Jump to content
Sign in to follow this  
.Melon

Sudden Strike

Recommended Posts

Witam, mamy z kolega problem z grą online w pierwszego SS.

Na początku wszystko ładnie chodziło - kolega stawia serwer, ja podłączam i jest fajnie.

Jednak pewnego dnia coś się skaszaniło i przestało działać - kolega nie widzi mojego stawianego serwera ani ja jego. To było bodajże dnia w którym kolega przedłużał neostradę.

To wina neozdrady? Czy problem leży gdzie indziej?

Witam, mamy z kolega problem z grą online w pierwszego SS.

Na początku wszystko ładnie chodziło - kolega stawia serwer, ja podłączam i jest fajnie.

Jednak pewnego dnia coś się skaszaniło i przestało działać - kolega nie widzi mojego stawianego serwera ani ja jego. To było bodajże dnia w którym kolega przedłużał neostradę.

To wina neozdrady? Czy problem leży gdzie indziej?

Witam. Odgrzewam temat. Z kumplem, który jest w UK próbujemy po sieci zagrać w SS2. Mam neostradę - odblokowałem trochę portów na livebox-ie, ale nadal jest problem.

Jak wpisuję jego IP lub on mój to niby łączy z tym IP ale lista gier jest pusta - mimo, że host z grą jest postawiony.

Może ktoś miał też podobne problemy?

Poniżej porty jakie otworzyłem:

TCP 6073

TCP 28800-28900

TCP 47624-47626

TCP 2300-2400

UDP 47624-47626

UDP 2300-2400

UDP 6073-6073

A macie tą samą wersje gry?

Tak, mamy tą samą wersję - 1.9 (z Sudden Strike Anthology). U kumpla po sieci lokalnej działała nam gra. A przez internet jest problem. Wczoraj później z portami szukałem. Ja mam u siebie neo z liveboxem, a kumpel w uk ma huawei mobile connect 3g modem (net przez sieć komórkową). Z powyższych względów to chyba ja grę powinienem robić bo na neo mam zewnętrzne IP - choć co jakiś czas się zmienia.

Teraz patch do wersji 2.2 wgramy i zobaczymy.

Pozdr.,

Jeszcze jedna rzecz'

Sprawdzaliśmy pinga. Z UK do mnie jest reakcja (250ms), natomiast w drugą stronę nie działa - najprawdopodobniej przy połączeniu 3G przez sieć komórkową nie ma zewnętrznego IP.

W związku z powyższym to ja powinienem być hostem gry - próbowaliśmy takiego wariantu i nic z tego.

Witam,

Jeśli chodzi o mojego Liveboxa to mam przekierowane porty na IP wewnętrzne mojego komputera 192.168.1.14. Załączam screen z podstroną Serwery Lan.

Niestety i to nie pomogło.

Nie wiem, jak jest z portami po drugiej stronie - z huawei mobile connect 3g modem (net przez sieć komórkową) - tam najwyraźniej w ogóle nie ma zewnętrznego IP (nie udało mi się pinga zrobić).

post-2999-1227729429_thumb.jpg