Skocz do zawartości
FabianBBY

Sieć Bezprzewodowa I 2 Laptopy

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z siecią dość dziwna bo filmy przycinają się na jednym laptopie natomaist na drugim nie tzn:

Na Acerze chce oglądać filmy/zdjęcia które są na HP ale wchodzenie do folderów, otwieranie filmu/zdjęcia zajmuje kilkanaście długich sekund. Film odtwarza się tak jakby buforował się tzn przez pare sekund idzie płynnie później dźwięk i obraz haczy się przez pare następnych sekund i tak w kółko, przewijanie filmu niemal zawiesza acera.

 

Natomiast odwrotnie tzn oglądając film na HP z Acera NIC się nie tnie, film spokojnie przewija się, foldery otwierają się szybko i bez problemu, ale to marne pocieszenie bo zalezy mi na tym zeby to na ACERZE można było oglądać swobodnie filmy z dysku HPka.

 

 

jak mam zmierzyć pingi bo one ponoć mogą coś "powiedzieć" ? (niestety jestem niepełnosprawny w sprawach komputera)

Próbowałem ściągnąc (na próbę) plik ok 700MB i czas pobierania pokazywało 186minut

 

HP - XP Home z SP2

Acer - XP Pro z SP2

 

skonfigurowałem sieć wg instrukcji z Faq i dalej jest ten sam problem,

 

 

 

Na obu sprzetach są te same odtwarzacze, te same kodeki, powyłączane firewalle, sprzęty są blisko siebie, powtarzam problem jest gdy chce grzebać w udostepnionych plikach w HP'ku za pomocą Acera, w drugą stronę jest OK.

 

Nie mam pomysłu co jest źle ? jeśli czegoś nie opisałem dokładnie to pytajcie ! liczę na pomoc.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...