Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo, tylko, że nie daje rady nawet na 400 MHz, max. 390 MHz i też nie wierze, że to wina płyty. Pisałem o tym wcześniej.

albo to taka seria, albo mocno obcieli te procesory... jak wrócę do domu wgram nowy bios. winy płyty nie da się nie brać pod uwagę, jednakże to już jednak koniec procka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, tylko, że nie daje rady nawet na 400 MHz, max. 390 MHz i też nie wierze, że to wina płyty. Pisałem o tym wcześniej.

 

U mnie to samo ale TYLKO na mnożnikach 6.0 i 6.5 na 7 o dziwo lajtowo wstaje i na razie max ustabilizowałem 480FSB.

 

Co na 6.0 i 6.5 nawet się nie bootował. Przy 480 nie wiem czy to koniec procka czy koniec płyty ale mam nadzieje, że przy wyższym mnożniku uda mi się dobić do 500.

 

Może już ktoś testował 500 x 7.5 czy tak poleci stabilnie ? Na razie mam boxa więc ciężko mi ustabilizować Vcore dla 3800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyłącze się do dyskusji. Od paru dni posiadam procesor e7200 w zestawie z p5q deluxe, patriot 2x2gb LLK CL4 800MHz, hd4850 gainward golden sample 740/2312, corsair 520W. Jak na razie osiągnąlem 3515 MHz na fsb 375 i mnozniku x9.5 i na napieciu 1,33 bodajże. Temp to maksymalnie 58*C, nie wiem czy to dużo a;e wydaje mi sie że tak bo w idle mam 31*C, wszystko na BOXie, czaje się na coś duzo wydajniejszego. Ogólnie trudno mi było się przestawić bo wczesniej miałem athlona xp mobile @2536MHz, tam sprawa z oc wygladala zupenie inaczej, mialem dobry egzemplarz bo na niskim vcore wysoko jechał. A teraz... w biosie kosmos co i do czego, na poczatek lekkie podniesienie fsb mi wysypywało kompa. Po spedzeniu kilkudziesieciu minut na google.com wszedłem w rytm podkrecania core 2 duo. Jak na razie osiagnałem 3.94Ghz na napieciu 1.375V ale niestety niestabilnie. Czekam na lepsze chłodzenie to moze pojade wyzej z napieciem, ale nie wiem na ile max moge.

Celem mojego postu jest własciwie nie zapytanie a można powiedziec że łamigłówka B-) obecnie jade na 3515MHz 1,33V bios (asus probe II 1,38V) orthos mi lata bez problemu przez pare godzin, 3dmarki nie 3dmarki są okey, nawet po 2h grania w crysisa warhead komp dalej hula i temp na procu nie sa takie wysokie. A gdy odpalam nowego Flatouta to po niecałej minucie gra mi sie wyłącza i wracam na pulpit. Powiedzcie mi co w takim przypadku mozna uznac za stabilność ;) na defaultowych ust. proca wszystko jest okey, musze przeinstalowac gre to moze pojdzie.

ogólnie to chyba trafiłem na slaba sztuke ;) jak widze co wyczyniaja te wypusty na zagranicznych forach i nei tylko to mi szczena opada, rozważam tez wymiane na 8400, ale czekam na wymiane coolera, a tak btw co byscie polecili do 150zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz mnożnik na 9 i daj fsb 400, a v ustaw na 1,3v. powinien wstać, a jak nie to daj mu więcej amu :) dzielnik pamięci ustaw na 2 i testuj :)

co coolerka to inwestuj w scythe`a, noctue, lub ekonomicznie tzn za cirka 70 zł kup karakorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem sie podzielić moim osiągnięciem jeśli chodzi o kręcenie. Odrazu zaznaczam ze jestem jeszcze początkującym :P Ogólnie to starałem sie nie zmieniać napięcia na procku i wyszło jak widać.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez kluger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 84 stopnie nie zabija mi procka ? 8-O

 

Czy ta temperatura jest realna, bo cos mi nie pasuje. W idle mam 41, w stresie 82-84..

 

Ale jak dotykam karakorum w stresie to jest dosc chlodny :huh:

 

Podstawka karakorum ma dokladnie 36 stopni, musze obowiazkowo wymienic ten silikon od pentagrama :/

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatura jest dużo za duża, ale skoro mówisz, że podstawka jest chłodna to pewnie czujnik jest uwalony (źle skalibrowany) lub wina po stronie softu odczytującego temperaturę.

W sumie np. na P5Q-E temp. procka zależy też od biosu, na różnych biosach są różne wartości, dziwne, ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1,35V, chłodzenie nie wiem dokładnie jakie ale jest trochę wydajniejsze od boxa i przy tym trochę cichsze, bardzo podobne do tego od AMD FX, przy 3,9ghz i orthosie na 1,34V miałem ok 73 stopnie. A coretemp to nie wiem czemu takie taktowanie pokazuje, ale było takie jak pokazuje CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się trafiła taka sztuka : http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=428878 . Odpala na Viście Ultimate x86 i pozwala na normalna pracę. Dodam że płyta to DFI Inf Blood Iron, chłodzenie AC Freezer 7 i pamięci OCZ Platinum rev2 2x1Gb 800@1068Mhz, wszystko to na PSU OCZ StealthXtreme 600W SLi.

 

Kupiony 3-go października 2008 w Ktr ;p

 

 

Q181A048 / SLAVN / step: M0

 

Racuch właśnie zgina przed nim kark ;)

 

Pozdrawiam.

 

 

Dołączona grafika

 

Przy uruchomionych paru procesach i ssącym uTorrencie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie: SpeedFan 46 stopni na kazdym rdzeniu, Real Temp o 5 mniej. Dodam, ze takie temperatury ma w idle, w dodatku wszystko wyjete z budy, bo zmieniam zasilacz. Czy to jest normalne? Cooler to moze zaden demon (Scythe Shuriken, wiatrak na ~ 550RPM), ale i tak chyba powinno byc ciut mniej czy sie myle. Druga sprawa, czy zmiana wiatraczka na cos wiekszego duzoby pomogla? Ten obecny ma 100x100x12mm, ale mysle ze cos wiekszego jeszcze by sie zmiescilo (tez 100mm, ale wyzsza). Czy takie posuniecie ma sens. Tak jak mowie, 41-42 stopnie wg RealTemp mam obecnie, w budzie bedzie na bank cieplej, a zalozylem sobie dobic do 3,4Ghz takze wszelkie sugestie na temat zmniejszenia temp mile widziane ;)

 

edit. Dobra ustawilem wiatraczek na 1100rpm i spadlo do 36-37 wg RealTemp wiec juz chyba dobrze. Ale pytanie o zmiane wiatraczka na cos wydajniejszego (i bardzo cichego) nadal pozostaje.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit. Dobra ustawilem wiatraczek na 1100rpm i spadlo do 36-37 wg RealTemp wiec juz chyba dobrze. Ale pytanie o zmiane wiatraczka na cos wydajniejszego (i bardzo cichego) nadal pozostaje.

Accutake fan 120... Jak sie zmiesci oczywiscie, ale czy on bardzo cichy to bym nie powiedzial ale za ta cene tylko brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.0 na dopiero 1.375 i ... dziwo.

 

system wstaje za 2 razem tzn 1 odpala i zdycha na wczytywaniu a potem ch... chodzi przez pare godzin az do wylaczenia - kryzys testowany i po ponad 3h godzinach grania - 0 zwisu.

 

jedyny mankament to to ze trza czekac az sie wlaczy, zdechnie, wlaczy i se moze chodzic przez 2 dni do ponownego wylaczenia i wlaczenia.

jutro sprawdze 4.0 na 1.4 i z nowym biosem - tylko ciut tempy przydalyby sie mniejsze - na ninjy aktualnie na wygrzewaczu occt max 89 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny mankament to to ze trza czekac az sie wlaczy, zdechnie, wlaczy i se moze chodzic przez 2 dni do ponownego wylaczenia i wlaczenia.

jutro sprawdze 4.0 na 1.4 i z nowym biosem - tylko ciut tempy przydalyby sie mniejsze - na ninjy aktualnie na wygrzewaczu occt max 89 :/

To o czym piszesz nazywa się podwójnym startem i jest normalne.

Temperatura natomiast (89 stopni) normalna nie jest, sprawdź podstawkę radiatora (jak Ci spali paluch to...), jeśli jest zimna to masz uwalone czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz nazywa się podwójnym startem i jest normalne.

Temperatura natomiast (89 stopni) normalna nie jest, sprawdź podstawkę radiatora (jak Ci spali paluch to...), jeśli jest zimna to masz uwalone czujniki.

 

nie chodzi mi o wlaczanie sie komputera tylko systemu bo to on umiera.

szczegolowo: komp sie wlacza, ekran wczytywania systemu, reset, ekran wczytywania systemu z opcja jak uruchomic system badz reset, chodzi normalnie. czasami nie zauwazy tez wogole systemu ale to rzadko.

 

po godzine kryzysa max temp na 4.0 79 stopni :o, orthos max 85 stopni a na occt max 91 :)

 

E:

tak sie dzieje z load calibration na disabled.

 

na enabled wyglada to ciut inaczej: system zawsze widoczny, zawsze odpali, zlapie zwisa po 10-15 minutach, reset, chodzi ok

 

E2: rekord 96 stopni - proc stabilny - pasta to arctic cooling - troche przystarawa wiec mozliwe ze to bedzie winne. ninja w 96 zimna - albo czujnik walniety albo nie wiem juz co bo niemozliwe wydaje sie zeby przy prawie 100 stopniach wszystko chodzilo bez zarzutu.

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc kupiony na początku września. Wcześniej latał na Zalmanie CNPS 9500AT i max temp to 88*C. Teraz lata na Thermalright Ultra 120A i Acutake 120mm. Max temp to 82*C. I pytanie czy to uwalne czujki czy ciepła sztuka mi się trafiła bo czy jest OC czy nie ma to temp rdzieni nie spadają poniżej 39*C?

post-151180-1223887306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 minut na podjęcie decyzji.

 

Moge miec E7200 za 333zł BOX'a. Nie wiem tylko jak się kręci, nie wiem skad, nie wiem jaki batch. Brac czy nie?

 

 

Teraz mam E2180 @ 3.3GHz przy 1.45V - max temp 58stopni - procek bez czapki.

 

 

Warto wziac E7200 - chciałbym dobic do 3.8GHz (~1.3v) a niby jakos cienko teraz jest i slabo sie kreca te E7200...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sztuke od znajomego ze sklepu. Testowalismy 5 prockow i wybralem sobie takiego co robi 4,2ghz przy 1.38V w win 1.4125v w biosie... ;D:D jeszcze na noc zapuszcze testem :D

 

Procek mój ma VID 1.0275V

 

Orthos (8h) i OCCT (5h) stabilnie 450x8.5 przy 1.22V (cpuz), max temp 58

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: ustawilem w BIOSie 400x8,5, komp wstaje, wszystko pieknie. Natomiast wchodze do systemu i pokazuje mi takie cos:

RealTemp - 8,5x399,99 czyli tyle ile ustawilem

Everest - 9x422

To samo widze ze wlasciwosciach systemu (3,8Ghz) i w jakims tam jeszcze trzecim programie.

 

Wie ktos o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam jakis lipny procek, puscilem na noc 400x8,5 na 1,22V i Orthos sie wysypał po 2h :( Wychodząc z domu zostawiłem na 1,2375 i zobaczymy. Pamieci (A-data EE800) mam 4-4-4-12 1,9V - to moze miec znaczenie? Czy lepiej dac 2.0?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam jakis lipny procek, puscilem na noc 400x8,5 na 1,22V i Orthos sie wysypał po 2h :( Wychodząc z domu zostawiłem na 1,2375 i zobaczymy. Pamieci (A-data EE800) mam 4-4-4-12 1,9V - to moze miec znaczenie? Czy lepiej dac 2.0?

Pieścisz się za mocno z napięciami ;-). Na proca spokojnie możesz dać 1.3V (ale maks. 1.35V), na pamięci nie zaszkodzi 2.1V nawet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...