Skocz do zawartości
nrl

Crysis: Warhead

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy w połowie listopada na łamach serwisu InCrysis, Cevat Yerli - szef studia Crytek, zdradził, że Crysis tworzony jest jako trylogia, nikt nie miał wątpliwości, że doskonała strzelanka doczeka się następcy. Napięcie wokół tematu nie spadało, tymczasem po tygodniu od wypowiedzi Yerli poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące Crysis 2, mówiące o jeszcze bardziej dopracowanej oprawie graficznej.

 

Serwis InCrysis nie dał nam zapomnieć o sequelu i opublikował prawdopodobnie pierwsze screeny z gry. Choć należy pamiętać, że nie zostały one oficjalnie potwierdzone przez władze Crytek Studios warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ są kolejnym dowodem świadczącym o powstawaniu drugiej odsłony gry.

 

Miejmy nadzieje, że niemieckie studio przemówi wkrótce na temat Crysis 2 i będziemy mogli Wam powiedzieć nieco więcej na temat samej rozgrywki. Tymczasem poniżej prezentujemy wspomniane wcześniej fotki.

The true power of CryENGINE 2: maps 458 times bigger than Earth's surface!

 

Yeah, we all know how truly amazing Crytek's engine is and how tormenting it becomes even for Quad Cores and 8800 Ultras, but just wait till you see what huge maps this baby can render!

 

When Crytek said that Crysis is "future proof" they really meant what they said... And if you ever wondered why your insanely high-end computer kneels and bows before the 1+ million lines of code, 1GB of textures and 85,000 shaders that the game currently packs, well just read this: the absolute maximum size of a map in Crysis can reach the mind-boggling value of 68,719,476,736 square kilometers!!!!! Yeah, that's more than 68.7 billion... And you know what? Earth's entire surface "barely" reaches 150,000,000 square kilometers, so with Crytek's SandBox editor one can theoretically create a map approximately 458 times bigger than the area of Earth...

 

That means that if you want to have like... our planet's entire population playing Crysis simultaneously on multiplayer, a single player would have to walk around 10 square kilometers to meet its next opponent on that huge map...

 

Now THAT is what I call future proof... But I just wonder, what kind of super-computer, super-server-cluster monstrosity would render even half of that huge map?...

 

UPDATE: We've uploaded some truly jaw-dropping screenshots we've found recently just to endulge your eyes and to give ya an idea of what your computer CANNOT render...Enjoy, they're really amazing...

http://www.playfuls.com/news_12002_New_det...d_Crysis_3.html

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co do screenów wg. mnie to fake :] Strona chce zwyczajnie rozreklamować swój serwis.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crytek oficjalnie poinformował o zaprzestaniu prac nad łatką do gry Crysis oznaczoną numerem 1.3. Powód? Dość enigmatyczny. Wypowiedź przedstawiciela studia można przetłumaczyć mniej więcej tak: Jest dobry powód przerwania prac, mamy nadzieję że zrozumiecie to gdy usłyszycie o przyczynach tego działania w bardzo bliskiej przyszłości

 

Czy to oznacza, że Crysis Warhead ukaże się już niedługo? Obojętne co nam dostarczą developerzy, czy będzie to rozszerzenie czy sequel, wiadomo jest jedno. Rozpocznie się nowy rozdział serii Crysis. Wiadomo przecież, że Crytek zarezerwował już sobie znaki towarowe oznaczone jako: Crysis Warhead, Crysis Wars oraz World in Crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będziemy mieli kolejne episody na tym samym silniku. Może go troszkę dopracują w co wątpię. Jednak dla mnie teraz głównie liczy się gameplay. Co pokaże ekipa z Cryteka, zobaczymy. Jak dotąd Crysis w rozgrywce średnio mi leżał zarówno w SP jak i MP. SP przechodziłem przeszło dwa tygodnie , bo z początku mnie troszkę nudził. Dlatego ważne jest by pokazali coś ciekawego w całej grze.

 

 

p.s Nierealny zmniejsz te zdjęcia w swoim pierwszym poście, bo forum się rozjeżdża ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

TE SCREEENY TO FAKE! To jest Crysis zwykły z kilkoma komendami na wodę.

 

A o Episodach mówiono już przed wydaniem Crysisa. Yerli dosłownie mówił "Crysis to trylogia składająca się z 3 części".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość v1per86

jak nie bedzie czegos w stylu mapy CORE to ma szanse utrzymac sie ;)

Tyle, ze ta mapa to byl lider w crysisie, a moment z tunelem aerodynamicznym zabil kazda gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Tyle, ze ta mapa to byl lider w crysisie, a moment z tunelem aerodynamicznym zabil kazda gre

+1

 

Dla mnie to jedna z tych lokacji które zostają długo w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracz wcieli się w niej w sierżanta Sykesa z oddziału Delta Force, kolegę Nomada, głównego bohatera "jedynki". Żołnierz o pseudonimie Psycho jest agresywniejszy od swego kompana, ale i wydarzenia po drugiej stronie wyspy (akcja w Warheadzie przeniesie się właśnie tam) ceciach!ą się większą intensyfikacją. Użytkownicy poznają więc historię rozgrywającą się w tym samym czasie, co w pierwszym Crysisie, tyle, że przedstawioną z innej perspektywy.

tech dema ciag dalszy, odcinamy kuponiki jak widze.

Druga czesc tej samej wyspy znowu?!? Dla mnie to kpina, nie wydam ani zlotowki za ogladanie znow tego samego tylko z nowszymi efektami/filtrami ...

 

nie zmadrzeli, zycze im zeby druga czesc sie sprzedala jeszcze gorzej jesli dalej beda tak tworczy jak sie zapowiada ....

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

tech dema ciag dalszy, odcinamy kuponiki jak widze.

Druga czesc tej samej wyspy znowu?!? Dla mnie to kpina, nie wydam ani zlotowki za ogladanie znow tego samego tylko z nowszymi efektami/filtrami ...

 

nie zmadrzeli, zycze im zeby druga czesc sie sprzedala jeszcze gorzej jesli dalej beda tak tworczy jak sie zapowiada ....

Aha, czyli szykuje się kolejny benchmark, bez składu i ładu.

Coś, dla dzisiejszych "graczy" - Tony kolorowych obrazków i szansa na chwalenie się fps przy określonych rozdzielczościach.

AH!!

No tak, zapomniałem. Przecież ja nie powinienem się wypowiadać. Mam za słaby komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze ta mapa to byl lider w crysisie, a moment z tunelem aerodynamicznym zabil kazda gre

Sa tacy ktorzy nie podzelaja tego zdania i uwazaja inaczej. Ale o tym co Tobie sie podoba a co mi w Crysisie nie bedziemy rozmawiac bo mamy swoje d... yy gusta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

tech dema ciag dalszy, odcinamy kuponiki jak widze.

Druga czesc tej samej wyspy znowu?!? Dla mnie to kpina, nie wydam ani zlotowki za ogladanie znow tego samego tylko z nowszymi efektami/filtrami ...

 

nie zmadrzeli, zycze im zeby druga czesc sie sprzedala jeszcze gorzej jesli dalej beda tak tworczy jak sie zapowiada ....

A kupiłeś pierwszą część ? Bo ja tak i z chęcią zrobię to jeszcze raz nawet dla samego multi z nowymi mapami i pojazdami. Z resztą sam single poza zakończeniem które było tylko zakończeniem pierwszego aktu tej historii był dla mnie świetny. Tyle, że tą gre albo się kocha albo nienawidzi. Albo ktoś potrafi wykorzystać swobodę jaką dają duże tereny albo dla niego gra staje się zbyt nudna, trudna itd. Dla mnie to była jedna z najlepszych gier tamtego roku... dla recenzentów również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłeś pierwszą część ? Bo ja tak i z chęcią zrobię to jeszcze raz nawet dla samego multi z nowymi mapami i pojazdami. Z resztą sam single poza zakończeniem które było tylko zakończeniem pierwszego aktu tej historii był dla mnie świetny. Tyle, że tą gre albo się kocha albo nienawidzi. Albo ktoś potrafi wykorzystać swobodę jaką dają duże tereny albo dla niego gra staje się zbyt nudna, trudna itd. Dla mnie to była jedna z najlepszych gier tamtego roku... dla recenzentów również.

nie chce sie wdawac w niepotrzebne klotnie ... ty masz swoje zdanie o tej "grze" i ja mam ...

 

zeby oszczedzic miejsca krotka

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "argumentacja"
w multi dla mnie nie bylo sensu grac, gralem na powaznie multi jedynie w QW, Q3 i ET bo do tego byly te gry stworzone. Crysis nie jest.

Single w Crysis mnie zanudzil i zameczyl glupota ... ta gra jest marna imitacja pomyslow z innych tytulow, na dodatek niedopracowana i nastawiona jedynie na techniczne glode kawalki ( zachwalany rewolucyjny kombinezon ktory mial zapewnic niespotykane wrazenia i realizm okazal sie niewypalem - podnoszenie/rzucanie marnej ilosci obiektow na mapie za pomoca kombinezonu to parodia tego co oferuje dzieki podobnemu patentowi HL2, niewidzialnosc obnaza jeszcze dobitniej plytkosc AI , juz w AvP serii marini nie byli na tyle glupi ze jak juz cie zobaczyli po wyjsciu z kamuflazu predatorem to nie mogles bezczelnie im uciec tak latwo, super szybkosc sluzy jedynie ulzeniu irytacji ktora przynosi zwiedzanie non stop tak samo wygladajacej dzungli ).

 

tak, kupilem pierwsza czesc bo liczylem na cos ciekawego, ale pozniej odsprzedalem na allegro za polowe ceny . Tak glupiej gry dawno nie widzialem na rynku pc , glowny bohater ktory zapytany o los swojego kompana albo o admirala floty, odpowiada mechanicznie - "He is dead" - naprawde musieli dlugo myslec nad takimi szokujacymi zwrotami akcji ktore buduja klimat jak cholera <sarkazm> .

 

jesli ktos mysli ze placze nad crysisem to myli sie . Nie oplakuje sie takich gniotow, poza tym nie bylem napalony na ten tytul jak wiekszosc fanboyow w necie, wiec plakac nie plakalem i nie placze.

Denerwuje mnie tylko to ze rynek gier na PC byl kojarzony przez pryzmat takich debilnych gier. jak Crysis. ktore bezczelnie nastawione sa na sprzedaz najnowszego sprzetu zamiast na zaoferowanie graczom przygody lub swietnej zabawy - to z czego slynely takie tytuly jak Half Life , CoD, Prey czy Duke Nukem 3d.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

A kupiłeś pierwszą część ? Bo ja tak i z chęcią zrobię to jeszcze raz nawet dla samego multi z nowymi mapami i pojazdami. Z resztą sam single poza zakończeniem które było tylko zakończeniem pierwszego aktu tej historii był dla mnie świetny. Tyle, że tą gre albo się kocha albo nienawidzi. Albo ktoś potrafi wykorzystać swobodę jaką dają duże tereny albo dla niego gra staje się zbyt nudna, trudna itd. Dla mnie to była jedna z najlepszych gier tamtego roku... dla recenzentów również.

Kupienie danej gry musi od razu automatycznie oznaczać, że jest świetna?? Ktoś, kto ją kupił musi obowiązkowo uznać ją za hit?? doszukiwać się w niej czegoś czgo nie ma? Sorki. W tamtym roku kupiłem oprócz "hitu" Crysisa m.in także Stalkera, Bioshocka i Wiedźmina. I uważam, że Crysis jest jedną z najsłabszych gier na jakie wydałem pieniądze. Nie wmawiaj też, że ludzie, którym się nie podoba, nie potrafią wykorzystać "rewelacyjnych" pomysłów jakie oferuje ta gra. Bo ich po prostu nie ma.

Jeżeli 2 część ma być dodatkiem z tylko symbolicznymi zmianami, to nie zamierzam marnować pieniędzy.

Dla recenzentó była świetna...

Cóż w ostatnich czasach recenzenci piszą głownie to czego życzą sobie sponsorzy. Jakoś ich opinie przestały być dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek.

 

PS:

argumentacja z poprzedniego posta. Nic dodać. Nic ująć. Zwięźle i na temat ujęty problem "hitu obecnych czasów" jakim jest Crysis.

Teraz tylko czekać na fanboyów, którzy zakrzyczą o słabym sprzęcie i niedocenianiu "geniuszu" tej gry.

Edytowane przez felek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Z tego co widzę to ta gra ma również antyfanów :wink: To jest typowy shooter który sprawił mi tylko frajdę i nic więcej i tylko tego oczekiwałem. Nie wiem może nie padłem ofiarą robienia sobie nadziei, że to będzie jakaś super gra. Fakt fabuła nie specjalna ale mi się gameplay podobał bardziej niż ten w CoD4 aka skrypt skrypt i jeszcze raz skrypt no i AI to praktycznie sam aimbot no i skrypty. Lubie się poskradać, pobawić w cichego mordercę, snajpera albo czasem zrobić wielki burdel i to mogę zrobić w Crysis a dzięki fizyce i grafice doznania są niezłe. Nie jest to mądra gra ale jak chce coś mądrego to czytam książki bo w grach o to trudno no chyba, że w RPGach. No i dajcie spokój z tymi teoriami spiskowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Crysisie kazde zadanie mozna wykonac na kilka psosobow z dowolnego miejsca (z przodu, z tylu cz nawet zboku :D). Prawdopodobnie nadmiar wrazen sie nie podoba innym - nie wiem.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Ja osobiscie zostalem sponiewierany (pozytywnie) przez tytuly wymienione wczesniej (CoD, Bioshock ...) jak rowniez i Crysis dlatego pisze w tym watku bo czekam na kontynuacje tego wszystkiego co bylo w pierwszej czesci. I z zapowiedzi wynika ze nie wiem jak byscie nie mowili ze to gniot to Crysis Warhead sie pojawi i ci ktorzy sie enjoyowali - to beda nadal, a ci co nie - to beda pisac posty podobne do tych kilku wyzej. Zapomnijcie prosze o pisaniu jak bardzo to jest gniot (a nie jest) bo to powoduje zla atmosfere w temacie. O to jedno prosze.

Wracajac do samego Crysis Warhead.

Moim zdaniem chcialbym aby zrobienie mapek w CryEngine2 zajelo im nie az tak duzo czasu i zeby reszta czasu byla poswiecona usprawnieniu kodu i moze nawet jakiegos lekkiego liftingu. Pocichu liczylem na to ze druga czesc to bedzie kontynuacja tego co sie stalo na koncu Crysisa. Ale wychodzi na to ze to nie to - a szkoda bo chyba kazdy kto gral i komu sie gra spodobala czeka na ciag dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...