Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli myśleliście, że Intel spoczął na laurach to jesteście w błędzie. Pod koniec tego kwartału na rynku powinno pojawić się 30 procesorów wykonanych w technologii 45nm od Intela, a jednak to nie koniec! Nowymi procesorami będzie seria Core 2 Duo o nazwie E7xxx. Te chipy to nic innego jak Woldale z niższą specyfikacją w porównaniu do E8xxx. Różnice są małe, albowiem została ograniczona szyna FSB (z 1333 MHz na 1066MHz), pamięć cache L2 (z 6 MB na 3 MB). Serię otworzy procesor o nazwie E7200 z TDP na poziomie 65W i taktowaniu 2.53 GHz, a jego cena będzie równa 133 dolarów. Nowe procesory powinny pojawić się w drugim kwartale tego roku.

 

source

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam 100zł-130zł taniej od e8x,, procki będą odpowiednikami dzisiejszych powiedzmy e4x - ceny pewnie zbliżone oczywiście do tego poprawka na ogólne tanienie ;)

 

na dzisiaj e82 550zł,, pewnie za 2-4mce 500 albo i leciutko mniej,, start na 400, potem 360zł,, powróżyłem :lol:

tak tylko myślę czy intel będzie czymś jeszcze wypychał dziurę między celeronami z dwoma jajkami a e7x,, 65nm chyba wszystkie do wycięcia w pół roku koszt produkcji e2x jest pewnie wyższy jak e8x ;)

 

coś mi się wydaje że jeszcze po dopracowaniu 45nm i z tanimi płytami z fsb >500 te procki mogą mogą być polish overclockers dream ;) power for the masses :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy będą te procesory działały z płytami głównymi obsługującymi szynę FSB 1066MHz, a nieobsługującymi 1333MHz ??

E6xxx i e8xxx majace 1333MHz na mobasach z 1066MHz działają na 1066MHz. Przynajmniej u mnie :wink:

 

Ja marze o 3MB kaszki z mnoznikiem x11 ;]

E7900 dobrze brzmi ;]

Kastraty beda mialy zapewne problem z fsb jak to bylo z E4xxx i E2xxx, wiec taki mnoznik to nieglupia sprawa... ale z drugiej strony beda sobie za niego zyczyc prawie jak za e8200/e8400 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co w tych procach chyba najistotniejsze to czy będą na fizycznych Wolfdale z zablokowaną połową cache, czy od razu będą produkować nowy rdzeń z 3 MiB. Jak tak to też pewnie będzie sporo niższe OC niż E8xxx.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze proc będzie latał za 450-500PLN MAX :) Zapowiada się naprawdę nieźle - mam nadzieję ze OC bedzie niegorsze niż w Penrynach z serii E8xxx.... Szczerze to z chęcią bym nabył taki model pytanie tylko kiedy on wyjdzie bo niektóre źródła podają 2 połowe 2008 a inne 2 kwartał 2008 a to duża óżnica :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że się ustabilizuje tak szybko.Wróżę tak że cena 400-450 za najniższy model.Potem dajmy na to wszystkie serwisy zrobią recki i wyjdzie że kręcą się równie dobrze co E8xxx i są równie zimne to sklepy podbiją ceny bo będzie to towar chodliwy.Tak samo było z E8xxx jak testy wykazały że hulają ponad 4 ghz.Trzeba będzie poczekać i zobaczyć co będzie.Jak by co kto chce kupić mojego E4300? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...