Skocz do zawartości
Escallibur

Kingston 4 Gb Datatraveler Dt100- Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj rano podłączyłem do komputera nowego pendriva Kingston 4 gb DataTraveler DT100 Capless.

Wszystko ładnie, pięknie, system instaluje jakiś tam sterownik. Do próby wrzuciłem na pendriva plik graficzny. weszło bez zrzutów. Wrzucam więc troszkę większy plik (dokładnie folder z plikami) no i w czasie kopiowania pojawia się komunikat:

nie można odnaleźć określonego pliku. Sprawdź czy ścieżka i nazwa są określone poprawnie.

Po tym komunikacie po zaglądnięciu w zawartość pendriva widzę że jest on pusty. Po ponownym podłączeniu widze jednak w zawartości plik graficzny jednak w zzasie ponownego kopiowania folderu (tym razem innego) ponownie wyskakuje error. Po kilku próbach zauważyłem że pendrive nie nadaje się do użycia po około minucie lub dwóch od podłączenia. Wie może ktoś jak na to zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj rano podłączyłem do komputera nowego pendriva Kingston 4 gb DataTraveler DT100 Capless.

Wszystko ładnie, pięknie, system instaluje jakiś tam sterownik. Do próby wrzuciłem na pendriva plik graficzny. weszło bez zrzutów. Wrzucam więc troszkę większy plik (dokładnie folder z plikami) no i w czasie kopiowania pojawia się komunikat:

nie można odnaleźć określonego pliku. Sprawdź czy ścieżka i nazwa są określone poprawnie.

Po tym komunikacie po zaglądnięciu w zawartość pendriva widzę że jest on pusty. Po ponownym podłączeniu widze jednak w zawartości plik graficzny jednak w zzasie ponownego kopiowania folderu (tym razem innego) ponownie wyskakuje error. Po kilku próbach zauważyłem że pendrive nie nadaje się do użycia po około minucie lub dwóch od podłączenia. Wie może ktoś jak na to zaradzić?

Obawiam że konieczna będzie wizyta w serwisie bo ten pendrive wygląda na uszkodzony :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

otóż mam ten sam problem z tą samą pamięcią jednak nie jest to wina uszkodzenia ponieważ gdy podlączam do lapka działa bez zarzutu; nie było konieczne instalowanie żadnych sterowników gdyż system od razu wykrył urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

otóż mam ten sam problem z tą samą pamięcią jednak nie jest to wina uszkodzenia ponieważ gdy podlączam do lapka działa bez zarzutu; nie było konieczne instalowanie żadnych sterowników gdyż system od razu wykrył urządzenie

Mam podobny "dziwny" problem.

Kupiłem pendrive Kingston DT100 1GB i na jednym z moich komputerów pokazuje 0 wolne i 0 zajęte. Na kilku innych kompach działa szybko i dobrze. Dodam, że na kompie na, którym nie chce działać ten DT100 1GB działają inne pendrivy (nawet 4GB). Mam Windows XP SP2 PL Home.

Na "niedziałającym" kompie nie chce się też nawet sformatować, ale inne pendrivy działają i formatują się bezproblemowo.

Z kolei ten DT100 formatuje się na innych kompach bez problemu.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny "dziwny" problem.

Kupiłem pendrive Kingston DT100 1GB i na jednym z moich komputerów pokazuje 0 wolne i 0 zajęte. Na kilku innych kompach działa szybko i dobrze. Dodam, że na kompie na, którym nie chce działać ten DT100 1GB działają inne pendrivy (nawet 4GB). Mam Windows XP SP2 PL Home.

Na "niedziałającym" kompie nie chce się też nawet sformatować, ale inne pendrivy działają i formatują się bezproblemowo.

Z kolei ten DT100 formatuje się na innych kompach bez problemu.

 

Jakieś pomysły?

 

U mnie dokładnie to samo co u kolegów, ludzie pomocy, co robić?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z DT100 tylko wersją 2 GB .

 

Już druga sztuka nie działa tak jak powinna .

 

Problem jest zarówno z transferem do i z pena - przy kopiowaniu dużej małych plików i katalogów transfer spada czasami poniżej 100 kb/s .

 

Przy dużych plikach jest ok .

 

Do tego dochodzi problem z pojemnością - obecnie nie mogę na niego zapisać więcej niż 500 mb , mimo że sys pokazuje że 1,37 GB wolne .

 

Przy próbie kopiowania wyświetla się komunikat że nie można skopiować pliku xxx , nie można utworzyć pliku lub katalogu .

 

 

Zarówno przez kopiowanie systemowe jak i TC .

 

Co dziwne przy zapisywaniu plików z sieci ( zapisz jako i wskazanie pena ) zapisuje pliki ok .

 

Jak dostanę wypłatę to kupię sobie nowego Pena , tych DT100 mam dość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziwny problem, na którego nie znalazłem rozwiązania z Kingston DT100 8 GB. Ładnie się wykrywał, zaczynałem kopiowanie i jeśli były to pliki ważące trochę więcej niż np plik jpg to po około 3% kopiowania proces ulegał zatrzymaniu. Urządzenie stawało się niedostępne, wyskakiwał komunikat na pasku o niemożności kopiowania w tle czy coś takiego, nie pamiętam już dobrze. Najlepsze jest to, że działo się to tylko u mnie, więc radzę sprawdzić na innych kompach, żeby nie wysłać na marne do serwisu, bo może być sytuacja, że pan sprawdzi i u niego będzie wszystko ok. Finał był taki, że pen poszedł na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek moze sprawdzcie ustawienia portów usb? selektywne wylaczanie w celu oszczedzania energii takie kwiatki moze powodowac

 

swoja droga - dti wciaz najtansze na rynku - ciekawe dlaczego??? (tylko pierwsze dti wciaz mi dzialaja - dtiII padały jak muchy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...