Skocz do zawartości
qtch

Jaki zasilacz ???

Rekomendowane odpowiedzi

siema, mam pytanko. Czy moj zasilacz codegen 300W wystarczy, czy lepiej kupic codegena 400W (89zl). Mam asusa a7v+antka 1800+4 wiatraki+2laser ledy+geforca+2x lan. Co sadzicie o zasilaczu Codegen 400W, bo na inny nie mam kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz badziew a chesz inwestować w moze nieco inny badziew?? :)

 

Pozbieraj pieniądze i kup sobie jakiegoś chiefteka(zobacz na baner u góry, choć jest tańsza wersja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć hiperszczęscie zeby trafić na porządnego Codegena. Nie sugeruj się W, gdyż taki Codegen 400 to w rzeczywistości odpowiada porządnemu zasilaczowi 230 W. :)

Lepiej dołóż trochę $ i kup np. Chiefteca 300W, cena ok. 160 zł, lub tak jak Jacek mówił 360, tyle ze ten jest juz troche drozszy. A jeśli Cie kasa cisnie to przynajmniej coś z HuntKey'a, model 300 W kosztuje ok 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem Fella 300W i jak narazie jestem zadowolony. Dobrze trzyma napięcia ( na przetaktowanym procku) i jest praktycznie niesłyszalny. Wybierałem pomiędzy nim, a Deerem 400W i feel był cięższy i ma pfc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niechcesz placic az tyle za chiefteca(sirtec)

to kup zasilacz

Fortron

FSP300-GTP, BTV12

chodza po allegro za 60 zl okolo,

lub wiekszy 350 W model jesli ci sie gdzies uda dostac

Fortron specjalizuje sie w produkcji zasilaczy,

i nie kupisz jakiegos zlego zasilacza tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe....

 

a ja mam hiperszczęście....:)

 

mój codegen 400W robi takie bajery:

 

2.2 Vcore 2.99 Vdimm

przy fbs 199 Mhz i mnożniku 12,5

 

benczkowalny aż do bólu...

 

bajer

 

PACE 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze tu wstapilem bo juz mialem zakladac nowy temat.Bylem dzisiaj w sklepie i gościu mial feel'a 300 wat po 75 pln no to ja pytam sie czy ma 350 a one ze bedzie mial jutro tylko nie wie jakiej firmy ale moze byc to huntkey albo feel i ta 350 po 80 pln.I teraz nie wiem czy ten feel 300 mi bedzie dobrze trzymal napiecia czypoczekac na tego 350 .Tylko wlasnie nie wiadomo jakiej firmy (napewno nie codeshit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że też jestem na etapie zakupu porządnego zasilacza. Obecnie jadę na pożyczonym FEEL-u 300W bez PFC (ESP-300ATXSP4). U mnie ten zasilacz kosztuje 65zł, ale jego wykonanie jest IMHO totalnie tandetne - szczególnie przerażają mnie te bardzo małe kondensatory filtrujące napięcia wyjściowe. No i zamiast 3.3V daje jedynie 3.022V (pomiar miernikiem) :!: Wersja FEEL-a 300W z PFC kosztuje 113zł, czy warto dopłacać :?: A może ktoś z Was wie, gdzie można kupić (w miarę tanio) zasilacz MODE COM ISO-450P 350WPFC :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortrony 300W na allegro:

FSP300-60BT

FSP300-60GTP

 

Kupiłem, polecam, uwaga, żeby na nogę nie spadł (2.5 kg)

dałbyś linka...

Na przykład:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=11325417

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=11353179

 

Haszyd, gość, który je sprzedaje, sprowadza je hurtem, chyba z reichu, niektóre uszkodzone, niektóre lekko używane, naprawia, i sprzedaje. Daje na to chyba 3 miesiące gwarancji.

Te zasiłki rok temu nowe chodziły po 58$USA...

Jak Cię interesują szczeguły, poszukaj topica "Zasilacz FSP, proszę o opinie", czy jakoś tak. Pisało tam kilka osób, które go kupiły, również o różnicach między modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortrony 300W na allegro:

FSP300-60BT

FSP300-60GTP

 

Kupiłem, polecam, uwaga, żeby na nogę nie spadł (2.5 kg)

dałbyś linka...

Na przykład:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=11325417

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=11353179

 

Haszyd, gość, który je sprzedaje, sprowadza je hurtem, chyba z reichu, niektóre uszkodzone, niektóre lekko używane, naprawia, i sprzedaje. Daje na to chyba 3 miesiące gwarancji.

Te zasiłki rok temu nowe chodziły po 58$USA...

Jak Cię interesują szczeguły, poszukaj topica "Zasilacz FSP, proszę o opinie", czy jakoś tak. Pisało tam kilka osób, które go kupiły, również o różnicach między modelami.

No i jeszcze polecam teścik który sam zrobiłem w tym temacie. niby nieco gorzej przy moim obciążeniu od starego spin 235 W wypadł, ale wg mierników dobre napięcia podaje. No i cicutki jest. Zresztą w teście napisałem wszystko włącznie z pomiarami. Dałem z wysyłką 78 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...