Skocz do zawartości
WombaT

Hp Pavillion Dv6640ew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W niedalekiej przyszlosci mam "dostać" laptopa, szukam sobie odpowiedniego. Najbardziej jak narazie rajcuje mnie HP pavillion dv6640ew tylko ze ma wiśte na pokladzie :mad:

 

Czy idzie na tej maszynie zainstalować starego, poczciwego XP'ka? Pytam bo na stronie HP z tego co wyszukalem nie ma sterownikow do tego lapa pod XP. Po za tym hdd jest na S(z)ATA(n) a XPkowi do takiego ustrojastwa trzeba sterownikow. Wiem cos o tym bo juz meczylem sie z instalacja XP na dysku sata na stacjonarnym kompie. Dzisiaj znalazlem na stronie HP, instrukcje jak zainstalowac XP na laptopie z dyskiem sata. Swiatelko w tunelu. Kiedys na stacjonarnym z pomoca programu chyba nLite dodalem do instalki sterownik do sata ale nic to nie dalo system i tak wolal dyskietke. o ile na stacjonarnym kompie nie bylo to duzym problemem to skad u licha ja wezme fdd w laptopie?

 

da sie to jakos obejsc czy jestem skazany na wiśte?

 

Po drugie, co sadzicie o tym sprzecie? Dobry jest? Pochodzi te 2,5h na bateryjce (w tym czasie uzywany bedzie najwyzej word czy opera nic wiecej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam wlasnie ten model, XP mozna zainstalowac bez problemu. Instalowalem wersje profesional z sp2, nie musialem wgrywac sterownikow do dysku podczas instalacji windowsa.

Laptop ogolnie spoko, nie ktore stery sa na sttronie HP, reszte musisz sam znalesc w necie, w jakims temacie o HP-ekach dawalem link - gdzie niepamiertam. Jedyne co mi sie dzieje po XP to po wybudzeniu z hibernacji nie wstaje mi matryca, musze zrestartowac kompa. Na UBUNTu jhest wszystko OK. Bateria na XP wiecej niz 2h nie pociagnie. Mam procka na 800 i max to jest 2h. Na linuxie trzyma dluzej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wszystkim co koledzy napisali wyżej - laptopik ok, ja także śmigam od jakiegoś miesiąca na XP Pro. Jest tylko jedna wada która mnie bardzo denerwuje, a mianowicie koszmarnej jakości matryca. Kąty widzenia są tak kiepskie, że przesunięcie głowy o kilkanaście cm, szczególnie w pionie powoduje już przebarwienia kolorów, szczególnie tych ciemniejszych :cry:

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam tego lapka od ok 3 miesięcy, ogólnie musze powiedziec ze jestem zadowolony. Przyzwoity procek (jak na lapka), Grafika też niczego sobie (polecam wgrać stery zalecane do Ge Force 8600GS wowczas wykrywa go jako ten model i udostepnia wiecej pamieci co bezpośrednio przekłada sie na osiągi i nie ma problemu z hibernacja o mnie przydziela 512 MB), ramu na początek wystarczy lecz za stosunkowo nieduże pieniądze zalecał bym zalożenie 2 giga (bo nieststy tylko tyle można maksymalnie wiecej NIESTETY plyta nie obsluguje). Laptop pracuje naprawde bardzo cichutko chyba że gram to włącza sie wiatraczek (ale daje znać odobie raczej przyjemnym szmerkiem niż wyciem). Dysk tez pracuje bez zarzutu. No i oczywiście super wygląd przebijający wszystkie modele na głowę (niektórych drażni wręcz fortepianowy lakier tej obuwowy ale mnie sie osobiście podoba ale to sprawa gustu). Duzym plusem sa głośniki które jak na wbudowane w lapropa grają SUPER czysto i głośno. dobrze sprawuje sie też kamerka dzialająca bez problemu przy komunikatorach.

Tyle plusów a teraz minusy. zawiodlem sie na bądz co bądz firmie z jakąś renomą ze NIE udostepnia pełnych sterów pod XP !!! A Vista to z calym szacunkiem wielkie G... wysypala mi sie po 3 dniach użytkowania, instalacja XP bez problemów tylko stery trzeba ściągać z netu, ja znalazłem komplet na: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=4797 dzalaja spoko choć problemów nastrecza instalacja dżwięku ale wszystko jest wyjaśnione w tym linku także przy odrobinie wiedzy dasz sobie radę. Komp pod XP dziala szybciej i co najważniejsze stabilnie. Niestety slabą strona lapka jest bateria ktora trzyma ok 2 godzin pracy i matryca która ma stosunkowo słaby kąt widzenia szczególnie w orientacji pionowej !!! Ale mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza bo niemam zwyczaju podskakiwanie pod czas pracy na komputerze wiec da sie to przeżyć. Tuchpad jak dla mnie jest nieco za malo precyzyjny ale zazwyczaj pracuje myszka wiec tez nie jest to jakos specjalnie uciążliwe. Solidna wada z którą jeszcze sobie nie poradzilem jest nie zgranie wyjscia sluchawkowego z glosnikami poprostu po podlączeniu sluchawek glosniki nie daja sie wylączyc a co gorsza rycza na caly regulator a regulacja zostaje przekierowana na wyjscie sluchawkowe (mysle ze to kwestia niezbyt szczesliwie dobranych sterowników ale co zgobic HP promuje Viste :mur:

 

Tak wiec sprzed ogolnie fajny gdyby nie niepoważne zachowanie producenta narzucającego kiepski system - tak wiec wybór należy do ciebie B-)

Edytowane przez kaarol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidna wada z którą jeszcze sobie nie poradzilem jest nie zgranie wyjscia sluchawkowego z glosnikami poprostu po podlączeniu sluchawek glosniki nie daja sie wylączyc a co gorsza rycza na caly regulator a regulacja zostaje przekierowana na wyjscie sluchawkowe (mysle ze to kwestia niezbyt szczesliwie dobranych sterowników ale co zgobic HP promuje Viste :mur:

To na pewno coś ze sterami - u mnie podłączenie słuchawek automatycznie odcina wbudowane w laptopa głośniki - dźwięk idzie tylko przez słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odcięcie głosników przez podłączenie sluchawek odbywa się raczej sprzętowo niż programowo - wewnątrz wejścia jest języczek, który zawrty bolcem mini-jacka zmienia obwód...

 

sprawdz na innych słuchawkach, lub dowolnym kablu zakończonym mini-jack 3,5mm

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi ;)

 

Chba sie zdecyduje wlasnie na ten sprzecik. Tak mysle że zainstaluje dwa systemy, xp i wiśte, wyczytalem ze komp pod kontrola xp chodzi troche krocej, bo niy xp gorzej zarzadza energia czy cos. Komp ma byc na uczelnie, glownie do robienia notatek, wiec na wyklady na auli bede sobie odpalal wiśte zeby dluzej pochodzil a na zajecia w normalnych salach gdzie bede mial dostep do gniazdka - xp. Mam nadzieje ze wiśta nie bedzie sie zbytnio naprzykszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi ;)

 

Chba sie zdecyduje wlasnie na ten sprzecik. Tak mysle że zainstaluje dwa systemy, xp i wiśte, wyczytalem ze komp pod kontrola xp chodzi troche krocej, bo niy xp gorzej zarzadza energia czy cos. Komp ma byc na uczelnie, glownie do robienia notatek, wiec na wyklady na auli bede sobie odpalal wiśte zeby dluzej pochodzil a na zajecia w normalnych salach gdzie bede mial dostep do gniazdka - xp. Mam nadzieje ze wiśta nie bedzie sie zbytnio naprzykszać ;)

Z doświadczenia wiem, że pod vistą komp chodzi krócej niż pod XP. W zależności od laptopa może to być różnica nawet w granicach 30min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno coś ze sterami - u mnie podłączenie słuchawek automatycznie odcina wbudowane w laptopa głośniki - dźwięk idzie tylko przez słuchawki.

Rozumiem ze masz XP jakie stery zainstalowales ?? Bo ja mam stery wcisniete recznie zgodnie z instrukcja jaka podaja na forum z ktorego sciągnolem te stery. tak swoja droga to tez mysle ze to wina sterów poniweaz w lapku sa dwa wyjscia sluchawkowe w na kazdym z nich dzieje sie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapek pod Vista bedzie chodził krócej na baterii, bo wszystko co na nim robisz bardziej obciaza proca, ram, dysk... etc. I nawet jakby Vista lepiej zarzadzala energia to nic nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapek pod Vista bedzie chodził krócej na baterii, bo wszystko co na nim robisz bardziej obciaza proca, ram, dysk... etc. I nawet jakby Vista lepiej zarzadzala energia to nic nie pomoze.

Oj tak strasznie na tym lapku pod Vistą szybko bateria się zużywa. Już o wiele wolniej na linuksie :) Ale czy macie pod Vista taki problem, że od czasi do czasu pulpit Wam hmmmm jak to nazwać... znika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze masz XP jakie stery zainstalowales ?? Bo ja mam stery wcisniete recznie zgodnie z instrukcja jaka podaja na forum z ktorego sciągnolem te stery. tak swoja droga to tez mysle ze to wina sterów poniweaz w lapku sa dwa wyjscia sluchawkowe w na kazdym z nich dzieje sie to samo.

Ja też mam stery ściągane z linków z forum - "(sp33867) Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio" oraz "(sp34200) Conexant High Definition Audio Driver". Z instalacją dźwięku było trochę problemów, zreszta tak samo z modemem - i zgadza się - trzeba było instalować ręcznie. Po instalacji od startu wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

Nie bylo mnie jakis czas tutaj ( sesjaaaaaaaaaa ;D ) ale juz jestem.

zzauwarzylem ze na rynku pojawil sie nowy hp'k, a mianowicie dv6720ew. Z tego co widze to jest jednak leoiej wyposazony i ciut drozszy od 6640. Ktory byście polecali? obawiam sie ze ten nowszy z racji lepszego sprzetu mogl krocej chodzic na baterii. Mam racje?

 

Przy okazji, internet w domu chce odklablowac zebym nie musial ciagnac kabla za laptopem, internet mam od UPC (chello) i modem jest teraz podpiety bezposrednio pod stacjonarnego PC'ta. Wybralem takie cuś: http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn.../pelny,id,6430/

aby miec w calym domu internet. Czy jest to dobry wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej na Viscie omg... Po wywaleniu gg nic nie lata (przynajmniej u mnie to pomoglo).

 

Zapomniałem podziękować. Dzięki za radę faktycznie wina po stronie GG która jeszcze nie jest kantatybilna z Vistą :? Ale czekam na stabilną wersje AQQ 2.0 i wtedy GG a sio ;)

 

 

Pytanie wydawające się bardzo banalne ale... 6640ew posiada Kartę graficzną 8400M GS. Mam wersje sterownika 7.15.11.147. Jak czytam każdy instaluje stery do kart graficznych ze stron producentów laptopów. Hmmmm czy ze strony Nvidi są inne sterowniki do serii 8xxx??

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wydawające się bardzo banalne ale... 6640ew posiada Kartę graficzną 8400M GS. Mam wersje sterownika 7.15.11.147. Jak czytam każdy instaluje stery do kart graficznych ze stron producentów laptopów. Hmmmm czy ze strony Nvidi są inne sterowniki do serii 8xxx??

nie, są to te same sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, są to te same sterowniki...

Sorry za późną odpowiedź ale dzięki za odpowiedź :)

 

Ale teraz mam inne pytanie. Chodzi o system recovery. Niestety przy walce z grubem jak odinstalowałem Linuxa przy starcie laptopa nie działa przycisk "F11" który ma uruchomić system recovery. Nie mogłem zainstalować windowsa z recovery. Dobrze, że z MDSN AA miałem vistę business. Recovery siedzi na dysku ale mam takie pytanie czy HP dostarcza oddzielne płyty recovery?

 

To na pewno coś ze sterami - u mnie podłączenie słuchawek automatycznie odcina wbudowane w laptopa głośniki - dźwięk idzie tylko przez słuchawki.

Ja taki problem miałem jedynie na Linuxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...