Skocz do zawartości
sPw

Czy Warto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto wymieniać MSI KT4AV + Athlon 2000 XP + 4x256 mb ddr 400 na MSI 865G Neo2 + P4 3,0 GHz + 2x 512 ddr 400??

Mój znajomek ma możliwość nabycia mobo +cpu +ram Intel [450zł] i sie zastanawia... Jaka będzie różnica wydajności w tych zestawach??

Dodam że grafika to gf 6600gt. Mi trudno jest coś powiedzieć bo nie mialem ani amd XP ani P4...

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez sPw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

IMHO nie warto, ten P4 to straszny pożeracz prądu i dużo ciepła wydziela. Jak już zmieniać to całkowicie na nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności będzie, zwłaszcza jak Intel będzie z HT. Jak kiedyś przechodziłem w tą stronę tyle że z Bartona 2500 czasowo z braku środków na P4 3.0HT. I co by nie mówić o P4 to jednak był szybszy od Athlona, dzięki HT winda się wogóle nie zacinała przy otwartych paru aplikacjach a filmy kodował zdecydowanie szybciej, jedynie chyba w grach nie było zbytniej różnicy. No i fakt że P4 pocił się przy wysiłku i chłodzić było co :D Ale praktycznie rzecz biorąc lepiej przesiadać się od razu na korka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto bo za 450 zł można mieć conajmiej X2 3600+ Brisbane do tego płyta i 1GB DDR2 667 od GoodRAMa czy Kingston na elpidzie i sprzęt wydajniejszy i chłodniejszy. Z C2D też pewnie da się coś złożyć. IMHO niewarto :)

Tylko że jeszcze grafika na pci-e była by potrzebna do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tego Asrocka, nie warto pakować się w AGP. Procka też weź Brisbane, lepsze OC od Windsora i mniej się grzeje. A pamięci kup w okolicy. Zawsze będziesz mógł zweryfikować czy są na Elpidzie. Zresztą przez allegro niewarto przy obecnych cenach pamięci (wyjątkiem są duże pojemności i pamięci z wysokim taktowaniem). Wczoraj kupiłem w sklepie w okolicy 1GB Kingstona na elpidach za chyba 67zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyperswaduj to gościowi ;)

Poleć mu:

X2 4000+

FOXCONN

1GB DDR2

Razem wyjdzie 375zł. A za pozostałe 75zł może wziąć np 6600 albo sprzedać swojego 6600 i kupic jakiegoś 7600GS DDR3 albo przynajmiej 7300GT Palit Sonic DDR3. Róznica będzie kolosalna względem tego AthlonaXP :)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny problem. Wymieniłem Abita nf7 + athlonxp1700@2000Mhz na Asrocka 4COREDUAL VSTA + CELERON 440. Grafikę (7300GT) i ram (768 MB DDR) zostawiłem. Udało mi sie proc puścić na 2,66Ghz. I różnica jest dość duża. Przykładowo w 3dmark 2001 miałem na athlonie około 16000pkt a teraz mam ponad 20000 . Od siebie polecam tą płytę jako przejściówkę (ma ddr/ddr2 i agp/pci-x). Kupiłem ten zestaw na allegro za 235. A co do tego p4, 450 to za duża cena, nieadekwatna do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...