Skocz do zawartości
Zioło85

Laserówka Czy Atrament

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić drukarke a że nie znam sie na tym kompletnie więc mam do was prośbę :wink:

Napewno chce kolorową ale nie wiem czy laserowa czy atramentową Laserówki niby można juz dostać za mniej niż 1500zl ale czy one są coś warte ?? Czy jednak lepiej kupić jakąś atramentówke która bedzie tańsza.

ważna jest dla mnie niska cena eksplatacji Dużo ja drukować nie będe (jednego razu może byc to 20stron a poźniej dlugo nic) a znajomi mnie straszyli że atramentówki długo nie używane lubia zaschnąć czy co tam i pupa mamy problem a w laserówce nie ma tego kłopotu. Potraktujcie mnie jak kompletnego laika w tym temacie bo ja sie nie znam na tym i prosze pomóżcie :wink:

 

 

P.S.

Cena jaką chce wydać to "pi razy drzwi" 1500zł jeśli to bedzie laserówka bo jeśli atrament to rozumiem że bedzie sporo taniej :-P

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo za 1500zł to będziesz mieć cud miód laserówkę :)

Ja mam Samsunga CLP-510N za 1300zł (kupioną pół roku temu). Posiada dupleks, czyli drukuje automatycznie po obu stronach (bardzo przydatne). Ponadto drukarka ma kartę sieciową. Podłączona do np. routera neostrady jest widoczna w całej sieci a nie tylko z jednego komputera lokalnie.

Jedyny jej mankament to to, że jest czteroprzebiegowa. Polega to na tym, że kolor jest nanoszony, po kolei przez bęben, przez wszystkie 4 tonery z osobna (jeden duży bęben grubości mniej więcej szklanki - zamiast małych bębnów przy każdej kasecie z tonerem) Przez to kartki kolorowe są drukowane około 4 razy wolniej i zużywa się wówczas 4 razy szybciej bęben i pas transmisyjny. Przy czerni nie ma tego problemu. Ponieważ w kolorze drukuje spoooro mniej wiec mi to nawet odpowiada :)

Ale skoro mówisz, że tak mało drukujesz to mogę polecić Tobie swobodnie drukarkę CLP-300N za 602zł w tym sklepie (podejrzanie tanio) a jeśli nie będą mieć na stanie to drukarkę Samsung CLP-300 (ta sama co poprzednia ale bez karty sieciowej). Można ją kupic za 565zł w agito.

Nie wiem może inne firmy też mają dobre propozycje ale z tymi drukarkami miałem styczność i w tej cenie są bardzo dobre. Jedyny mankament to niewielka pojemność tonerów: BLACK 2000str a kolory po 1000str. Startowe mają odpowiednio 1500 i 700str. Ale ta ilość to i tak bez porównania z atramentówkami w którym startery wystarczają nawet czasami na 100 stron w kolorze. Chipy zliczające kosztują po 19zł a proszek to możesz kupić dedykowany nawet do innych Samsungów i dosypywać wtedy będziesz mieć wydruki za grosze ;)

 

PS

Ale skoro chcesz wydać 1500zł bo za gruby portfel się zrobił to możesz kupić np Samsunga CLP-610ND. Właśnie weszła na rynek i można kupic za 1700zł. Jednoprzebiegowa ze 128MB RAMu, kartą sieciową dupleksem. Poza tym tonery w tej drukarce mają pojemność po 5000 str na każdy kolor. Miałbyś wypas :)

Edytowane przez Glabro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wymiana jakiś bebnów czy wałkow czytalem ze często się je wymienia a to drogi interes w nie ktorych. A jakaś wydruku w tych drukarkach co podałeś jest dobry chodzi mi o zdjecia.

I czy jest ktos w stanie powiedzieć coś o hp 1600. I jak to jest z tą rozdzielczościa w pionie poziomie że nie ktore mają 600 a nie ktore 2400 a slyszalem ze to wazny parametr ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wymiana jakiś bebnów czy wałkow czytalem ze często się je wymienia a to drogi interes w nie ktorych

Sprawa wygląda tak, że bęben wystarcza na 50000str :) czyli przy Twoim korzystaniu do śmierci (przy drukarce 4-przebiegowej przy druku KOLORU wystarcza na 12500str - notabene drukarka musi przecież czterokrotnie nakładać toner). Bęben np do drukarki CLP-510 kosztuje 485zł.

A jakaś wydruku w tych drukarkach co podałeś jest dobry chodzi mi o zdjecia.

Niestety z laserówkami kolorowymi jakości w zdjęciach nie uświadczysz. Chociaż niektóre nieźle już sobie radzą.

I jak to jest z tą rozdzielczościa w pionie poziomie że nie ktore mają 600 a nie ktore 2400 a slyszalem ze to wazny parametr ??

W tekście różnicy nie zauważysz praktycznie. Ale często jest podawana rozdzielczość efektywna (2400 to bardzo wys parametr) a efektywna nie oznacza prawdziwą. Chodzi tu o to, że prawdziwa rozdzielczość oznacza ilość punktów na cal(oczywiście odpowiedniej wielkości - im wyższa tym mniejsze punkty). Natomiast niektóre drukarki dysponują możliwością regulowania wielkości tego punktu za pomocą (o ile pamiętam) zmiany siły lasera. Przez co niby można mówić, że jest większa rozdzielczość bo drukarka potrafi drukować mniejsze punkty. W rzeczywistości nie jest to zatem prawdziwa możliwa rozdzielczość.

 

Ale racja parametr rozdzielczości jest bardzo ważny dla zdjęć. Ale w przypadku mojej laserówki 600x600 czy 1200x1200 aż tak wielkiej różnicy nie widać. Prawdopodobnie dlatego, że atrament zawsze w pewien sposób wsiąka w kartkę i potrafi ładnie się zmieszać z odpowiednimi tuszami. Dodatkowo na papierze foto otrzymujesz świetną jakość - nie widać pikseli. W laserówce tak już nie ma. Chociaż, jak mówiłem, do druku kolorowych laserowych fotek polecam jednak drukarki OKI. Toner wygląda znakomicie - zdjęcia mają śliczny połysk i lepszą jakość ( i tu pewnie zależy ten połysk od utrwalacza - kiedyś zaciął mi się papier w drukarce i w miejscu gdzie rolki utrwalacza dłużej przygrzały papier właśnie był tak śliczny efekt połysku).

Ale skoro zdjęcia w laboratoriach foto tak bardzo staniały - wywołanie zdjęcia A4 kosztuje 4 zł (a pewnie u mojego fotografa w cale nie musi być najtaniej) - to po co się fatygować i drukować drożej w domu? (mowa o atramentówkach - BTW ciekawe na ile str wystarczyłby tusz startowy - na 15 !!??)

Dlatego polecam laserówkę mimo wszystko - jeśli upierasz się ze zdjęciami to kup drukarkę OKI to "będzie Pan zadoowooolonyyyyy, będzie Pan zadowoooolooonyyyyy!!" :-)

Edytowane przez Glabro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...