Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Orthoss 4 godziny działał (Small FFT, priorytet 9), w Crysisa grałem cały dzień i zero problemów.

 

@EDIT

Znalazłem screena po 2 godzinnej sesji, gdzieś powinienem mieć z całości.

Więcej na razie nie podkręcam bo a) takie taktowanie mi wystarcza b) temperatura trochę wysoka

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matthaios84 - temperaturka jak najbardziej ok, jednak niepokoi, że już 58 przy tak niskim napięciu... gratki, każdy by chciał takiego :D

A najlepsze do testowania procka są dwa pierwsze, stress cpu i some ram ze wskazaniem chyba na tego drugiego, jednak najlepiej obydwa puścić (oczywiście nie na raz) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Small FFT to u mnie tez przechodzi na niskich napieciach - jak mozesz to potestuj Blend Stress CPU and RAM na Priority przynajmniej 8.

Matthaios84 - temperaturka jak najbardziej ok, jednak niepokoi, że już 58 przy tak niskim napięciu... gratki, każdy by chciał takiego :D

A najlepsze do testowania procka są dwa pierwsze, stress cpu i some ram ze wskazaniem chyba na tego drugiego, jednak najlepiej obydwa puścić (oczywiście nie na raz) ;)

Mieliście rację :oops:

Po 47 minutach Orthoss (priorytet 9) przy teście "Blend - Stress Some CPU and RAM' zaprotestował, z ciekawości włączyłem drugi raz test 'Stress some RAM' i Orthoss zgłosił swoje obiekcje już po 13 minutach. Interesujące jest to, że gry (Crysis, Crysis Warhead, COD 4, COD 5, N4S Undercover etc. nie powodowały żadnych błędów, poza Falloutem 3, który po około 40 godzinach podróży przez pustkowia zdążył się 3 razy wysypać). Zakładam, że pamięci są zbyt wysoko ustawione - 506Mhz (1013Mhz); 5-5-5-15; napięcie 2,1V (sam RAM jest sprawny, sprawdzałem go MemTestem i jest ok).

Mam trzy opcję do wyboru:

a) zwiększyć napięcie dla pamięci

b) poluzować timingi (np. 5-5-5-18)

c) zmniejszyć taktowanie pamięci np. do 450 Mhz przy zachowaniu reszty ustawień

 

Która opcja jest najlepsza biorąc pod uwagę kryterium wydajność i przede wszystkim trwałości pamięci (mam na myśli to, że pewnie przez najbliższe 3 lata ni będę ich zmieniał, więc mam pewne obiekcje przed nadmiernym "żyłowaniem" ich ustawień) ?

 

PS

Temperatura CPU oscylowała w okolicach 62-63C, dlatego ponieważ zmniejszyłem prędkość obrotową wentylatorów, wydaje mi się, że w takim teście jak Orthoss wartość temperatury w tym zakresie jest jeszcze akceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować poluzować timingi do 5-5-5-18, a jak nie to daj 2,2v - myśle, że dla OCZ Reaper to chleb powszedni ;) Jak nic nie da to możesz testowo puścić je niżej żeby zobaczyć czy to wogóle trafne wskazanie że ram niedomaga... Ale aż niechce mi sie wierzyć żeby Reapery tak cienko sie kręciły, ewentualnie możesz w temacie 'OC pamięci 2x2gb' podać szczegółowe dane pamięci z tabliczki (bądź zrobić fotke) i Ci powiedzą do ile możesz je dovoltować bezpiecznie 24/7 ;)

 

PS. Do orthosa możesz puścić troche szybciej wiatraki, żeby wykluczyć że tempy nie wpływają na błędy. Wiadomo, że w grach nie bedziesz miał aż tak wysokiej jak w orthosie wiec w grach sobie obniżysz obroty...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację :oops:

Po 47 minutach Orthoss (priorytet 9) przy teście "Blend - Stress Some CPU and RAM' zaprotestował, z ciekawości włączyłem drugi raz test 'Stress some RAM' i Orthoss zgłosił swoje obiekcje już po 13 minutach. Interesujące jest to, że gry (Crysis, Crysis Warhead, COD 4, COD 5, N4S Undercover etc. nie powodowały żadnych błędów, poza Falloutem 3, który po około 40 godzinach podróży przez pustkowia zdążył się 3 razy wysypać). Zakładam, że pamięci są zbyt wysoko ustawione - 506Mhz (1013Mhz); 5-5-5-15; napięcie 2,1V (sam RAM jest sprawny, sprawdzałem go MemTestem i jest ok).

Mam trzy opcję do wyboru:

a) zwiększyć napięcie dla pamięci

b) poluzować timingi (np. 5-5-5-18)

c) zmniejszyć taktowanie pamięci np. do 450 Mhz przy zachowaniu reszty ustawień

 

Która opcja jest najlepsza biorąc pod uwagę kryterium wydajność i przede wszystkim trwałości pamięci (mam na myśli to, że pewnie przez najbliższe 3 lata ni będę ich zmieniał, więc mam pewne obiekcje przed nadmiernym "żyłowaniem" ich ustawień) ?

 

PS

Temperatura CPU oscylowała w okolicach 62-63C, dlatego ponieważ zmniejszyłem prędkość obrotową wentylatorów, wydaje mi się, że w takim teście jak Orthoss wartość temperatury w tym zakresie jest jeszcze akceptowalna.

 

Po pierwsze musisz ustawić proca najpierw - pamieci olac dac na auto i szukać porządanego ustawienia proca na najnizszym napięciu. Jak juz bedziesz mial proca na tyle ile chcesz i bedziesz mieć pewność ze chodzi stabilnie to wtedy bierzesz sie za ramy. Orthosem testuj proca na blend i priority 8-10. Temperatura na 7200 może spokojnie w orhosie do 70 nawet skakac byle nie więcej. W grach stabilności nie sprawdzisz bo gry mało wymagają, obciążają głównie grafike a do procka i ramu są inne skuteczniejsze programy. Generalnie jak przejdzie Ci 3dmark to w grach tez problemów nie powinno być. A Fallout 3 sie wysypuje z innego powodu, na XP troche rzadziej ale też. Jeżeli procek bedzię już ok to wtedy weź się za ramy. Nie wiem jakie masz dokładnie kości ale na większości tych OCZ jest wskazane napięcie 2.1 - 2.3V więc masz jeszcze troszke zapasu. na 5-5-5-18 powienieneś spokojnie wycisnąć 1066Mhz. Ja bym zostawił 1000-1040 do codziennej pracy przy tych timingach. Generalnie daje to ciut wieksza wydajność niż na ciasniejszych timingach i wyzszym strapie. Pamięci najlepiej testować następująco: najpierw SuperPi 1M - przejdzie to dać 16M, przejdzie to odpalić MemTesta niech sie posprawdza, na koniec zostawić orthosa stress Large na ram priority 8-10 i na 2 godzinki puscic. Dzięki tej metodzie zaoszczędziłęm na czasie, bo po co odpalac orthosa który może sie skrzaczyć po godzinie czekania skoro np superpi nawet nie przejdzie. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Związku z wymianą chłodzenia zacząłem katować mojego proca... i klapa mówie odrazu czemu mam Vdroop rzędu np

bios ustawie 1.2065 to w windzie mam 1.68 normalnie szlak mnie trafi XD . . puszczam proca na 3.8 ! bios 1.3265 a winda 1.296

płytak jak w podpisie co mam zrobić chlopaki pomożcie wogole proc na 4.0 potrzebuje 1.39 SZOK! nie wierze... padaka?

na def idzie bez problemu do 3.2 a vid 1.175 na 3.2 chodzi już długoooo

 

proszę o szybka odp i rade:)

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Związku z wymianą chłodzenia zacząłem katować mojego proca... i klapa mówie odrazu czemu mam Vdroop rzędu np

bios ustawie 1.2065 to w windzie mam 1.68 normalnie szlak mnie trafi XD . . puszczam proca na 3.8 ! bios 1.3265 a winda 1.296

płytak jak w podpisie co mam zrobić chlopaki pomożcie wogole proc na 4.0 potrzebuje 1.39 SZOK! nie wierze... padaka?

na def idzie bez problemu do 3.2 a vid 1.175 na 3.2 chodzi już długoooo

 

proszę o szybka odp i rade:)

No cóż z napięciem zawsze tak jest - generalnie zawsze będzie w stresie ciągnął o jeden "ząbek" (ząbek - jedno nciśniecie + w biosie) mniej niż ustawisz w biosie a w spoczynku o 3 "ząbki" mniej. A to że do stabilnego 4.0 potrzebujesz aż 1.39 to normalne - ludzie robią te wyniki czasem z 1.38v czasem z 1.35v a czesem z 1.32v a inni nawet na 1.45v nie są w stanie utrzymać stabilnych 4.0Ghz. Niestety to już zależy od sztuki. W każdym bądź razie jeżeli miałbym do wyboru 3.8Ghz na 1.3V a 4.0Ghz na prawie 1.4v to zdecydowanie pozostałbym przy 3.8Ghz - różnicy w grach i tak nie będzie może Ci 3dmark skoczy o 100 puntków ale nic pozatym. Do testu i screena można ale do codziennej pracy to jak dla mnie bez sensu. To tak jakbyś chciał malucha podłączyć do paliwa rakietowego i cisnąć nim 300 na godzine, na codzien to szkoda po prostu proca.

 

 

Witam mam małe pytanie jaki TJ-Max ustawić w core-tem i real-temp aby wskazywał poprawną temperaturę

Pozdrawiam Jacek

Dla E7200 TJmax wynosi 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej bo na PcLabie takie coś znalazłem przy komentach do artykułu

<<UWAGA!!!

 

Po pierwsze. W tabelce z procesorami Woldafe brakuje modelu E8300!

Jako posiadacz tego procesora czuje sie oburzony :)

 

A teraz NAJWAZNIEJSZE!

 

Tj Max. w procesorach 45nm wynosi 95 stopni Celsjusza!

Nie jak na ukazanym nam screenie 105.

Roznica bardzo istotna bo zmiejsza to temp. o 10 stopni!

 

Do mierzenia temp. prockow zbudowanych w technologii 45nm uzywamy RealTemp Panie Redaktorze :)

 

P.S. Zeby inni sie nie rzucali wyjasniam - Bylem zaskoczony wysoka temp. mojego procka. Wkurzylem sie, wydalem pare groszy na tel. do Customer Support Center Intela w UK i dostalem odpowiedz. Program Core Temp ma ustawiony Tj Max na zbyt wysokim poziomie. Zamiast 95 stopni jest 105. Dlatego temp. odczytywana przez program jest zbyt wysoka. Poradzono mi uzycie RealTemp. Tam mamy poprawne Tj Max dla 45nm (ktore mozna zmienic na 105 zeby zobaczyc roznice).

 

Mimo to pozdrawiam i mam nadzieje, ze moje uwagi sie przydadza :) >>>http://pclab.pl/kom37210-2.html

Edytowane przez 13Jacek13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dziwne jest to ,że na 3.8Ghz napięcie daje 1.29v i mu wystarcza! czyli dobry wynik?

Standardowy na E7200.

 

Pytałem wcześniej bo na PcLabie takie coś znalazłem przy komentach do artykułu

<<UWAGA!!!

 

Po pierwsze. W tabelce z procesorami Woldafe brakuje modelu E8300!

Jako posiadacz tego procesora czuje sie oburzony :)

 

A teraz NAJWAZNIEJSZE!

 

Tj Max. w procesorach 45nm wynosi 95 stopni Celsjusza!

Nie jak na ukazanym nam screenie 105.

Roznica bardzo istotna bo zmiejsza to temp. o 10 stopni!

 

Do mierzenia temp. prockow zbudowanych w technologii 45nm uzywamy RealTemp Panie Redaktorze :)

 

P.S. Zeby inni sie nie rzucali wyjasniam - Bylem zaskoczony wysoka temp. mojego procka. Wkurzylem sie, wydalem pare groszy na tel. do Customer Support Center Intela w UK i dostalem odpowiedz. Program Core Temp ma ustawiony Tj Max na zbyt wysokim poziomie. Zamiast 95 stopni jest 105. Dlatego temp. odczytywana przez program jest zbyt wysoka. Poradzono mi uzycie RealTemp. Tam mamy poprawne Tj Max dla 45nm (ktore mozna zmienic na 105 zeby zobaczyc roznice).

 

Mimo to pozdrawiam i mam nadzieje, ze moje uwagi sie przydadza :) >>>http://pclab.pl/kom37210-2.html

Nie ma modelu E8300 bo to nie watek dotyczący serii 8xxx. Jak widzisz w nazwie są same 7xxx, dla których TJmax wynosi równe 100 ni mniej ni wiecej. Nie wprowadzaj zamieszania bo ludzie zmienią sobie Tjmax na nieodpowiednie i będą zadowoleni że im temperatura spadła a później im sie procesory zdegradują jak za mocno podkręcą myśląc że mają jeszcze kilka stopni w zapasie.

 

 

A to powód dla którego w programach jest ustawiane 105 jako tj max:

 

Dołączona grafika

 

 

To specyfikacje intela do procesorów mobile.

 

a poniżej do desktop:

 

Dołączona grafika

 

Generalnie intel podaje bezpieczne temperatury w których górna granica dla serii E7xxx to 74 stopnie a dla E8xxx 72 stopnie.

Edytowane przez Algeroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że napisaliście, iż najlepiej testować komputer testem 'BLEND' i 'Stress Some RAM', inaczej, w dalszym ciągu pracowałbym na poprzednich ustawieniach pomimo, że nie były w 100% stabilne.

Pobawiłem się trochę ustawieniami. Zmniejszyłem mnożnik procesora z 9,5 na 9 i podniosłem FSB z 380 na 400Mhz (lubię pełne wartości: 266, 333, 400 ;)). Pamięci na 1066Mhz 5-5-5-18 potrzebują 2,3V (OCZ Reaper 800 CL4), nie chciałem ich tak katować, więc ustawiłem FSB:DRAM - 1:1 (teraz pracują na 800Mhz 4-4-4-12 i 2,1V), podobno - jak niektórzy tutaj pisali - takie ustawienie (1:1) jest najlepsze. Dodatkowo musiałem trochę podnieść napięcie VCore (z 1,192V na 1.208V). Na dzień dzisiejszy procesor prezentuje się następująco:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czy mogę mieć teraz pewność 100% stabilności procesora, pamięci i płyty ? Skoro bez błędów przechodzi Orthoss, to raczej nic innego tak mocno nie obciąży komputera i nie spowoduje błędów z powodou braku stabilności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy na E7200.

 

Generalnie intel podaje bezpieczne temperatury w których górna granica dla serii E7xxx to 74 stopnie a dla E8xxx 72 stopnie.

Czy standardowy wynik to nie powiedziałbym bo sądząc po wypowiedziach tego forum to nawet połowa E7200 nie zrobi 3.8ghz poniżej 1,3v ;) Ja bym rzekł ponadprzeciętny :)

 

A górna granica 74 stopni to bardzo niesprecyzowane, bo te 74*C to temp maksymalna dla rdzeni czy ogólna procesora, która w orthosie jest dużo wyższa niż temperatura rdzeni??

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algeroth: suuper, to się okazuje, że mam ok. 45*C w idlu i do 80*C w stresie na 3,8 GHz i 1,41v (w biosie 1,425v, poniżej zaczyna vdrop skakać do nawet 1,38v i przestaje być stabilny). Mam ZUEGO proca ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałem ze mój to padaka hm czyli nie jest zle ;> aż tak. karta mnie ogranicza tzn grafika ... eh tam nie bede zrzędził

jest wszystko git narazie :) ogolnie tempy mam dobre po dokręceniu AC 7 śrubami nie widziałem wiecej niż 44c na 3.2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy standardowy wynik to nie powiedziałbym bo sądząc po wypowiedziach tego forum to nawet połowa E7200 nie zrobi 3.8ghz poniżej 1,3v ;) Ja bym rzekł ponadprzeciętny :)

 

A górna granica 74 stopni to bardzo niesprecyzowane, bo te 74*C to temp maksymalna dla rdzeni czy ogólna procesora, która w orthosie jest dużo wyższa niż temperatura rdzeni??

Ja czytałem różne fora (nie tylko pojedyncze posty ale całe wątki po kilkadziesiąt stron), również mnóstwo testów na serwisach zagranicznych. Można powiedzieć że to normalny wynik na dobrą sztukę. Pozatym u mnie robi 3.6ghz na 1.232v więc 3.8ghz pownienien kolo 1.3v trzymać bo opór zaczyna sie przeważnie w zwyż czyli ponad 3.8ghz.

 

A te 74 stopnie to jest temperatura rdzeni - maksymalna zalecana przez intela czyli jak u sorka jest 80 w stresie to znaczy że nie jest to zalecana temp przez producenta i może się to skończyć degradacją proca bo jest za bardzo wyżyłowany albo ma za słabe chłodzenie.

 

Algeroth: suuper, to się okazuje, że mam ok. 45*C w idlu i do 80*C w stresie na 3,8 GHz i 1,41v (w biosie 1,425v, poniżej zaczyna vdrop skakać do nawet 1,38v i przestaje być stabilny). Mam ZUEGO proca ;(

Jeśli masz boxowe chłodzenie albo jakies tanie albo źle założone to masz normalne wyniki. Ja przy 3.6ghz mam 45 w idle i 65-74 w stresie na napięciu 1.232v (stres) więc twoje 80 stopni na napięciu 1.425v to norma. A czy masz złego proca - niekoniecznie, jak pisałem wcześniej E7200 ma opory powyżej 3.8ghz (mówimy o normalnej sztuce a nie jakiejs padace). I czytałem że niektórym np robi 3.8ghz na napięciu 1.32v a jak chcieli zrobic stabilne 4ghz to musieli dac az 1.45v - ale pisałem wcześniej że jeśli różnica 200mhz wymaga 0.1v albo 0.15v wiecej to nie jest to gra warta świeczki. Najlepiej wyczuć kiedy proc zaczyna mieć opory - a objawia się to właśnie tym że każde zwiększenie fsb wymaga ponadnaturalnego zwiększenia napięcia.

 

A do pana który pytał o to czy w 100% ma system stabilny (bo juz nie chce mi sie wklejac cytatu) to 100% pewności nie ma nigdy. To jest jak z antykoncepcją - zawsze pozostaje te 0.(0)1% szansy że Ci sie zwiesi albo skrzaczy w dowolnym momencie. Ale programy typu Orthos, Mem Test, 3dMark i inne takie robione są właśnie po to żeby uzyskać te 99,(9)%. Po twoich screenach ja uznałbym system za stabilny, możesz jeszcze odpalić np 3dmarka kilka razy z rzędu (nie kilka naraz tylko kilka razy jeden po drugim) bo wiem ze czasem lubi sie wtedy zwiesic jak jest niestabilny. Generalnie jak po tygodniu takiego codziennego testowania nic sie nie wysypie to mozesz wtedy spać spokojnie. A te pare dni to nie chodzi o cisniecie testow non stop tylko w wolnych chwilach. Np idziesz sie umyc czy zrobic szame a nie jestes w grze to odpalasz testa na ten czas. Zostawiasz kompa na noc jak cos sciagasz to zostaw i orthosa. Ale tu lepiej mieć dobre chłodzenie żeby temperatura nie przekraczała 70 stopni bo takie wzmożone testy w końcu też mogą zakatować sprzęt :)

 

Kieruje sie zasadą że w OC nie ma nic na 100% i nie można kierować się innymi, bo nie ma 2 identycznych kompów, dlatego każdy musi znaleźć własny złoty środek, po prostu trzeba probówać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algeroth: czytaj opis, mam karakorum na srebrnej i dość drogiej paście ;]

Przy tych ustawieniach karakorum raczej sobie nie poradzi - to bardzo przeciętny cooler. Powszechnie najlepsze są coolery firmy Noctua i Thermalright 120 ex.

 

Tu link do testu kilkudziesięciu coolerów:

 

Wielki TEST coolerów LGA775 dla Core 2 Duo, Pentium Dual Core

 

Fakt że już troszkę przedawniony ale wciąż znajduje sie tam 80-90% wszystkich coolerów dostępnych na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, dość sobie radzi, jednak mój proc po prostu nie jest świetny. Z tego co widze w tym temacie jak przy 1,2v wyciągają ludzie 3,8ghz to głowa mała, to wkońcu 1,4v dość sporo. Ustawiłem 3,6 GHz ( ;( ) i 1,37v - 1,39v w biosie). Zobaczymy jak chodził będzie, chociaż zimniejszy będzie, a zależy mi też na względnej cichości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach karakorum raczej sobie nie poradzi - to bardzo przeciętny cooler. Powszechnie najlepsze są coolery firmy Noctua i Thermalright 120 ex.

Bzdury... Zobacz, co mój Karakorum chłodzi (i mam 68*C max na jednym ze rdzeni).

 

Algeroth: czytaj opis, mam karakorum na srebrnej i dość drogiej paście ;]

Mam jedno wytłumaczenie - masz krzywą podstawę chłodzenia. Też miałem E7200 i podobne temperatury na podobnych napięciach. W końcu zdejmuję chłodzenie, patrzę - a tam pół pasty na procu nienaruszonej. Zmieniłem docisk na lepszy - bez zmian. Jak kupiłem Q9400, wyszlifowałem Karakorum i proca (tego dość słabo) i zobacz efekty.

 

A czy podstawa jest krzywa, to łatwo sprawdzić. Dotknij blaszki bliżej podstawy - mój Karakorum jest tam bardzo ciepły w stresie przy mniejszych przecież temperaturach. Jeśli twój jest ledwo ciepły, wręcz chłodny (a tak miałem wcześniej), to twój Pentagram wymaga szlifu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, dość sobie radzi, jednak mój proc po prostu nie jest świetny. Z tego co widze w tym temacie jak przy 1,2v wyciągają ludzie 3,8ghz to głowa mała, to wkońcu 1,4v dość sporo. Ustawiłem 3,6 GHz ( ;( ) i 1,37v - 1,39v w biosie). Zobaczymy jak chodził będzie, chociaż zimniejszy będzie, a zależy mi też na względnej cichości.

Jak ustawiles na 3.6ghz to teraz zmniejszaj powoli napiecie - u mnie 3.6ghz trzyma stabilnie juz przy 1.24v (bios). Sprawdzaj testami na ile da sie obniżyć.

 

Bzdury... Zobacz, co mój Karakorum chłodzi (i mam 68*C max na jednym ze rdzeni).

Szlif to swoja drogą - zdażają sie marne podstawki to prawda ale jak mozesz porównywać swój karakorum do jego.

To jest właśnie to co pisałem w tym samym poscie tylko na koncu. Nie porównuj swojego przypadku do jego bo mozesz miec zupelnie inne podzespoly ktore wydzielaja inna ilosc ciepla inny system chlodzenia (wiatraczki) o obudowie juz nie wspominając. Pozatym twoj karakorum ma mniej pracy bo proc nie jest az tak wyzylowany jak E7200 na 4ghz - przy niektorych sztukach to jest naprawde sporo. I mimo żę quad sie bardziej grzeje niz dual core to jednak masz na nim mniejsze napiecie.

Edytowane przez Algeroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na 3.6Ghz tez potrzebuje około 1.25v natomiast na chłodzenie nie narzekam :)

podstawka wyszlifowana kołki zamieniłem na śruby wyniki niedługo przedstawie jak chodzi

 

ps. proca kupowałem w esc w paździenirniku a wy? podobno ma to znaczenie

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym twoj karakorum ma mniej pracy bo proc nie jest az tak wyzylowany jak E7200 na 4ghz - przy niektorych sztukach to jest naprawde sporo. I mimo żę quad sie bardziej grzeje niz dual core to jednak masz na nim mniejsze napiecie.

No patrz, a tym zdaniem zaprzeczasz sam sobie. Stwierdzenie, że jego E7200 bardziej się grzej od mojego Q9400 na mniejszym napięciu, to kolejna bzdura. Jakbyś nie wiedział, quady intela to zlepek dwóch procesorów, w moim przypadku 2xE7300, więc niby jak może się grzać mniej? Wyobraź sobie, że mam 73*C na 1.38V NA QUADZIE.

 

Co do zależności temperatur od sprzętu - mam otwartą obudowę, więc to odpada. Za to Quad bardziej męczy sekcję zasilania niż C2D. Czyli jest goręcej niż u niego, chyba, że ma zamkniętą obudowę bez wentylatorów w środku...

 

Próbujesz udowodnić, że Karakorum jest do d*py, a nie jest - ma wydajność Mugena za niższą cenę, a ty wciskasz mu chłodzenie za 250zł. Po co? Skoro można zrobić szlif... Papier ścierny wodny będzie go kosztował max. 10 zł...

 

Chcę pomóc, pisząc o podobnym przypadku, którego doświadczyłem. Po co więc ten twój post? Właśnie, jest coś takiego jak przecinek...

 

Czekamy na wypowiedź @sorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol sam wytlusciles to ze napisalem ze quad sie bardziej grzeje niz c2d a teraz sie o to klocisz, nie zrozumiałeś praktycznie nic z mojej wypowiedzi i interpretujesz wszystko pod siebie.

 

Nie obraź się, ale naprawde nie mam pojęcia jakim cudem mogłeś z tego co napisałem dojść do wniosków, które przedstawiłeś. Czepiając się mnie, nie wnosisz nic wartościowego do tego wątku, przynajmniej wg mnie. Pisz może o procesorach serii E7XXX, innymi słowy na temat.

Edytowane przez Algeroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A górna granica 74 stopni to bardzo niesprecyzowane, bo te 74*C to temp maksymalna dla rdzeni czy ogólna procesora, która w orthosie jest dużo wyższa niż temperatura rdzeni??

To jest temp na diodzie procesora <_< Jak ją przekroczy to ci mnożnik spada i napięcie :mur:

Nie wszystkie programy podają prawidłową.

Edytowane przez rizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol sam wytlusciles to ze napisalem ze quad sie bardziej grzeje niz c2d a teraz sie o to klocisz, nie zrozumiałeś praktycznie nic z mojej wypowiedzi i interpretujesz wszystko pod siebie.

 

Nie obraź się, ale naprawde nie mam pojęcia jakim cudem mogłeś z tego co napisałem dojść do wniosków, które przedstawiłeś. Czepiając się mnie, nie wnosisz nic wartościowego do tego wątku, przynajmniej wg mnie. Pisz może o procesorach serii E7XXX, innymi słowy na temat.

Wytłuściłem, bo wcześniej napisałeś, że E7200 bardziej się grzeje niż mój procesor, a potem zaprzeczyłeś sam sobie, by znowu stwierdzić to samo...

 

Widzę, że sam nie wiesz, o co ci chodzi... Nic nie wniosłem do tematu? Cały czas piszę o E7200 i Karakorum i o możliwym rozwiązaniu.

 

A ty tym zdaniem coś wniosłeś?

 

Nie porównuj swojego przypadku do jego bo mozesz miec zupelnie inne podzespoly ktore wydzielaja inna ilosc ciepla inny system chlodzenia (wiatraczki) o obudowie juz nie wspominając. Pozatym twoj karakorum ma mniej pracy bo proc nie jest az tak wyzylowany jak E7200 na 4ghz - przy niektorych sztukach to jest naprawde sporo.

W każdym razie kończę OT. W takie pyskówki nie zamierzam się angażować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...