Skocz do zawartości
TobiAlex

Problem Z Mikserem Sb Audigy Se

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżeli podobny problem był gdzieś opisywany, to z góry przepraszam za dublowanie posta. Szukałem, ale nie za bardzo znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Miałem SB Live 5.1. Parę dni temu zmieniłem sprzęt, jednak starego poczciwego SB Live sobie pozostawiłem. Niestety okazało się, że nie za bardzo chce on działać z nowym sprzętem (brak dźwięku, dziwne trzaski, buczenia itp. - wszystko w grach). Odkryłem, że ma to związek ze sprzętową akceleracją w DirectX. Rozwiązania problemu nie znalazłem, sterów nowszych już nie ma, KX mnie nie interesują, dlatego zdecydowałem się na zmianę karty na najsłabszą wersję Audigy tzn. SB Audygi SE. Tu wszystko jest ok z małym szczegółem. W SB Live mogłem regulować Bass i Treble. W mikserze SB Audygi opcje te są niedostępne (zaznaczone na szaro). I tu pytanie, ktoś wie dlaczego? Albo jak to włączyć? Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

TobiAlex

 

PS.

Posiadam najnowsze dostępne stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Audigy SE nie działa. Wyrzuca komunikat, że nie znalazł odpowiedniego sprzętu :(

Nie dziala bo w tamtym linku jest podany sterownik do audigy 2 a ty musisz sciągnać do SE http://pl.europe.creative.com/support/down...mp;x=25&y=9

a już dalej postępujesz wg tamtego opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej audigy se nie obsługuje tych pokrętełek. w końcu live! 5.1 miało procesor dźwiękowy, a audigy se ma tylko kodek...

 

BTW ja myślałem, że to jest forum o kartach dźwiękowych i głośnikach, a nie o mikserach xD gdy przeczytałem skrócony tytuł wątku to padłem "Problem Z Mikserem..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej audigy se nie obsługuje tych pokrętełek. w końcu live! 5.1 miało procesor dźwiękowy, a audigy se ma tylko kodek...

 

BTW ja myślałem, że to jest forum o kartach dźwiękowych i głośnikach, a nie o mikserach xD gdy przeczytałem skrócony tytuł wątku to padłem "Problem Z Mikserem..."

Ja też myślałem, że chodzi o mikser audio :D Tak się składa, że procesor DSP w Audigy SE jest bardzo okrojony. Sam wędrowałem po Sałnd blasterach - najpierw SB LIVE, potem Audigy SE, teraz Audigy 2 ZS. Pomiędzy SE, a 2 ZS jest kolosalna różnica. Dozbieraj troche kasiury, będzie jak ulał ;) Audigy SE nie potrafiło nawet dobrze rozpędzić słuchawek z impendacją 64 ohm bez przedwzmacniacza - na 2ZS chodzą głośniej i to o wiele. Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala bo w tamtym linku jest podany sterownik do audigy 2 a ty musisz sciągnać do SE http://pl.europe.creative.com/support/down...mp;x=25&y=9

a już dalej postępujesz wg tamtego opisu.

Nie zupełnie. Sterowniki to ja mam odpowiednie (właśnie te, do których podałeś link). Komunikat o kompatybilności wywala przy próbie instalacji softu. Oczywiście instalke odpowiednio patciach!e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...