Skocz do zawartości
Gość Jalalabad

Wrt54gl + Lan + Tomato

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jalalabad

Witam,

 

Mam Linksysa wrt54gl, jednego kompa podłączonego do niego kablem i jednego przez sieciowke. Komputery sie widza ale zac cholere nie moge skonfigurowac neta ;/ Musze miec odpowiednie DNS'y i adres Mac. Przydzielilem adres mac swojej sieciowki i było ok ale neta dalej ni cholery. Potem nie moglem w ogole wejść na 192.168.1.1 . Potem wszedlem na to z drugiego kompa i cos tam zmienilem. Potem wgrałem tomato i zaczeły sie jaja. Znowu mi nie wchodzilo 192.168.1.1 a potem musialem przelaczyc kabel LAN w routerze do innego slotu i było ok. Potem znowu z drugiego kompa zmieniem adres mac na taki jak mam w sieciowce i teraz to juz w ogole nie moge wejsc na 192.168.1.1 zeby cokolwiek zrobić ;/ Już 5 godzin się męcze z tym. Prosze pomozcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

1. Na oryginalnym sofcie konfiguracja podstawowa zajmuje ~1min, chyba że chcesz poustawiać WEP/WPA, Static DHCP, MAC filtering, QoS, itp, to trwa trochę dłużej.

2. Po zainstalowaniu Tomato trzeba zrobić clear nvram + wszystkie ustawienia od zera

3. Brak neta = na 99% brak DNS / problemy z Firewallem / MAC filtering po stronie ISP / TTL +1

 

4. RTFM/RTfFAQ - są dosłownie miliony gotowych odpowiedzi na Twoje pytania, wystarczy wykazać minimum inicjatywy -> f.e. google ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...