Skocz do zawartości
Trylobit

Buczący Atman 305

Rekomendowane odpowiedzi

pompka jest nowa, w układzie otwartym, jak podłączyłem pierwszy raz to była cichutka chodziła tak z godzinkę, puźniej w czasie pracy ruszałem chłodnicą (żeby odpowietrzyć) i nagle zaczeła buczeć z niewiadomego powodu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Pecha

 

Moze buczy bo przenosi wibracje na cus ???

 

Moj Atman305 ( uzywka ) chodzi od sierpnia 2007

przecietnie 120h tygodniowo , jak nie ma styku z sciankami reza w ktorym siedzi

to go prawie nie slychac , bardziej slyszalny jest moj PSU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już prubowałem włączać i wyłączać, z chłodnicy niemogła zassać powietrza bo to układ otwarty, na sucho też niechodziła, ciągle będąc w rezie była bardzo cicho puźniej ją wyłączyłem, poruszałem chłodnicą i włączyłem i zaczełą konkretnie buczeć, i tak buczy ciągle, podczas ruszanie chłodnicą nawet jej nie dotkąłem poprostu nagle i z niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzić będzie. W pompce poza wirnikiem albo śilnikiem nie ma co sie popsuć. Jeśli wirnik jest krzywy to będzie terkotać ale pompować nie przestanie. Wymiana wirnika jedynym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj olejem ośke wirnika i sklej wirnik na główce kropelką bo on ma luzy, u mnie chodzi już prawie rok i nic nie buczy nawet przy starcie,,

Tylko zapomnij wtedy o ewentualnej wymianie wirnika na nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Mam pompkę Atmana tyle że 306 i mam pewien nieciekawy problem :/ Gdy pompka pracuje w zanurzenia tzn wrzuciłem ją do wiaderka z wodą pompka ma gdzieś niewielkie przebicie prądu, bo gdy dotknąłem wanny to prąd mnie kopnął. Oglądałem całą pompkę razem z przewodem i nigdzie nie widzę przebicia. Czy jak przerobię na inline to nadal będę miał ten problem?? Może macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy z tyłu pod czarną pokrywą wszystko jest dobrze uszczelnione.

Jeśli przerobisz na inline wszystko powinno być w porządku ponieważ od wewnątrz (od strony wirnika) woda nigdzie nie ma styczności z elektryką, to działa na zasadzie pola elektromagnetycznego.

Jedyna możliwość to jest właśnie nieszczelność tylnej części pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...