Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

1.25V w BIOSie mam, w sumie już nawet nie pamiętam jak kręciłem, ale mój procek ma VID 1.0875V i jakoś chyba chciałem 3.6GHZ i sobie podnosiłem napięcie, aż dotarłem do 1.25V i Orthos stabilny. Wyżej nie kręcę bo teraz mam 58 stopni w stresie, a jak chciałem osiągnąć koło 3.8 GHZ to musiałbym już dać koło 1.35V, więc bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mnożnik 9x, dlatego, że akurat przy 3.6GHZ zbliżam się wtedy do 416Mhz, a w tym miejscu moja płyta główna ma strapa. Jak nie wiesz co to jest, to poczytaj, na pewno sobie dużo znajdziesz na ten temat. Sam mnożnik praktycznie nie ma wpływu na wydajność - tyle, że wpływa on na FSB, a tutaj już coś się może dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że podkręciłem procesor do 3,2 GHz, napięcie było ustawione na [AUTO] ale zauważyłem w cpuz, że podskoczyło z 1,064V do 1,18V, więc ręcznie obniżyłem ustawienia w BIOS'ie z powrotem do 1,064V, proc chodzi stabilnie, drugą godzinę leci orthos.

Z ciekawości zacząłem mu obniżać napięcie jeszcze bardziej i o dziwo pracuje stabilnie (zszedłem do 1,056V) i teraz nie wiem gdzie jest dolna granica. Czy zostawić go tak jak był normalnie (1,064V) czy może znaleźć najniższe, stabilne napięcie i na nim go puścić ?

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś podkręcić jeszcze procesor, głównie zmienić mnożnik, bo FSB mi aktualnie odpowiada. Ustawiam na 8, co daje mi 3,2Ghz, napięcie na 1.275 w biosie, ładuje się windows i kiedy ma wyświetlić ekran logowania użytkowników dostaję BSOD'a z błędem ati3duag.dll. Z tego co czytałem, to nie wiadomo co to jest, ściągnąłem dwie poprawki do windowsa polecane na ngohq.com w związku z tym błędem, ale to niestety nic nie dało. Jakieś pomysły?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś podkręcić jeszcze procesor, głównie zmienić mnożnik, bo FSB mi aktualnie odpowiada. Ustawiam na 8, co daje mi 3,2Ghz, napięcie na 1.275 w biosie, ładuje się windows i kiedy ma wyświetlić ekran logowania użytkowników dostaję BSOD'a z błędem ati3duag.dll. Z tego co czytałem, to nie wiadomo co to jest, ściągnąłem dwie poprawki do windowsa polecane na ngohq.com w związku z tym błędem, ale to niestety nic nie dało. Jakieś pomysły?:P

Jeżeli przed O/C tego nie było to jest to ewidentna wina braku stabilności procesora ;)

Spróbuj zwiększyć napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo wkręcacie swoje procki :D

 

Nie musicie się bać zwiększania napięcia. Mój E7200 chodzi od początku lipca z napięciem 1,4V 421x9,5(4Ghz) i jak narazie nie zaobserwowałem żadnych oznak degradacji. Dalej robię 3,8Ghz na 1,31V, a 4G na 1,4V(full stable orthros 4godz.).

 

Ruszyłem tylko Vcore i V NB. Nie podnosiłem Vtt ani Pll. Może dlatego degradacja nie zachodzi tak szybko.

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matthaios84 Przed O/C żadnych błędów, chyba kiepska sztuka mi się trafiła :( Zastanawiam się czy to może mieć jeszcze jakiś związek z biosem płyty głównej. Obecnie wgrana jest wersja F2, a według specyfikacji na stronie gigabyte E7200 obsługiwany jest dopiero od F3 :rolleyes: Poczekam jeszcze na odp. na to pytanie i pójdę zwiększyć jeszcze trochę napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie,

 

Mam prośbę. Posiadam następujący sprzęt:

 

1. Procesor Intel Core Duo E8400 - 3 ghz. (45mm)

2. Płyta główna - GIGABYTE EP 45-D4S

3. Grafika gtx 260 - GIGABYTE

4. RAM PATRIOT 2.2 GB 800 mhz.

5. Zasilacz Corsage 650W

6. Chlodzenie Freezer 7 Pro

 

Procesor jest obecnie podkręcony do 3.6 (400x9) na napieciu 1.250. - czyli seria działa stabilnie - temperatura 42 stopnie. Pamięci RAM ustawione na auto - Enhanced performance - turbo

 

Chcialbym osiągnąć 4 Ghz.

 

Po ustawieniu szyny na 450 co gwarantuje 4 ghz komputer nie wstaje płyta próbuje sie załączyć 3 krotnie po czym wraca do ustawionie podstawoego czyli 3 ghz.

 

Pytania:

 

1. Rozumiem, że mam rozpiąć pamięci i ustawić 5-5-5-15 i Enhanced performance - standart ?? i wtedy zobaczyć jak sie wszystko działą?

2. Jak ustawić dzielinik pamięci optymalnie ??

3. Wszelkie sugestie mile widziane.

 

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

_

____

 

 

Dodam, że nie jestem jakimś zaplonym graczem, czy fanem 3dmarka - po prostu chciałbym miec 4ghz.

 

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Edytowane przez yakamagushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie,

 

Mam prośbę. Posiadam następujący sprzęt:

 

1. Procesor Intel Core Duo E8400 - 3 ghz. (45mm)

2. Płyta główna - GIGABYTE EP 45-D4S

3. Grafika gtx 260 - GIGABYTE

4. RAM PATRIOT 2.2 GB 800 mhz.

5. Zasilacz Corsage 650W

6. Chlodzenie Freezer 7 Pro

 

Procesor jest obecnie podkręcony do 3.6 (400x9) na napieciu 1.250. - czyli seria działa stabilnie - temperatura 42 stopnie. Pamięci RAM ustawione na auto - Enhanced performance - turbo

 

Chcialbym osiągnąć 4 Ghz.

 

Po ustawieniu szyny na 450 co gwarantuje 4 ghz komputer nie wstaje płyta próbuje sie załączyć 3 krotnie po czym wraca do ustawionie podstawoego czyli 3 ghz.

 

Pytania:

 

1. Rozumiem, że mam rozpiąć pamięci i ustawić 5-5-5-15 i Enhanced performance - standart ?? i wtedy zobaczyć jak sie wszystko działą?

2. Jak ustawić dzielinik pamięci optymalnie ??

3. Wszelkie sugestie mile widziane.

 

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

_

____

 

 

Dodam, że nie jestem jakimś zaplonym graczem, czy fanem 3dmarka - po prostu chciałbym miec 4ghz.

 

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Ram ustaw na 5-5-5-15.

Dzielnik pamięci najlepiej na 1:1.

 

Odpal FSB 450 i sprawdź czy się załaduje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś podkręcić jeszcze procesor, głównie zmienić mnożnik, bo FSB mi aktualnie odpowiada. Ustawiam na 8, co daje mi 3,2Ghz, napięcie na 1.275 w biosie, ładuje się windows i kiedy ma wyświetlić ekran logowania użytkowników dostaję BSOD'a z błędem ati3duag.dll. Z tego co czytałem, to nie wiadomo co to jest, ściągnąłem dwie poprawki do windowsa polecane na ngohq.com w związku z tym błędem, ale to niestety nic nie dało. Jakieś pomysły?:P

To w końcu Gigaszrot - zmień może BIOS, mnie tak kiedyś mobo zfiksowało, że na takim samym napięciu, na jakim wszytsko śmigało, było źle niby. A jak naprawdę wszytsko robisz dobrze, no to może wina procka, ale takiego kiepskiego egzemplarza, to chyba się tak łatwo dostać nie da.

 

Trochę słabo wkręcacie swoje procki :D

 

Nie musicie się bać zwiększania napięcia. Mój E7200 chodzi od początku lipca z napięciem 1,4V 421x9,5(4Ghz) i jak narazie nie zaobserwowałem żadnych oznak degradacji. Dalej robię 3,8Ghz na 1,31V, a 4G na 1,4V(full stable orthros 4godz.).

 

Ruszyłem tylko Vcore i V NB. Nie podnosiłem Vtt ani Pll. Może dlatego degradacja nie zachodzi tak szybko.

W BIOSie te 1.4V? Ja też średnio wierzę w degradację. Stawiam ewentualnie na przegrzanie, albo właśnie jak piszesz VTT, bo na to procki bardzo wrażliwe są. A jakie temperatury masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszy bios, i dałem mnożnik 7,5. Przy dalej niezmienionym napięciu i FSB 400 mam stabilne 3Ghz, temp w stresie ok. max 55 stopni. Później spróbuję zmienić mnożnik na 8, może 8,5 mam nadzieje, że będzie jakaś poprawa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ustaw na 5-5-5-15.

Dzielnik pamięci najlepiej na 1:1.

 

Odpal FSB 450 i sprawdź czy się załaduje.

 

Pozdrawiam

Ustawiłem 5-5-5-15 dałem 2v na pamięci i 1.2750 na procesoor - wstał .. ale nie ładuje windowsa... czarny ekran i tyle.

 

W CPU-Z wyświetla ze pamieci chodzą 5-7-7-7-15 na 480 mhz dzielnik ustawiony na 5:6 - w biosie Auto.

 

Z tym dzielnikiem to nie ogarniam.

 

Powinno być 2.00 D na tej płycie nie ma czegoś takiego jak 1:1?

 

Nie chce szaleć z tym napieciem na proca bo na 3.6 chodzi full stable na domyślnym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na szybko test na egieldzie i wychodzi że e7200 3600mhz w grach jest o wiele szybszy jak e2160 3250mhz.Ciekawe kiedy będzie ten nowy teścik 8400vs7200vs5200 bo chcę kupić proca ale musi być wyraźna różnica w fpsach no i oczywiście cena adekwatna do wydajności.Na razie z tego co widzę to e7200 jest moim faworytem.No i jeszcze obiło mi się o uszy że po 15 września mają być jakieś obniżki proców intela.

 

 

Edit:miało być mają

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przeczytałem na szybko test na egieldzie i wychodzi że e7200 3600mhz w grach jest o wiele szybszy jak e2160 3250mhz.Ciekawe kiedy będzie ten nowy teścik 8400vs7200vs5200 bo chcę kupić proca ale musi być wyraźna różnica w fpsach no i oczywiście cena adekwatna do wydajności.Na razie z tego co widzę to e7200 jest moim faworytem.No i jeszcze obiło mi się o uszy że po 15 maja być jakieś obniżki proców intela.

Test ukonczony jest , Focus pracuje nad wbciem na www.

 

A co do obnizek. 15 maja? To jakby nie bylo - pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, jakie macie temperatury z CoreTempa 0.99.3 w idlu i stresie na tych taktowaniach i napięciach. Bo dopiero zaczynam kręcić e7200, zrobiłem 3.2 przy 1.15v (docelowo więcej ma być) i temp na Ultrze 120A + AAB FAN 120mm odpowiednio 37-38 i w stresie 52-53 - w sumie nie tak mało.

A i czy to normalne, ze temperatura 5 sekund po włączeniu Orthosa Small FFTs - stress CPU Priority 9 rośnie już do 50? tak szybko?

Sorry za takie pytania ale siedziałem długo na starym sprzęcie i tam tak szybko temp nie działała

Edytowane przez einar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać no to kręce dalej, ale sie problem pojawił. Coś nie chce iść wyżej (EIST czy jak to sie tam nazywa wyłączyłem od razu), probowałem ustawić procesor na 3.3 i 3.4 ale nie wstaje ani z mnożnikiem 9 ani 9.5, ramy wtedy obniżone i chodziły poniżej 800mhz więc to nie ten problem. Napiecie na cpu dawałem nawet 1.275 i nadal nic, podnosiłem nawet mch o 0.1v i FSB o 0.1v, PCIE na sztywno na 100. W czym problem? Pewnie padaka sie trafiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi nawet system, płyta ma dual boota i resetuje ustawienia oc. Sprobuje zmienić jeszcze bios bo niby obsługuje e7200 od F8 a mam F7. Zobaczymy co to da...

 

Edit: na nowym biosie bez problemu wstał na 3.6ghz 1.25v w idle i 1.23 stress :D :D póki co jak dla mnie pięknie jak pójdzie wyżej na niedużo większym napięciu to lux, jak nie to zostaje przy 3.6, tylko sprobuje obniżyć ewentualnie napięcie bo już temp w orthosie 59-62 st. C sporo - ale gorąco jest w pokoju ;) Być może temp jeszcze spadnie, bo pasta niewygrzana? PC złożyłem sobie w piątek, a pasta przepracowała jak narazie jakieś 15h

Edit 2: Działa na 3.6 1.2v idle 1.18v stress, jest dobrze (niżej nie probowałem). Temp pod ortosem 57-58, idle 39. Jak będe mieć czas to się jeszcze pobawie.

Edytowane przez einar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie te 1.4V? Ja też średnio wierzę w degradację. Stawiam ewentualnie na przegrzanie, albo właśnie jak piszesz VTT, bo na to procki bardzo wrażliwe są. A jakie temperatury masz?

 

W biosie 1,425. Realne zmierzone multimetrem=1,40V. W idle i stress jest 1,4 - zrobiłem pencil drop moda na P5K-E.

 

Temperatura w stress - 15* do Tj. Czyli przyjmując tj za 105*, mam 90*C B-). A chłodzę go Tr Ultra-120A+S-flex 120RPM. Nie za ciekawa temperaturka, ale jeżeli nic złego się nie dzieje, to ja na to gwiżdżę B-)

 

Vtt trzymam na 1,1V i może to jest klucz do sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tj to 100* :) Kurczę duża ta temperatura, no ale skoro nic się nie dzieje. A w ogóle jaki powinien być VTT? Bo ja nie mogę tego w mojej mobo regulować i nie wiem jaki jest default? Chociaż dla mnie te 3.6GHZ przy 1.25V BIOS to dobra sprawa, bo dużo kompa zostawiam na noc itp, a wtedy się nie narobi specjalnie, to po co ma być nie wiadomo jak wykręcony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...