Skocz do zawartości
.Melon

Sudden Strike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy z kolega problem z grą online w pierwszego SS.

Na początku wszystko ładnie chodziło - kolega stawia serwer, ja podłączam i jest fajnie.

Jednak pewnego dnia coś się skaszaniło i przestało działać - kolega nie widzi mojego stawianego serwera ani ja jego. To było bodajże dnia w którym kolega przedłużał neostradę.

To wina neozdrady? Czy problem leży gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mamy z kolega problem z grą online w pierwszego SS.

Na początku wszystko ładnie chodziło - kolega stawia serwer, ja podłączam i jest fajnie.

Jednak pewnego dnia coś się skaszaniło i przestało działać - kolega nie widzi mojego stawianego serwera ani ja jego. To było bodajże dnia w którym kolega przedłużał neostradę.

To wina neozdrady? Czy problem leży gdzie indziej?

Witam. Odgrzewam temat. Z kumplem, który jest w UK próbujemy po sieci zagrać w SS2. Mam neostradę - odblokowałem trochę portów na livebox-ie, ale nadal jest problem.

 

Jak wpisuję jego IP lub on mój to niby łączy z tym IP ale lista gier jest pusta - mimo, że host z grą jest postawiony.

 

Może ktoś miał też podobne problemy?

 

Poniżej porty jakie otworzyłem:

 

TCP 6073

TCP 28800-28900

TCP 47624-47626

TCP 2300-2400

UDP 47624-47626

UDP 2300-2400

UDP 6073-6073

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie tą samą wersje gry?

Tak, mamy tą samą wersję - 1.9 (z Sudden Strike Anthology). U kumpla po sieci lokalnej działała nam gra. A przez internet jest problem. Wczoraj później z portami szukałem. Ja mam u siebie neo z liveboxem, a kumpel w uk ma huawei mobile connect 3g modem (net przez sieć komórkową). Z powyższych względów to chyba ja grę powinienem robić bo na neo mam zewnętrzne IP - choć co jakiś czas się zmienia.

 

Teraz patch do wersji 2.2 wgramy i zobaczymy.

 

Pozdr.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz'

 

Sprawdzaliśmy pinga. Z UK do mnie jest reakcja (250ms), natomiast w drugą stronę nie działa - najprawdopodobniej przy połączeniu 3G przez sieć komórkową nie ma zewnętrznego IP.

 

W związku z powyższym to ja powinienem być hostem gry - próbowaliśmy takiego wariantu i nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes przekierować porty na swoim routerze.... Pewnie masz wewnętrzny adres coś ala 192.168.0.100 - sprawdź (cmd, ipconfig), następnie w konfiguracji routera (tu masz opis: http://www.jakzrobic.ath.cx/jz157_przekier...veboxtp.ath.cx) przekierować odpowiednie port na swój adres i powinno śmigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli chodzi o mojego Liveboxa to mam przekierowane porty na IP wewnętrzne mojego komputera 192.168.1.14. Załączam screen z podstroną Serwery Lan.

 

Niestety i to nie pomogło.

 

Nie wiem, jak jest z portami po drugiej stronie - z huawei mobile connect 3g modem (net przez sieć komórkową) - tam najwyraźniej w ogóle nie ma zewnętrznego IP (nie udało mi się pinga zrobić).

post-2999-1227729429_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...