Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem w innym temacie,ale nikt nie odpisał,wkleje tuttaj.Proszę o odpowiedż.

Po za tym szukam na necie jakiego konkretnego poradnika do podkręcania core 2 duo na intelu p45 ale znależć nie mogę.

Ma ktoś może taki?

Poniżej wklejam pytanie co do procka.

Mam dzwiną akcję,w cpu -z i w core temp pokzuje mi co chwila zmiana taktowania z 2666mhz na 1600 i mnoznik z 10ć na 6,wylaczylem w biosie SpeedStpe,odinstalowalem Asus EPU Engine,ustawilem mnoznik nasztywno x10 i nadal tak się dzieje,o co w tym chodzi?

 

UPDATE:

Nawet jak ustawię na 3000 mhz mam sztywno ustawiony mnoznik i fsb to i tak mi sie taktowanie zmienia w cpu-z-to jest normalne?

Po za tym zauwazylem ze jezeli ręcznie nie wybiore napięć przy o/c to płyta sama je podwyzsza tak jak by "wedle uznania"

 

Z tego co łapie to im mam większe fsb i taktowanie tym lepiej,racja?Chodzi o wydajność.

Lepiej mieć wysokie fsb i mniejsze takty/większe takty i mniejsze fsb,czy jedno i drugie duze ?

Obecnie testuje fsb 400 x 8 co mi daje 3200 mhz i FSB 1600

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym temacie,ale nikt nie odpisał,wkleje tuttaj.Proszę o odpowiedż.

Po za tym szukam na necie jakiego konkretnego poradnika do podkręcania core 2 duo na intelu p45 ale znależć nie mogę.

Ma ktoś może taki?

Poniżej wklejam pytanie co do procka.

Mam dzwiną akcję,w cpu -z i w core temp pokzuje mi co chwila zmiana taktowania z 2666mhz na 1600 i mnoznik z 10ć na 6,wylaczylem w biosie SpeedStpe,odinstalowalem Asus EPU Engine,ustawilem mnoznik nasztywno x10 i nadal tak się dzieje,o co w tym chodzi?

 

UPDATE:

Nawet jak ustawię na 3000 mhz mam sztywno ustawiony mnoznik i fsb to i tak mi sie taktowanie zmienia w cpu-z-to jest normalne?

Po za tym zauwazylem ze jezeli ręcznie nie wybiore napięć przy o/c to płyta sama je podwyzsza tak jak by "wedle uznania"

 

Z tego co łapie to im mam większe fsb i taktowanie tym lepiej,racja?Chodzi o wydajność.

Lepiej mieć wysokie fsb i mniejsze takty/większe takty i mniejsze fsb,czy jedno i drugie duze ?

Obecnie testuje fsb 400 x 8 co mi daje 3200 mhz i FSB 1600

bylo 15 milionow razy wszedzie.

wylacz eista. czytaj ze zrozumieniem nastepnym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest ok wyłączyłem :-)

Obecnie sprawdzam procka(jest bardzo duza roznica miedzy priorytetami w Orthosie?) i leci mi teraz na 400 x9 co daje mu 3600 mhz przy napięciu 1.3v

Narazie nie zmieniałem innych wartości jeśli chodzi o napięcia.

CPU PLL-przydaje się to do czegoś?Jak ustawialem procka 400 x 10 to nawet na napiecu 1,4 padał przy ładowaniu windy,mam nadzieje że jakoś dojdę do tych 4 ghz :-)

Pamieci mam ustawione na 400 mhz(800) zastaniwam się czy dużą róznice w wydajnosci jesli np zrobię tak- 360x10 i zmiana ustawien pamięci względem tego co będzie,albo 400x9 co daje 3,6 ghz w oby wypadkach.

Jest wspomniane ze pamięci ograniczają o/c na core 2 duo,ale tu chodzi chyba o fsb prawda?Bo skoro są dzielniki to nawet 800kami mozna pokombinować,byla by duza roznica przy np 1066 mhz pamięciach?

Jeśli tak to kupie jakieś np te

http://www.allegro.pl/item481940508_2gb_a_...ed_vitesta.html

Im większa wartość STRAP tym lepiej?

 

Mam napięcie 1.45 v przy 4000 mhz i juz 68-70 stopni na rdzien w orthosie pod obciązeniem(core tem tyle wsakzuje)

A sam procek ma 57-59stopni (Z Asus Probe)

Czy bezpiecznie jest go trzymać na tym napięciu?Czy już zluzować i mieć te 3800 ?(ewentualnie pokombinować ile poleci max przy nbapiecu 1.37-1.4)

Nie moge nigdzie znależc ani na pudełku,ani na necie ani w instrukcji maxymalnego napieca dla tego procka(bezpiecznego)

Core Temp pokazuje ze procek moze wytrzymać do 100 stopni

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 7300 również nie dopatrzyłem się takiego napisu. Czyli na 7200 pisali, a na 7300 już nie. Ja na standardzie poleciałem na 3200mhz :(, ale myślę, że coś jeszcze się zmieni (mam boxowe chłodzenie, bo czekam na nowe węże do WC i podłącze fajniejszą chłodnice:)

 

EDIT:

Kurcze to jednak nie wina proca, że tylko tyle idzie, gdyż ustawiłem mnożnik na 8x350 - wejdzie do windy i się wiesz, prędzej 9x350 to samo, ustawiłem z powrotem moje ustawienia czyli 323x10 i znowu to samo. Jak się okazało musiałem dzielnik zmienić. Cały czas śmigał mi ładnie pięknie na 5:8, a jak spowolnię pamięci to już się wieszało:(

Płyta MSI P35 Neo-F

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi stabilnie chodzi na 400 x 9.5x przy 1,35v ale nie wiem czy full stabilnie bo szkoda mi go katować jak przekracza 70 stopni :D musze kupić lepszy cooler. A próbował ktoś tak z ciekawości na strapie 400 ile max fsb poleci?? bo ja stanąłem na 515 i pamięci mnie blokują :mur: myślicie że Auras Wave LPT-709 z pastą AC MX-2 poradzi sobie przy 4GHz? Ma ktoś to chłodziwo? :rolleyes:

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwną sytuację,wczoraj jeszcze mój procek chodziłstabilnie na 1.38 przy 3800 mhz,dzis bardzo dlugo tez,i nagle przestał być stabilny,wywalał mnie na puplit i resetowal się komp jak gralem w Crysisa(wczoraj tak nie bylo) ziwkeszylem napiecie do 1.4 i bylo ok,ale boje sie ze mi sie procek zaczal degradowac,mozliwe to jest?Kupilem sprzet kilka dni temu zalediwe.

To prawda ze lepiej nie przekrać na tych prockach napięcia 1.35?

Nawet jak temeratury są nie duze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwną sytuację,wczoraj jeszcze mój procek chodziłstabilnie na 1.38 przy 3800 mhz,dzis bardzo dlugo tez,i nagle przestał być stabilny,wywalał mnie na puplit i resetowal się komp jak gralem w Crysisa(wczoraj tak nie bylo) ziwkeszylem napiecie do 1.4 i bylo ok,ale boje sie ze mi sie procek zaczal degradowac,mozliwe to jest?Kupilem sprzet kilka dni temu zalediwe.

To prawda ze lepiej nie przekrać na tych prockach napięcia 1.35?

Nawet jak temeratury są nie duze?

Daruj sobie to 3800 i zejdz nizej. Sprobuj moze ustawic go na 3600. Chyba ze nie szkoda ci sprzetu... trafila ci sie poprostu kiepska sztuka do OC i nic na to nie poradzisz. Ja bym jednak na twoim miejscu nie ryzykował :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem Aurasa z MX-2 :D Jak przyjdzie to zobacze na spokojnie z niższymi (mam nadzieje :D) tempami ile mi pójdzie. Na 3600 mi chodzi teraz na codzień na 1,28v w stresie stabilnie. Jak rokujecie mi OC przy 1,35v? :P Tylko wqrwia mnie ten vdroop. Żebym miał 1,35 w stresie to w biosie bede musiał ustawić prawie 1,4v a w idlu bede miał ok 1,37v to za dużo w spoczynku :oops: szkoda proca..... :sad: A EIST też mi nie leży

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kiepsko się wam kręcą te proce... B-) Mój na v 1,23 robi stabilnie 3,8 :mrgreen: Wyżej nie lece bo nie ma takiej potrzeby i nie chce juz mi sie bawić. Poza tym jak sprzet chodzi przez nocke to spokojnie moge go sobie puscic pasywnie, nie przejmując się temperaturami :smile2:

Kiedyś, może jak bede sie nudzic, to zobacze ile maksymalnie pociagnie na tym, ponoc bezpiecznym, napieciu 1,35v... ale narazie wydaje mi sie to zbędne bo wszystko smiga :D

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kiepsko się wam kręcą te proce... B-) Mój na v 1,23 robi stabilnie 3,8 :mrgreen: Wyżej nie lece bo nie ma takiej potrzeby i nie chce juz mi sie bawić. Poza tym jak sprzet chodzi przez nocke to spokojnie moge go sobie puscic pasywnie, nie przejmując się temperaturami :smile2:

Kiedyś, może jak bede sie nudzic, to zobacze ile maksymalnie pociagnie na tym, ponoc bezpiecznym, napieciu 1,35v... ale narazie wydaje mi sie to zbędne bo wszystko smiga :D

Ile chcesz za niego :D :D :D Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fsb na procku 1800 450x8 -3600 mhz na napiecu jakie bylo stabilne przy 400.x9.

Nie zmienialem zadnych innych ustawień,jile w sumie da sie na maxa fsb wyciagnac?to dla procka jest tez ograniczeniem?

Hej,

 

Fajnie podkręciłeś tego E7300. Chciałbym również uzyskać podobny wynik co do mnożnika i FSB. Czy mógłbyś podać mi szczegółowo ustawienia swojego BIOS'u, jakie masz przy których system stabilnie Ci działa. Ja męczę się trochę, gdyż na 10 x 333 proc idzie bez podnoszenia jakiegokolwiek napięcia, natomiast na 8,5 x 400 już jest ciężko. Chciałbym sprawdzić co robię źle (płyta Asus P5Q - PRO, chłodzenie, Scythe Ninja 2 + 5 wentyli w budzie).

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem Aurasa z MX-2 :D Jak przyjdzie to zobacze na spokojnie z niższymi (mam nadzieje :D) tempami ile mi pójdzie. Na 3600 mi chodzi teraz na codzień na 1,28v w stresie stabilnie. Jak rokujecie mi OC przy 1,35v? :P Tylko wqrwia mnie ten vdroop. Żebym miał 1,35 w stresie to w biosie bede musiał ustawić prawie 1,4v a w idlu bede miał ok 1,37v to za dużo w spoczynku :oops: szkoda proca..... :sad: A EIST też mi nie leży

Jak padnie to przy 1.25V tez by padł kiedyś mówili ze max napięcie na AMD to 1.65V ja dawałem 1.85V na co dzien i proc ma już 3 lata i chodzi jak nówka :D ja tam lecę już drugi miesiąc z E8500 @ 1.4V i jest ok :) i OC się nie pogorszyło :) procek nawet widział 1.6V+ :) Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Fajnie podkręciłeś tego E7300. Chciałbym również uzyskać podobny wynik co do mnożnika i FSB. Czy mógłbyś podać mi szczegółowo ustawienia swojego BIOS'u, jakie masz przy których system stabilnie Ci działa. Ja męczę się trochę, gdyż na 10 x 333 proc idzie bez podnoszenia jakiegokolwiek napięcia, natomiast na 8,5 x 400 już jest ciężko. Chciałbym sprawdzić co robię źle (płyta Asus P5Q - PRO, chłodzenie, Scythe Ninja 2 + 5 wentyli w budzie).

 

Pozdrawiam,

Ustaweinia w biosie to 400x9 (przy 3600 mhz)

napięcie w biosie (stabilne) to 1.3125(1.296 realnie)

Brak innych napięc Strap na AUTO ,ewentualnie na 400

C1 wyłączone

Narazie się z pamiątkami męcze,a max fsb jakie widzialem na tym procku to 450 do tej pory więc nie jest żle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze wczesniej crysis chodzil prawie 2h, occt stabilny przez 20minut a screen dalem z ostatniego orthosa, ktorego linku ot nie widze.

dla mnie stabilny i nie widze sensu wlaczac orthosa na 10 godzin calkowitego zmulenia, bo mowie o priorytecie = 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj e7200 chodzi na ustawieniach z siga

orthos wywala po 5 sekundach nawet na prio 1 a wszstko smiga 24/7 i nie udalo mi sie go zawiesic, gry/3dmarki/spi/winrar, chodzą bez zadnych problemów

Osobiście nie widze sensu kupowania procka typu e7200 żeby na możliwie najnizszym napięciu osiągnąć możliwie najwyższe taktowanie zegara i pracować tak na co dzień... :-? Takie taktowanie mialo by jedynie sens gdyby komp musial być włączony 24/7 i robic za serwer, ale wtedy rozsądniejsze jest już chyba kupno czegos typu e21xx....? :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze wczesniej crysis chodzil prawie 2h, occt stabilny przez 20minut a screen dalem z ostatniego orthosa, ktorego linku ot nie widze.

dla mnie stabilny i nie widze sensu wlaczac orthosa na 10 godzin calkowitego zmulenia, bo mowie o priorytecie = 10

Fakt jak za mało [V] to orthos 5 min nie będzie działał, ale nie jest to ostateczny wyznacznik stabilności. Codzienne użytkowanie zweryfikuje nasze ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widze sensu kupowania procka typu e7200 żeby na możliwie najnizszym napięciu osiągnąć możliwie najwyższe taktowanie zegara i pracować tak na co dzień... :-? Takie taktowanie mialo by jedynie sens gdyby komp musial być włączony 24/7 i robic za serwer, ale wtedy rozsądniejsze jest już chyba kupno czegos typu e21xx....? :smile2:

dla mnie fajna zabawa :wink: , a kręce tylko na FC bo nie lubie gdy ogranicza mnie temperatura :lol2:, poza tym e7200 mialem drozej tylko 60zł niz e2160 więc wybór jest jasny

 

poza tym dziś testowałem jeszcze tego procka, zmienilem pamieci na mushkiny xp2-5300 bo ocz-e nie bootowały ponizej fsb233 nie zaleznie od dzielinka, nastepnie ustawilem procka na 6x161 :lol:

a z napieciem nie moge zejsc nizej jak 0,72V , inaczej nie bootuje wogole komputer :blink:

 

do ciekawskich:

co do max oc to niestowalem jeszcze

na 15 minut puscilem go na stockV (1,075V) i działał na 9,5x360 bez problemu

screena niestety brak :(

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jak za mało [V] to orthos 5 min nie będzie działał, ale nie jest to ostateczny wyznacznik stabilności. Codzienne użytkowanie zweryfikuje nasze ustawienia.

napiecie poszlo jeszcze w dol. teraz realne jest 1.26-1.27 ale nie obeszlo sie bez zabawy z gtlami i pllami. 1.32 + gtl, plle i vtt na auto i chodzi. 1.3 z auto juz nie - orthos umiera po jakims 7-8min a occt po 2.

 

swoja droga 0.02 roznicy na vtt i juz niestabilnosc to lekka przesada.

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zabawa na szybkiego dzisiaj z E7300 BOX - na boxowym chłodzeniu bo jeszcze nie doszedł do mnie nowy bloczek, ponieważ nie chciało mi się podłączać F2S. Jakoś na stockowym napięciu leci ok 3500MHz, a tutaj co widać na screenie ustawiłem napięcie w biosie na 1,35V - nie sprawdzałem niżej:) Poczekam jak będzie WC to zobaczę go czy 4ghz zrobi i powalczę o jakiś wynik.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...