Skocz do zawartości
baton2k

Nowy Komp Do 6000 Zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Już od dawna przymierzam sie do zakupu nowego kompa. Ma on służyć głównie do gier... Myślałem o

4-rdzeniowym procku, 2 grafikach 8800GTX, 4-ech gigach ramu i 2 dyskach po 500GB każdy (nie pytać po co ;]

). Na kompa mam około 6000 tys. zł. I teraz pytanie. Co polecacie? Jakie części najlepiej by się

spisywały? Czy mój obecny zasilacz - 560W Chieftec będzie w stanie uciągnąć taki sprzęt? Mowa o 4

rdzeniach i 8800GTX SLI. Co do ramów byłbym za 4x 1GB (quad). Tylko nie wiem jakie byłyby najlepsze. Płyta

główna musi mieć karte LAN 1Gb (teraz to jest standard). Dużo myślałem o Strikerze Extreme ale czytając

testy i opinie tej mobo jakoś straciłem do niej zaufanie... Przydałoby się, żeby mobo miała jakieś bajery

oświetleniowe tak jak miał właśnie Striker, ponieważ zależy mi na tuningu optycznym. Chociaż niekoniecznie

bo ważniejsza jest wydajność sprzętu.

 

Podsumowując zamierzam kupić 4-rdzeniowego intela. Dobra płyta główna. 4 kości ram po 1GB każda. 2 GeForcy

8800GTX. 2 dyski po 500GB każdy (do RAID0) oraz w miare potrzeb zasilacz. Na wszystko mam około 6 tys zł.

 

Mnie się udało złożyć coś takiego:

Grafika 2x ZOTAC GoFrce 8800GTX 768MB DDR3 384-bit TV/DualDVI PCI-E 1322 zł/1

Dyski 2x Samsung HDD 500GB SATA II/300 NCQ 7200rpm 16MB Cache 335 zł/1

MoBo Asus P5N-T Deluxe nVidia nForce 780i SLI 863 zł

Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2400MHz S-775 BOX (BX80562QX6600) 799 zł

RAM-y 2x OCz Technology 2GB (2x1GB) DDR2 800MHz SLI Ready EPP CL4 209 zł/1

Zasilacz ZASILACZ CHIEFTEC CFT-850-14C 434 zł

Chłodzenie Scythe Mugen /Infinity 1000/ 149 zł

 

I tera pytanie. Czy ten zestaw jest dobry? Co możnaby w nim zmienić? Zakładałem taki temat na innym forum

i tam mi radzono 2x 8800GTS/GT zamiast tych 2 GTXów, ale jakoś nie moge sie do tego przekonać. Czy ilość

bitów pamięci karty graficznej bardzo wpłyta na jej wydajność? BTW nie interesuje mnie napęd, obudowa ani

inne rzeczy, tylko to co napisałem wyżej.

 

To chyba wszystko ;]

dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo stracisz kupujac taki zestaw teraz ;) karty graficzne - w tym momencie 2600 zl moga poleciec o nawet tysiac na wartosci w ciagu miesiaca. To samo procesor, w tym momencie 800 zl, po wyjsciu quadow w 0.45 bedzie kosztowal polowe tego ;) Jezeli faktycznie masz kase i Ci to lotto, bo za 2-3 miesiace sobie znowu zmodernizujesz to ok ;) w przeciwnym wypadku postawil bym bardziej na komponenty ktore nie poleca tak na wartosci ;) ja bym wzial na przeczekanie jakies e2140/60 - kosztuje grosze a pozniej sie przesiadziesz na naprawde szybkie quady i do tego jeden 8800gts ;) teoretycznie w tym momencie nie odczujesz roznicy pomiedzy jedna grafa a dwoma, nawet w rodzialce 1920x1200. 99% procent gier smiga ladnie juz na jednym, a do crysis'a w takiej rozdzielczosci nawet 3 gtx'y nie pomoga ;)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dyski bierz Seagate 7200.11, są najwydajniejsze teraz jeśli chodzi o 500GB. Zamiast GTX bierz GTS G92 512MB. Ramy możesz brać Transcendy albo Teamgroup Black czy jakoś tak.

 

P.S. Żadna gra nie wykorzysta 4-ech rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty graficzne - w tym momencie 2600 zl moga poleciec o nawet tysiac na wartosci w ciagu miesiaca.

zakup kompa planuje właśnie za jakiś miesiąc - do dwóch. Więc podczas zakupu cena powinna być niższa niż jest teraz ;]

 

To samo procesor, w tym momencie 800 zl, po wyjsciu quadow w 0.45 bedzie kosztowal polowe tego

właśnie miałem pytać ale gdzieś mi uciekło. Kiedy premiera 45nm quadów?

 

Ramy możesz brać Transcendy albo Teamgroup Black czy jakoś tak.

OCZ'ty nie dobre? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

OCZ dobre ale te chyba są ciut lepsze jeśli chodzi o OC, tylko sugeruję co można brać-nie musisz sie tym kierować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj....

4 rdzenie w 45 nm (ma mieć opóźnienie - 1 kwartał) + 2x 3870 x2 - i bedziesz mial niezle cacko ;)

a co do ramów - jesli planujesza viste - to mozesz sie pokusić o 8 GB - teraz grosze kosztują... a kingston wypuścił kostki 2gb na micronach d9ftb - ponoc fajne ale nikt na forum jeszcze tego nie sprawdzil :( - cena ok 270 zl/4GB :)))

Mobo to bierz jakieś na X38 - polecam DFI - 8 fazowe cyfrowe zasilanie

odemnie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...