Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż dla mnie te 3.6GHZ przy 1.25V BIOS to dobra sprawa, bo dużo kompa zostawiam na noc itp, a wtedy się nie narobi specjalnie, to po co ma być nie wiadomo jak wykręcony :)

zawsze mozesz wlaczyc w biosie funkcje eist ktora obniza mnoznik

 

edt:

to moze i c1e, juz sie pogubilem z tymi funkcjami bo rzadko wchodze do biosu ale wiadomo o co chodzi ;)

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że karakorum jest gorący przy 3,6ghz@1,35v w stresie ?

Temp jest spora, radiator prawie paży - idzie jeszcze trzymać rękę, ale jest jak rozgrzany kaloryfer.

Wydaje mi się że coś jest nie tak, fander@1000rpm wieje jeśli to ma znaczenie

 

I jeszcze druga sprawa - dlaczego procek raz ma w biosie vid 1,15v , a innym razem vid 1,2v ??? bez podnoszenia napięcia... niema znaczenia jaki mnożnik, czy c1e wł/wył

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że karakorum jest gorący przy 3,6ghz@1,35v w stresie ?

Temp jest spora, radiator prawie paży - idzie jeszcze trzymać rękę, ale jest jak rozgrzany kaloryfer.

Wydaje mi się że coś jest nie tak, fander@1000rpm wieje jeśli to ma znaczenie

u mnie jest na odwrot: karakorum ledwo cieply, a temp wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam EIST i C1E włączone, ale nie zmienia to faktu, że jak ustawię 1.4V to dalej na obniżonym mnożniku będzie takie samo napięcie. Zresztą po co mi to. Tak jest jest, jest dobrze ;)

A to niby dlaczego ma być dalej 1.4 ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się ma podkręconego procka i włączy Speedstepa, to oczywiście mnożnik schodzi na 6x, ale napięcie dalej zostaje, takie jakie było. Przynajmniej moja mobo tak ma. Chyba, że ktoś zaradzi, jak zjechać z napięciem wtedy, bo ja nie wiem...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mi takich rzeczy mówić - pisałem wyżej, że mam obie rzeczy włączone, a mimo tego napięcie nie zmienia się. Widać Gigabyte tak ma i jedyna szansa jaką widzę, to może jakiś program do ustawień speedstepa albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak wyżej... A jaka to jest ta spora temperatura bo to pojęcie względne?

Spora to u mnie gorący kaloryfer, przy którym długo ręki nie utrzymasz, tak mi się karakorum rozgrzewa i nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to ile podaje Coretemp najnowszy. Chyba jeszcze nie wszyscy wiedzą, że Tjmax wynosi 100*C i najnowszy Coretemp to uwzględnia.

Przecież Tjmax ustawiasz dla procka w Settings od RealTemp, jak wyłączysz to chyba próbuje wykryć, co oczywiście nie musi mu się udać.

 

Tempy RT 2.70:

Karakorum+fander@1000rpm

Idle: 42st (wyłączone c1e i speedstep)

Stress orthos: 57st

No i to jest bez OC, 2,53@vid 1,215

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz? Z Malezji czy Kostaryki? Bo w sobotę, ewentualnie w poniedziałek kupuję e7200. Na co mam patrzeć? ;)

 

Żebym znowu nie kupił padaki, bo coś mam pecha do procesorów i jak kupuję, to same felerne sztuki się trafiają :(

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj złożyłem kompa, gdzie miedzy innymi mam e7200. Wentylator box, buda mała. Bez OC temperatura proca w idle ~23 , temp rdzeni ~38C . Napięcie jakie dostaje na auto to ca ~1.13. Dość niskie te temperatury. Czy to czujnik zaniża, czy naprawdę te proce takie chłodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam taka sprawę. Po paru latach obcowania tylko z lapkami w koncu wrocilem do comba lapek+stacjonarka. Wszystko to co w sigu. I sprawa jest taka. Nie wykluczone, ze niebawem trzeba bedzie sie troche pobawic w edycje video. Nie chce wykladac zadnej gotowki na zakup czegokolwiek poza drugim dyskiem do raidu, a wiadomo, ze dodatkowy (i darmowy) power bardzoby sie przydal. I teraz dwa pytania:

 

1. Czy zasilacz w ogole da rade pociagnac dodatkowy dysk + proc@OC?

 

2. Do jakich bezpiecznych wartosci moge podkrecic mojego procka? Pytanie moze i glupie, ale u mnie wyglada to tak, ze mam bardzo mala bude i jedyne co udalo mi sie tam wcisnac to Scythe Shuriken (najmniejsze co znalazłem, a i tak ledwo sie zmiescil). Demon wydajnosci to to nie jest, w tym momencie jakis tam program Asusa pokazuje niby 55@idle takze juz jest wysoko. No i wspomniany juz zasilacz.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi i wyrozumialosc.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podpsie to widze ze chyba corsair 450 wiec bez problemu sobie poradzi,

co do temp w idle to jakies za wysokie, sprawdz core tempem najnowszym,

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, temperatury sa nizsze. Po prostu nie zauwazylem ze ten gowniany program Asusa wali obciazenie 80% na jeden rdzen <_< Wylaczylem i momentalnie spadlo do 46-48 (moze jeszcze spadnie, ale nei chce mi sie czekac). Niestety mniej nie bedzie, bo tak jak mowilem, buda jest malo przewiewna i nackane jest tam do granic mozliwosci. To teraz wracam do mojego drugiego pytania: jakie taktowanie jest w realnym zasiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bardziej chodzilo mi o bezpieczne temperatury, bo u wiekszosci one sa juz na stocku duzo nizsze. Jaki maxymalny, ale jeszcze bezpieczny poziom powinienem miec w stresie? Bo nawet jak mi sie uda wskoczyc na 4GHz to chyba nie ma to sensu jak bede mogl jajka smazyc na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to temperatura w okolicach 65 stopni jest niemalże ostateczną, wolałbym powyżej niej nie wyskakiwać, maximum 70 ;) Powyżej będzie działał, ale z czasem mogą zacząć dziać się dziwne rzeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na bardzo niskich mnożnikach zapewne? I dalej się nie da przekroczyć 400Mhz? Bo jak tak i ustawiasz wszystko w BIOSie ok, to pewnie FSB Wall, bo która mobo by się kończyła tak nisko.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...