nie wiem ile bo pod vistą nie mogę sprawdzić w rivie.Czy istnieje jakiś program do tego pod vistę?Co do doczytywania tekstur to zauważyłem to tylko przy pierwszym uruchomieniu savea a później nic takiego u mnie nie ma.Ogólnie dodatek świetny wartka akcja szkoda że tak krótko :) .

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ukończyłem warheada ustawienia entuzjasta,dx10,vista64bit.Gra bierze maksymalnie 3gb ramu podczas rozgrywki,pamięci graficznej nie wiem ile bo pod vistą nie mogę sprawdzić w rivie.Czy istnieje jakiś program do tego pod vistę?Co do doczytywania tekstur to zauważyłem to tylko przy pierwszym uruchomieniu savea a później nic takiego u mnie nie ma.Ogólnie dodatek świetny wartka akcja szkoda że tak krótko :) .

Hmm, ja gralem w warhead na e2160@3.4GHZ i R4850 (win xp), tekstury sie doczytywaly czesto i psulo to strone wizualna, gra sie czasami ciela - szczegolnie w scenach ktore biernie ogladamy, i raz na jakis czas wywalalo mnie do pulpitu. Gralem na ustawieniach gamer @ 1680x1050 AFx16 AAx0, na enthusiast za slabo chodzila. Crysis smigal mi bez problemu, tekstury nie znikaly i nie wywalalo mnie do pulpitu. Mimo wszystko gralo sie calkiem miodnie i gre juz mam za soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają te zamrożone levele. Tak samo jak w podstawce - tylko tu więcej i lepiej.

Gram na 'gracz'/1280x800, bo wyżej to za wolno chodzi. Trochę niefajnie na monitorze HD. Tutaj to chyba nie ma trybu x64, bo exec w menedżerze 32bit.

 

Wszedłem do kopalni i jak do tej pory gierka mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

se przewiń i będziesz miał 1920x1200. 1680x1050 widać na screenie. Nie wiem co ci jeszcze trzeba.

 

Faktycznie nie masz 1440 (u mnie jest). Może coś namotane/wymuszane w sterach.

 

Fajny ten level z pociągiem ;] U mnie też się zaciął jeden duży obcy wysoko w drzewach.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twardziel z CIebie ja jednak wolałem tryb dx 9 ;) - na 2gb ramu znaczniej lepiej to chodzi- poprostu płynie(1360x768 - wszystko na maxa z mykiem w configu na sunshafty itp .)

Odpalałem w trybie dx9 i jakoś znaczącej poprawy nie było a xp nie mam na stanie żeby sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że mam monitor 24 panorama, ale to jest CRT

ważne jest odświeżanie, inaczej obraz jest wykrzywiony

a tu lipa, nie ma gdzie jej ustawić

przecież CRT ma format obrazu 4:3 czyli natywnie

 

1280x960 ,1152x864 ,1440x1080 ,1600x1200, 1680x1260, 1920x1440 rozdziałki panoramiczne będą wygladały na rozciągnięte w pionie i paskudnie...

 

odswieżanie zablokuj sobie i ustaw programem REFRESH LOCK

 

ty masz panoramę CRT 24 cale to pewnie SONY trinitron GDM FW 900 stary nie ???

 

to tylko pobierz refresh lock ja tka robię i tez mam sony ale swykły 4:3

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest ale na pewno nie pod vistą 64 tutaj może różnica u mnie ze dwie klatki.Na xp pewnie z 10 by było więcej :)

Czyli co mówisz , że na 64 bit w dx10 na entuzjaście grywalne to było ?? Mam akurat viste 32 bita , ale coś mi się nie chce wierzyć w cudowną moc 64 bitów. Zazwyczaj więcej z tym problemów było niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś z was z problemem odświeżania na viscie 64bit oraz włączaniem się crysisa w trybie ekranowym. za każdym razem muszę ustawiać tryb pełnoekranowy co i tak nie daje pełnego sukcesu ponieważ odświeżanie zawsze jest ustawione na 60hz.

używam RefreshLock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się włącza te sunshafty?

Post Processing na Enthusiast.

 

Wogole czytajac te wszystkie posty widze ze nazwa jednego z ustawien graficznych "Entuzjasta" trafnie zostala dobrana. 8/10 postow znowu o technicznych bzdetach i temat znowu sie zasmieci pytaniami o wydajnosc tego i tamtego. Ale co tam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post Processing na Enthusiast.

 

Wogole czytajac te wszystkie posty widze ze nazwa jednego z ustawien graficznych "Entuzjasta" trafnie zostala dobrana. 8/10 postow znowu o technicznych bzdetach i temat znowu sie zasmieci pytaniami o wydajnosc tego i tamtego. Ale co tam ...

A Tobie o co znow chodzi? Gra chyba nie jest na tyle skomplikowana zeby robic w temacie jedynie solucje z postow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tobie o co znow chodzi? Gra chyba nie jest na tyle skomplikowana zeby robic w temacie jedynie solucje z postow...

A Tobie ? Jesli przeszkadzaja Ci te uwagi to skup sie na czytaniu o roznicach w sunshaftach miedzy dx9 a dx10 albo wydajnoscia 8800GT pod vista 32 a 64bit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warhead skończony w 1(!!!) dzień. I wiecie co? W niektórych momentach gra ciełą się niesamowicie. Co mam źle ustawione??

 

Mój konfig to:

E7200 => 3.5 Ghz

Crucial Balistix 2GB 800 Mhz => 1000 Mhz

P5E Rampage mod 0407

Asus HD 4850 700/1050 Mhz

 

Mam coś przstawić inaczej, ustawić, podkręcić bardziej??

 

Dodam że zaczynałem grę na poziomie Entuzjasta, a niestety musiałem kończyć na poziomie Gracz.

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzal ktos na jakiejs grafie z gornej polki? Da sie wreszcie pograc na high w 1920x1200 albo przynajmniej 1600x1200?

 

Warhead skończony w 1(!!!) dzień. I wiecie co? W niektórych momentach gra ciełą się niesamowicie. Co mam źle ustawione??

(...)

Dodam że zaczynałem grę na poziomie Entuzjasta, a niestety musiałem kończyć na poziomie Gracz.

masz zle ustawiona kare graficzna ;) podkrec o 200% i bedzie okej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd!, ale jesteś funny, idź do Śmiechu Warte.

smiglo83, u mnie taka sytuacja jak u Ciebie, zacząłem na entuzjaście, skończyłem na graczu. Na entuzjaście po prostu nie dało się grać, szczególnie podczas pościgów, różnych akcji w których towarzyszyło szybkie przełączanie skafandra i rzeźnia koreańców.

CryEngine2 już taki jest czyt. ładny, niestety troszkę zawalili z optymalizacją imo, a tymi, którzy piszą, że mają stale 30-50 fps się nie przejmuj. No, chyba że patrzą cały czas w niebo, albo w ziemie, wtedy taki zakres 30-50 fps może się utrzymać.

Gra po prostu jest cudna, gdy jest te 40 fps w lesie, natomiast staje się nieprzyjemna podczas dynamicznych akcji. Mowa oczywiście o sprzęcie middle-end.

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miec w Crysisie Warhead stale 30 fps to miod malina jak w innych grach 50 fps

ten silnik ma cos w sobie ze przy nawet 25 fps nie jest Tragicznie jak w innych grach .

Powiem wiecej , zaliczone 2,5h grania 1680x1050 wszystko na poziomie Entusiast

framerate czasami spada do 12 fps :) czasami jest 30fps przecietnie 22fps ,

to bedzie chyba pierwsza gra w moim zyciu

ktora przejde w max detalach z przecietnym framerate ponizej 20fps :)

a zrobie to tylko z czystej przyjemnosci rozkoszowania sie jakoscia grafiki w natywnej rozdzialce monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd!, ale jesteś funny, idź do Śmiechu Warte.

ja jestem zabawny? koles pyta co ma zle ustawione i podaje konfig :lol: jest ktos komu ten crysis nie tnie? ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd!

 

Sprzet podobny do mojego , 4870 po dobrym oc

1280x960 wszystko na max bez AA koles ma nonstop powyzej 50fps

nawet podczas ostrej jadki nie spada ponizej 40fps

Na moje wybredne oko miodzio malina Crysisowi do SP wiecej nie potrzebne.

 

Do powiedzmy 45fps w 1920x1200 to potrzebne chyba sli GF280 alb CF 4870

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...