Skocz do zawartości
narciarz

Thermochill Pa120.3 I Chieftec Big Tower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest sens wsadzenia chłodnicy Thermochill PA120.3 do obudowy Chieftec BA-01B-B-B Big Tower Long u góry obudowy wraz z Thermochill Shroud PA120.3 czy raczej wsadzić samą chłodnice bez shrouda???

No i czy wejdzie taki zestaw. Chłodnica 6,4cm wysokości Shroud 4cm do tego wentylator 2,5cm w sumie około 13cm wyskokości będzie zajęte pod sufitem obudowy.

Czy shroud poprawi temperatury czy raczej nie w takim układzie ? W końcu i tak pod chłodnicą będzie ciepłe powietrze z wnętrza obudowy lecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shroud nie jest potrzebny. Tak na marginesie to zastanów sie może nad inna (cieńszą) chłodnicą, bo gruba nie znaczy wcale wydajna. Na nią musisz mocno dmuchać żeby pokazała pazurki. Z cieńszą i mniejszym nawiewem uzyskasz ten sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shroud nie jest potrzebny. Tak na marginesie to zastanów sie może nad inna (cieńszą) chłodnicą, bo gruba nie znaczy wcale wydajna. Na nią musisz mocno dmuchać żeby pokazała pazurki. Z cieńszą i mniejszym nawiewem uzyskasz ten sam efekt.

To co proponujesz ??? Tylko taką żeby wlazły 3 wentyle 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Thermochill jest najwydajniejszą chłodnicą na 3 wentyle ze strony ;) (nawet na małych przepływach powietrza) - z tym, że cena zabija!!!

Od niej wydajniejsze są tylko większe chłodnice - być może black ice na 4 wentyle i na pewno collosus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz ??? Tylko taką żeby wlazły 3 wentyle 120mm.

Nie słuchaj tego co on pisze, thermochill jest właśnie chłodnicą optymalizowaną pod niskie przepływy powietrza, za projektem stoi Cathar (znany chyba najbardziej z bloku Storm).

 

zapoznaj się z tym:

 

http://www.effizienzgurus.de/main/index.ph...;article_id=222

 

i sobie wybierz chłodnicę, która Ci najbardziej pasuje

 

i mały tip:

 

AlphaCool NexXxos Extreme III Rev.2 = Black Water Ultimate 123

Slim Triple MagiCool = Black Water Advanced 123 / Cooltek Triple

 

OFC z powyższego testu wynika, że raczej nie warto dopłacać ponad 100% dla ułamka stopnia ;)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tego co on pisze, thermochill jest właśnie chłodnicą optymalizowaną pod niskie przepływy powietrza, za projektem stoi Cathar (znany chyba najbardziej z bloku Storm).

 

zapoznaj się z tym:

 

http://www.effizienzgurus.de/main/index.ph...;article_id=222

 

i sobie wybierz chłodnicę, która Ci najbardziej pasuje

 

i mały tip:

 

AlphaCool NexXxos Extreme III Rev.2 = Black Water Ultimate 123

Slim Triple MagiCool = Black Water Advanced 123 / Cooltek Triple

 

OFC z powyższego testu wynika, że raczej nie warto dopłacać ponad 100% dla ułamka stopnia ;)

Kiedyś już czytałem ten test.

W naszych polskich realiach Black Water Ultimate 123 około 200zł Termochill około 400zł.

A róznica 1 czy 2 stopni to praktycznie żadna. Natomiast cena 2x większa to już konkretny argument.

Dzięki za każdą odpowiedz. Chciałem kupić Thermochilla ale chyba kupie Black Water Ultimate 123.

Chłodzić będe 8800gtx, q6600, i całe dfi p35. Mam nadzieje, że ta chłodnica to pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jedno pytanko.

Jeśli kupił bym obudowę: CoolerMaster Stacker STC-T01-UWK Rev. 2 to ma ona możliwość montażu, a raczej wymusza swoją budową na umieszczenie chłodnicy na dnie obudowy. Po ściągnięciu tej siateczki metalowej z dna obudowy powietrze fajnie będzie od dołu wciągane przez chłodnice do środka obudowy.

Drugi wariant to zamontowanie chłodnicy na suficie budy w Chieftecku Big Towerze. Tu z kolei ciepłe powietrze ze środka obudowy będzie wyciągane na zewnątrz przez wentylatory umieszczone na chłodnicy.

Teraz pytanie: logicznie na to patrząc to wariant z chłodnicą na górze będzie bardziej wydajniejszy, a powietrze w obudowie chłodniejsze to dlaczego dużo osób ma chłodnice na spodzie obudowy i ciepłe powietrze z chłodnicy leci na podzespoły kompa ??? Nie ma różnicy w wydajności między tymi dwoma wariantami ???

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CM STC-T01-UWK chłodnice najlepiej zamontować na froncie ;) Obejrzyj WC Malika i podejmiesz decyzję.

 

No i tu jest właśnie problem bo z przodu budy chłodnicy nie chce montować.

Musze wsadzić tam pompke cwu.

Poczytam, może na necie znajde odpowiedz na pytanie czy w środku chłodnica podgrzewa temperature jak ciepło leci z niej do środka budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i podgrzewa, ale w niewielkim, ba wrecz minimalnym stopniu- sam mam w stackerze chlodnice 3x120mm z przodu i powietrze wdmuchiwane przez wentyle do srodka budy w niczym nie przeszkadza. Takie rozwiazanie stosuje juz od 8-9 lat, czyli czasow swojego pierwszego wc i nie zaobserwowalem jeszcze zadnych skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i podgrzewa, ale w niewielkim, ba wrecz minimalnym stopniu- sam mam w stackerze chlodnice 3x120mm z przodu i powietrze wdmuchiwane przez wentyle do srodka budy w niczym nie przeszkadza. Takie rozwiazanie stosuje juz od 8-9 lat, czyli czasow swojego pierwszego wc i nie zaobserwowalem jeszcze zadnych skutkow ubocznych.

Jedynym efektem ubocznym jest zwiększona ilość kurzu w budzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na quada poleciłbym chłodnicę 480 na 4 wentyle w topie budy wywiewające do góry na zewnątrz. Moje chłodzenie w sigu ledwo daje radę z wykręconym quadem i 8800 GTS

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na quada poleciłbym chłodnicę 480 na 4 wentyle w topie budy wywiewające do góry na zewnątrz.

A jak sobie wyobrażasz zamontowanie tego w topie budy?? :blink:

Mam Chiefteca BA i Black Ice GT eXtreme 480, nie da sie tego wsadzić do budy w top, chyba ze będzie wystawać z przodu, albo wytniesz kawałek tylu.

Nie wiem czy w ogóle do jakiejś budy to wejdzie, tak żeby sie cala schowała.

 

Lepszym patentem jest zamocowanie jej z tylu i wykorzystanie otworów na wiatrak 120mm, do tego jeszcze kilka trzeba nawiercić w budzie, chłodnica ma gwinty M4 tak ze kilka śrub 80mm długości, motylki i podkładki to koszt ok 5pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

 

Ja mam na topie w moich Chieftecu BWA123 i patrząc na to ile zajmuje, chłodnica na 4 wentyle na luzie się zmieści.

Chociaż zawsze można też pomyśleć nad np 3x120 na top i 2x120 na front.

Shroud niepotrzebny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermochill PA120.3 drogi ! haha zalezy komu dajesz sie oskubac

 

Cooling.pl 399zl

 

U mnie anglia po przeliczeniu 205zl

 

Pozdr dla tych co kupuja cokolwiek w cooling pl

Edytowane przez Pudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermochill PA120.3 drogi ! haha zalezy komu dajesz sie oskubac

 

Cooling.pl 399zl

 

U mnie anglia po przeliczeniu 205zl

 

Pozdr dla tych co kupuja cokolwiek w cooling pl

Angli żeś nie odkrył :P od dawno wiadomo że kuling ma ceny z kosmosu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermochill PA120.3 drogi ! haha zalezy komu dajesz sie oskubac

 

Cooling.pl 399zl

 

U mnie anglia po przeliczeniu 205zl

 

Pozdr dla tych co kupuja cokolwiek w cooling pl

rly ? £48.50 (Excluding: VAT at 17.5%) = 275pln +22% = 335 + koszty transportu + marża... nie widzę tu żadnej winy cooling że cena jest wysoka. :]

 

kupując w Niemczech = 338pln + transport i ewentualne 22% :] :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48,5 Excluding VAT 17,5%, czyli cena bez Vatu..Skad ty wziales to 205 (co prawda nie pisales ze z Vat) ??

 

Jak sprowadzisz musisz dodac polski VAT (22%)czyli bedzie jakies 290zeta brutto plus koszt transportu.

Edytowane przez Bobby82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkope troche...

Ja mam na topie w moich Chieftecu BWA123 i patrząc na to ile zajmuje, chłodnica na 4 wentyle na luzie się zmieści.

To chyba ze wzrokiem masz problemy... Ja mam akurat BIX 480, mierzylem ja w top i jakies 10 cm brakuje przynajmniej... Odlicz sobie brzegi budy i plastikowy przod, nawet z tym jakies 3-4 cm musiala by wystawac z obudowy... Ja mam swoja z tylu, w topie jest PA 120.3 i on tez ledwo sie miesci, jakies 3-4 cm mam z kazdej strony wolnego, moze mniej.

 

@narciarz wstawiles ta chlodnice w koncu? Zdecydowales sie na BWU jednak czy TC? Jak jednak TC i mogl bys jakas fotke wstawic bylo by fajnie, bo ja jakos nie dokonca moge sie zdecydowac jak mojego umiescic, kazda opcja ma jakies wady niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ma wersje long?:P

Taka bralem pod uwage:

LBX - 540 x 205 x 540mm, bez nóżek 522mm (Dług. x Szer. x Wys.)

No i moja:

BA - 540 x 205 x 670mm, bez nóžek 652mm (Dług. x Szer. x Wys.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno BA i chlodnice daje na top. Jakos inaczej tego w tej budzie nie widze. Zawsze można później dołożyć na front 2x120

Albo z tylu na dystansach. U mnie siedzi tak Black Ice GT eXtreme 480, inne zamocowanie tej chlodnicy raczej nie jest mozliwe w tej budzie (wewnatrz). Przegladalem troszke XS i w sumie tam znalazlem kilka fajnych patentow, ale niestety musial bym bude zmienic...

W topie zalozylem TC PA120.3, troszki sie zmniejszyla przez to liczba dostepnych zatok 5,25cala... ale moze jeszcze uda mi sie dac przed TC jakis regolator obrotow, tak zeby troche miejsca odzyskac

 

u mnie na dole odpada niestety, w tej chwili mam tam 5 HDD, w prawdzie wyciszone domowym sposobem i delikatnie wytlumione, tak ze drgan wreszcie nie przenosza, ale niestety potrzebuje duzo miejsca na rozne dane, moze jak pozmieniam dyski na wieksze to ich ilosc sie zmniejszy, ale i tak nie przewiduje mniej niz 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkope troche...

 

@narciarz wstawiles ta chlodnice w koncu? Zdecydowales sie na BWU jednak czy TC? Jak jednak TC i mogl bys jakas fotke wstawic bylo by fajnie, bo ja jakos nie dokonca moge sie zdecydowac jak mojego umiescic, kazda opcja ma jakies wady niestety...

No witaj. Chętnie bym Ci pokazał jak to wygląda ale w między czasie zmieniłem bude na Stackera STC-01 :razz: Jak zamontuje swoje wc w budzie to stosowny topik się pojawi na forum :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...