Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Skoro Msi P35 obsługuje serie E8x00,to chyba z E7200(przecież to takie same procesory,wykonane w tej samej technologii 45nm,tylko tyle że E7200 ma 3Mb/1066 - ale z moim egzemplarzem niema problemu idzie 1333 na nominalnym napięciu-testowane na Gigabyte P35)też bedzie obsługiwany na biosie1.8,bo teraz to raczej już zapóżno na zmiane płyty,czy procka.Może ktoś już obsadził E7200 na Msi neo2 FR,to by się podzielił doświatczeniami, bo juz się troche przyłamałem.

 

Pozdrawiam

max119x

Edytowane przez max119x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Może ktoś już obsadził E7200 na Msi neo2 FR,to by się podzielił doświadczeniami, bo już się trochę przyłamałem.

Sorki nie chciałem Ciebie denerwować.

Sam liczę na to, że BIOS jednak wgra microcode od najbardziej zbliżonej wersji procesora i powinien być gites.

Jedynie ustawienia FSB i mnożnika pewnie będą niepoprawne (800Mhz i 6x ??). Nazwa także się nie wyświetli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy ludzie ślepi jesteście?? A temat o msi p35 neo2 fr/fir to nie łaska czytac ?? Po jaką cholerę piszę tam co i jak ? Tu mamy temat o procesorach a nie o płytach.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynujace... naprawde !!!... mialem 30 procesorow z tej serii i wiekszosc nie roni 3,6GHz @ 1,25v...

Może i nie fascynujące !! ale mógłbyś się podzielić informacjami z jakich serii kręcą się najlepiej? a jaich unikać?

 

Ten faktycznie bez rewelacji, od razu go sprzedałem- 3,8GHz 1,375v real.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie fascynujące !! ale mógłbyś się podzielić informacjami z jakich serii kręcą się najlepiej? a jaich unikać?

 

Ten faktycznie bez rewelacji, od razu go sprzedałem- 3,8GHz 1,375v real.

Nie ma prawidlowosci... z ganej serii jedne kreca sie odbrze a inne zle...

 

Trzeba niestety trafic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector mam pytanko. Słuchaj możesz mi podać temperaturę dowolnie wybranej sztuki z E7200 @ 1.375V w idle tzn np od razu jak wejdziesz do biosu i w zakładkę hardware (tam gdzie są tempy w biosie). Dlatego pytam , bo w redakcji dzis sobie testując procki taki E8200 na napięciu 1.375V ma w biosie 32 stopnie a moja cholera ma 48 ;/ już nie mówiąc o stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector mam pytanko. Słuchaj możesz mi podać temperaturę dowolnie wybranej sztuki z E7200 @ 1.375V w idle tzn np od razu jak wejdziesz do biosu i w zakładkę hardware (tam gdzie są tempy w biosie). Dlatego pytam , bo w redakcji dzis sobie testując procki taki E8200 na napięciu 1.375V ma w biosie 32 stopnie a moja cholera ma 48 ;/ już nie mówiąc o stresie.

Temperatura ok... niczego wiecej nie mzoesz oczekiwac...

 

Dobre E7xxx robia okolo 3,8GHz @ 1,30-1,35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale się nie zgodzę z Tobą kosa64... samo podbicie do 4 Ghz juz daje wielki wzrost wydajnosci nawet w 3dmarkach (około 1300 pkt więcej) to w grach tym bardziej....

Bajki kolego piszesz:

 

coś mi się ta różnica słabo w oczy rzuca porównując np. e7200@2500 a @3800

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/588/CORE/2/D...5nm/ciag/dalszy

 

tym bardziej ciężko uwierzyć iż e2160@3200 będzie widocznie wolniejszy w grach niż e8200@4000 chyba że w rozdziałce 640x480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiesz , że ta gra jest extremalnie procesorowa tak samo jak Dirt :wink: .

 

Edit:

 

W sumie możesz mieć , przykładowo Crysis także potrzebuje kosmicznego cpu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ;]

 

A jeśli nawet, to nie zmienia to faktu, że teraz może wychodzić coraz więcej takich gier, które będą mocno zależne od mocy CPU, tak więc pisanie, że CPU nie ma nic do gier lekko mija się z celem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przyznam że bardzo mała różnica między tym 2.4 a 4.0 GHz. Ciekawe ile quad daje w tej gierce (czy tak dużo jak w DiRT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem swojego E7200, Q811, VID 1.0375V, różnica pomiędzy rdzeniami w idlu 6*C, load identycznie ta sama.

 

Tak "na wariata": 3800 @1.35V, zdążyłem policzyć Pi 16M

Na dalsze testy na prawdę nie mam czasu, może jutro, może na weekend...

 

Swoją drogą ograniczeniem może być P5B, pod koniec maja spodziewam się u siebie Commando...

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś E7200, tylko co ciekawe jest to stepping C0, napięcie w BIOSie defaultowe ma 1.0875V. Czy to coś dziwnego, że taki stepping mam i takie niskie napięcie czy jednak zdarzają się takie sztuki? Postaram się zapodać jakimiś screenami ale na cuda nie liczcie, bo przy tym zasilaczu co mam, trochę się boję o sprzęt, zwłaszca, że 8800GS bierze trochę prądu.

edit: poprawka :( Cpu-Z mnie oszukał, nowa wersja pokazuje, że to jednak M0, ale napięcie chyba dość małe mam?

Edit2: Tak z ciekawości :) Oczywiście o stabilności mowy nie ma. Superpi 1M się policzyło, ale coś kiepski wynik, bo 14.6s, a Boxa mam, więc dłużej testować nie mogłem. W BIOSie ustawiłem 1.32V.

Dołączona grafika

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście że E7200 ma być zastąpiony przez E7300? Czy warto teraz poczekać na nowego procka czy kupować tego?

 

link: http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=16800

 

Oczywiscie ze nie warto czekac... E7300 to jest przeciez identyczny porcesor tylko z innym mnoznikiem a rdzen jest taki sam czyli M0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj włożyłem tego proca (7200) i bios i cpuz145 pokazuje mi go jako 2133mhz ( 8x266)

CZEMU??? Zdaje się że ma 2530. Płyta to dfi dk p35-t2rs. (wyłączyłem uspokajanie procka w bezczynności)

Czy ktoś wie czemu tak jest??

 

EDIT: bios z datą 03.11.2008

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie BIOS nie obsługuje mnożnika połówkowego, albo w ogóle tego procesora. A jeśli obsługuje jednak, to spróbuj ustawić w BIOSie 9.5 mnożnik. Wtedy będziesz mieć 2.53GHZ. A jak nie to update BIOSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie BIOS nie obsługuje mnożnika połówkowego, albo w ogóle tego procesora. A jeśli obsługuje jednak, to spróbuj ustawić w BIOSie 9.5 mnożnik. Wtedy będziesz mieć 2.53GHZ. A jak nie to update BIOSa.

No ale bios z marca 2008 wiec nie wiem czy jest nowszy już. No ale spoko na razie ustawiłem 9x320 i jest full stable. Więc mam w ... te 2.53Ghz Jutro będę podciągał dalej.

 

Edit: Już wszystko ok. Lanc mi wyjaśnił sprawę w innym topicu

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Karakorum co prawda skręciłem na minimum, i mam zamiast 63 stopni stress, 57 stopni. A w idlu 44 stopnie. Sprzęt jak w podpisie. Co prawda nawet po podkręceniu blisko 4GHZ, temperatura nie przekraczała 75 stopni (a na BOXie to już był strach), ale czy nie dziwnie pokazują czujniki w tych prockach?

A może pasta się wygrzać musi (Arctic Ceramique)? Bo myślałem, że lepiej będzie...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Karakorum co prawda skręciłem na minimum, i mam zamiast 63 stopni stress, 57 stopni. A w idlu 44 stopnie. Sprzęt jak w podpisie. Co prawda nawet po podkręceniu blisko 4GHZ, temperatura nie przekraczała 75 stopni (a na BOXie to już był strach), ale czy nie dziwnie pokazują czujniki w tych prockach?

A może pasta się wygrzać musi (Arctic Ceramique)? Bo myślałem, że lepiej będzie...

 

Ja mam na swiftech h2o 120 (fakt mała chłodnica) 45 idle i ok 53-54 w stresie. e7200@3505 (więc albo u Ciebie jest ok, albo u mnie ciach!) A na boxie to do 70 temp skakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mało posiadaczy E7200 jest? Screen na zachęte :) 4.2GHZ, 1.4V BIOS (pewnie real koło 1.35V najwyżej, bo ten Gigashit ma cholernego dropa):

Malo sztuk robi ciekawe wyniki...

 

Moj na codzien smiga 4,0Ghz @ 1,36v :) a screena z przyjemnoscia zrobie 4,6-4,8ghz :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam całkiem ciekawą sztukę? Postaram się sprawdzić ile potrzebuje napięcia do 100% stabilności na 3.6GHz, może 3.8GHZ bo i tak mało mam czasu grać itp. więc na co dzień na 4GHZ leciał nie będę...

edit: 3.6GHZ sprawdzone - 1.25V BIOS, Cpu-Z widać, ile pokazuje... Tylko niech mi ktoś wytłumaczy czemu tyle stopni bo zgłupieję :( Czy ja mam to Karakorum źle założone (czy za małe obroty, bo skręcone na minimum jest czy może temperatura w pokoju (26 stopni)?) A w ogóle to chyba małe napięcie jak na 3.6GHZ?

Dołączona grafika

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s one poprostu tak mają. Zlej te temperatury , bo chyba prawdziwe one nie są . Paluch i dotknij podstawy karakorum u mnie lekko ciepławe . Zrypane mają te czujniki temp w procach. W redakcji mam jakiegoś e7200 es i pokazuje normalnie tempy. W idle jakos 33 stopnie a w stresie do 55 to max dochodzi. Tak się nam trafily, ale 3 lata gwarki jest nie ma co się nad nimi rozczulac :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla znajomego zamówiłem zestawik części do kompa, w tym. m.in. właśnie E7200.

Będzie śmigać to to na GA-EP35 DS3R DES Gigabyte'cie (z aktualizacją biosu na F3E coby to śmigało wszystko bez problemu).

 

Sam z ciekawości chce zobaczyć jak to działa (a że będe to składał to przyjrzę się dokładnie).

Niestety na wyniki o/c nie ma co liczyć, bo znajomy za mądry na bajki, że komputer doustawiam ;)

Więc będzie to chyba jedna z niewielu nie kręconych sztuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...