Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam jakis lipny procek, puscilem na noc 400x8,5 na 1,22V i Orthos sie wysypał po 2h :( Wychodząc z domu zostawiłem na 1,2375 i zobaczymy. Pamieci (A-data EE800) mam 4-4-4-12 1,9V - to moze miec znaczenie? Czy lepiej dac 2.0?

Daj 2.0 one maja wpisane tyle w SPD dla 800 z cl 4.

 

A co do roznych wskazan najlepiej sprawdac cpu-z on sie nie myli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 2.0 one maja wpisane tyle w SPD dla 800 z cl 4.

 

A co do roznych wskazan najlepiej sprawdac cpu-z on sie nie myli :)

Wiem, ale wydawalo mi sie ze gdzies w sieci czytalem ze poszly na 1.9 wiec chcialem sprobowac, no ale dam 2.0 tak jak kaza. Chociaz nie obrazilbym sie jakby po powrocie do domu okazalo sie ze 3,4@1,23 + pamieci@1.9 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do A-Dat miałbym wątpliwości. Komplet 2x2GB 800+ miał jedną kośc uszkodzoną, a 1066+ nie robią SPD.

Sprawdź pamięci.

Heh a jednak sie udalo, 12h Orthosa przelecialo, 8x400 1,2375v + memki 4-4-4-12 1.9v. Chociaz i tak liczylem ze proc troche nizej zejdzie :( Temp po takim czasie 64-66 co jak na mozliwosci mojego coolerka jest wynikiem zadowalajacym.

 

edit.

Jednak poszly na 4-4-4-11 1.9V ;), 7h Orthosa stabilnie.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa dyscyplina - undervolting pamieci :)

 

Może spróbuj ustawić mnożnik 5:4 i puścić pamiątki jako 5-5-5 @ 1000

Zawsze mi sie wydawalo ze dzielnik 1:1 jest najlepszy i 4-4-4-11 @ 800 bedzie lepszym rozwiazaniem niz 5-5-5 @ 1000. Ciekawe jakie maksymalne timingi mozna na tych A-Datach z ewentualnym podniesieniem do 2.0 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi sie wydawalo ze dzielnik 1:1 jest najlepszy i 4-4-4-11 @ 800 bedzie lepszym rozwiazaniem niz 5-5-5 @ 1000. Ciekawe jakie maksymalne timingi mozna na tych A-Datach z ewentualnym podniesieniem do 2.0 :rolleyes:

To nie czasy Nforce2, że najlepsze jest synchro. A co do wydajności, to nie byłbym taki pewien, że CL4 na 800 jest lepsze niż CL5 @ 1GHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czasy Nforce2, że najlepsze jest synchro. A co do wydajności, to nie byłbym taki pewien, że CL4 na 800 jest lepsze niż CL5 @ 1GHz :)

Hehe świetnie to ująłeś, mój poprzedni komp stacjonarny to Epox 8rda3+ i Barton 2600+ także widać dokładnie na jakim etapie sie zatrzymałem :lol: Nie wiem gdzieś wyczytałem, że różnic jako takich się nie odczuje, ale np przy edycji większych plików foto czy video lepiej jest mieć niższe timingi (głowy za to nie dam, nawet nie wiem dlaczego tak jest a nie inaczej). Ktos moglby sie wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita was nowy posiadacz e7200

z racji tego ze nie mam jeszcze lepszego chłodzonka to procek pusciałem bez zmiany napiecia v1.12 poszedł na 3.16Ghz

pamiatki 4.4.4.12 chodziły na 1.9v a temp w stresie max primem go zjechałem to 52 stopni na BOXIE a w 3d marku 55stopni

czy to dobry wynik?

narazie wiecej nie kręce bo po co.. bede miec nowe chłodzonko to pójdzie wyżej. ale ogólnie to jestem miło zaskoczony

 

 

Panowie - Core Termp pokazuje mi temp - 30 i 36 natomiast speedFan 36 i 42 hmm który pokazuje poprawnie? proc zminy..

tzn radiator

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odczytałem z Speedfana na core temp zapewne inaczej by było.

 

WaZnE! - moja przygoda z oc na intelu dopiero sie zaczyna - komp jak z siga no i mam taki problem mianowicie:

ustawiam FSB: 400 Cpu Ratio: 8x = 3200mhz ramy nie ruszam nie kręce tylko mnożnik ustawiłem odpowiedni

by było 800 równe (*nie kręce narazie ramów chce popróbować z procem) wieć mnożnik jest 2. i

mam taki screen: hm komp nie wytrzymuje w primie nawet 2 min... pokazuje mi 3.8Ghz ...

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

uwaga! ale jak ustawie FSB 333* ratio 9.5x = 3.16Ghz ramy mnoznik 2.40B =800 to komp chodzi stabilnie

i primem mogę go męczyć ile chce.. hm

 

dlaczego nie pamięta mi zmian mnożnika? proszę o szyka odp

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odczytałem z Speedfana na core temp zapewne inaczej by było.

 

WaZnE! - moja przygoda z oc na intelu dopiero sie zaczyna - komp jak z siga no i mam taki problem mianowicie:

ustawiam FSB: 400 Cpu Ratio: 8x = 3200mhz ramy nie ruszam nie kręce tylko mnożnik ustawiłem odpowiedni

by było 800 równe (*nie kręce narazie ramów chce popróbować z procem) wieć mnożnik jest 2. i

mam taki screen: hm komp nie wytrzymuje w primie nawet 2 min... pokazuje mi 3.8Ghz ...

 

 

uwaga! ale jak ustawie FSB 333* ratio 9.5x = 3.16Ghz ramy mnoznik 2.40B =800 to komp chodzi stabilnie

i primem mogę go męczyć ile chce.. hm

 

dlaczego nie pamięta mi zmian mnożnika? proszę o szyka odp

Wyłączyć EIST i C1E lub zmiana biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na Freezerze7PRO przy 3,8ghz?

Ja mam od 37 do max jakie zanotowalem to 67 przy napieciu od 1.34 do 1.36 moja roznica to 5C miedzy rdzeniami. Zaowazylem rowniez gdy zmniejsze nap to tempy sa praktycznie takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 37 do max jakie zanotowalem to 67 przy napieciu od 1.34 do 1.36 moja roznica to 5C miedzy rdzeniami. Zaowazylem rowniez gdy zmniejsze nap to tempy sa praktycznie takie same.

A czym mierzysz temperatury...?

 

 

<3 zima...

post-22947-1224359246_thumb.jpg

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że karakorum jest gorący przy 3,6ghz@1,35v w stresie ?

Temp jest spora, radiator prawie paży - idzie jeszcze trzymać rękę, ale jest jak rozgrzany kaloryfer.

Wydaje mi się że coś jest nie tak, fander@1000rpm wieje jeśli to ma znaczenie

Mam E7300/3,6MHZ i karakorum zimny jak czoło babki (wentyl oryginalny pentagram, zdjęte obroty bo straszna suszara). W idle procek 27, rdzenie 36/39 w orthosie Gromacs odpowiednio max 46/50/53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się juz nad zmiana procka i padło akurat na e7200, obawiałem sie co do OC jednak z tego co mi się wydaje to nie wyszedłem na tym zakupie tak źle, a przynajmniej do takich wniosków dochodze czytając wcześniejsze posty... :-)

Na standardowym napięciu 1.12v chodził stabilnie na 3,4ghz, a to do czego doszedłem po dzisiejszych próbach:

 

Nie wiem czemu ale nie moge wstawić miniaturki z photobucket, dlatego tutaj macie link... :arrow: 3,6G@1,16v

 

Za wiele czasu nie miałem przez ten weekend także za jakiś czas spróbuje wykręcić go wyżej. Zastanawiam się jednak czy aby czujka temperatury działa tak jak należy ponieważ nie odnotowałem jeszcze wyższej niz 59C przy skreconych na min wentylach...

 

Wcześniej zrobilem screena po ponad 2h jednak zanim zdążyłem go zapisać wyłączyli mi na chwile prąd... :wacko:

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zamontowalem na mojego procka e7200 @ 7x500 Thermalright Ultima 90:} + 2 tygodniowy wentyl acutake z pwm;] prawie nieslyszalny ( cichofan ) i temp w idle 30-32 stres orthos(15min^^) max ile widzialem to 50 a tak to chodzi pomiedzy 46-50:S na boxie bylo o 10stopni wyzej i halasowal:S

 

kosztorys 63zl ultima + 17zl acutake:S

 

co dziwne ten acutake na 1300 o/min jest cichszy niz na 900 o/min:S

 

Edit: Napewno trzeba zmienic w realtempie tjmax na 85? bo teraz mam dziwnie niskie w idle okolo 22 c

Edytowane przez firin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Tj = 100c

 

Zaktualizowałem bios do wersji F9 na mojej płycie.

hm sprawa wygląda tak jak ustawie 1.175 . cztli takie jakie powinno być normalne to w windzie pokazuje mi 1.138

i na taki napięciu zrobie 9x333=3.0 a jak ustawie v core 1.2 to winda pokazuje mi 1.68 i skacze do 1.152 ale zrobie 8x400=3.2

hm narazie więcej nie probowałem. Dlaczego jest taka różnica? w napięciu?

 

PS. wynik w 3d marku 11345 na takim kompie hm ... procek @3.2 ramy były nie ruszane , GPU 700/1750/2000.

powinno być więcej chyba?

 

 

PS2 ~~!!!!!!!!!!!! zmniejszyłem napięcie w biosie na 1.85. a w windzie pokazuje 1.52. proc chodzi stabilnie na8x400 = 3.2

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

może ktoś mi powiedzieć, czy jeszcze wogóle opłaca się brać e7200, bo wstępne oględziny cen nie zachęcają, miałem nadzieję nabyć tego proca za ponad 300zl, a dziś widzę, że na ponad 400 to jeszcze trzeba się postarać, chyba że jestem głupi, a w takim wypadku czy może ktoś polecić jakiś sklepik, w którym są te proce, no i w dodatku w jakiejś sensownej cenie tzn blosko 400zl albo mniej, z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Tj = 100c

 

Zaktualizowałem bios do wersji F9 na mojej płycie.

hm sprawa wygląda tak jak ustawie 1.175 . cztli takie jakie powinno być normalne to w windzie pokazuje mi 1.138

i na taki napięciu zrobie 9x333=3.0 a jak ustawie v core 1.2 to winda pokazuje mi 1.68 i skacze do 1.152 ale zrobie 8x400=3.2

hm narazie więcej nie probowałem. Dlaczego jest taka różnica? w napięciu?

 

PS. wynik w 3d marku 11345 na takim kompie hm ... procek @3.2 ramy były nie ruszane , GPU 700/1750/2000.

powinno być więcej chyba?

 

 

PS2 ~~!!!!!!!!!!!! zmniejszyłem napięcie w biosie na 1.85. a w windzie pokazuje 1.52. proc chodzi stabilnie na8x400 = 3.2

 

Prędzej uwalisz tego proca na takim napięciu :) zmniejsz minimum do 1,35

Edytowane przez hulajnoga10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...