Skocz do zawartości
Konrad-kun

Modernizacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w ciągu następnych trzech tygodni zmodernizowanie komputera, konkretnie czterech elementów: płyty głównej, procesora, pamięci RAM i karty graficznej. Przygotowywany przeze mnie zestaw wyglądałby tak (pogrubioną czcionką to, co już mam):

 

Płyta główna: Abit IP35

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 (wersja OEM, kosztuje tyle ile E8200 BOX)

Pamięci RAM: (nie wiem jeszcze. tutaj potrzebuję odrobinę pomocy)

Karta graficzna: EVGA GeForce 8800GT 512MB (nonclocked, sam będę podkręcać)

Dyski: 2x WD Caviar 1600AAJS połączone w RAID 0

Napęd: LG GSA-4163B (na razie daje radę, szczególnie po aktualizacji firmware - LG nie próżnuje)

Zasilacz: Hyper HPU-4K580-MU 580W (no bez przesady, tak dużo prądu zżerać nie będę. Nie planuję SLI, a procek jest energooszczędny)

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy z dwoma+ wentylatorami 120mm

Chłodzenie: Custom built chłodzenie wodne (na razie tylko na procesor, razem z kartą graficzną zakupię też blok na grafikę. Nie jestem pewien, czy NB nie będzie potrzebował jakiegoś chłodzenia, ew. mogę kupić też blok na NB)

 

Tak, kręcę. Nie, nie chcę innej firmy od 8800GT, większość ma płytki referencyjne (no, chyba, że zmiana będzie poparta sensownymi argumentami). Tak, jestem maniakiem i graczem. Tak, nawet jeśli coś mi nie potrzebne, a się uprę, nie będę mógł spać dopóki nie będę tego miał. Nie, nie jestem bogaty :P

Edytowane przez Konrad-kun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Główna wporządku

Procek bierz w boxie bo wentylatorek dostaniesz

Pamieć OCZ 2x1GB 800MHZ Platinum Rev 2.0 polecam:)

Grafika to 8800GT moze Palita Sonic?

Dyski jak uwazasz

Napewd ok

Zasilacz Corsair 450 W

Reszta sie nie znam;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek bierz w boxie bo wentylatorek dostaniesz

Mam chłodzenie wodne dla procka, niepotrzebny mi wentylatorek od Celerona za dodatkowe 70+zł :>

 

Pamieć OCZ 2x1GB 800MHZ Platinum Rev 2.0 polecam:)

800MHz - to oznacza 400 FSB (niższych mnożników pamięci na P35 się nie da). 4,5GHz - tyle maksymalnie wyciągnę z E8400. To oznacza 500FSB x9 (większego mnożnika nie mogę, nie?). Będą w stanie te pamięci pracować pod 500MHz? Pewnie będę musiał zwiększać czas dostępu...

 

Grafika to 8800GT moze Palita Sonic?

Wow, niereferencyjna płytka Palita o.O Ale dzięki, mam złe wspomnienia z jakością pamięci które Palit używał w 6600GT. W ogóle Palit kojarzy mi się z Biedronką. Z kolei eVGA to naprawdę, naprawdę porządna firma, cena karty jest plus-minus taka sama, szkoda, że tak mało popularna w Polsce.

 

Zasilacz Corsair 450 W

Hmm, ten Hyper jest aż taki zły? Nie widziałem raczej negatywnych opinii o nim, a specjalnie szukałem Edytowane przez Konrad-kun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby miec 4500 bedziesz potrzebował pamieci robiących 1000mhz i mysle ze tyle wyciągniesz z tych OCZ. Palit bardzo poprawił sie w 8 serii i naprawde porządna karta co do zasilacza to wiem ze Corsair 450 jest naprawde godnym poleccenia zasilaczem:) Sam kupowałem sąsiadce i wszystko wporząku, chociaz moze wystapic ze cewki będą w nim piszczec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby miec 4500 bedziesz potrzebował pamieci robiących 1000mhz i mysle ze tyle wyciągniesz z tych OCZ. Palit bardzo poprawił sie w 8 serii i naprawde porządna karta co do zasilacza to wiem ze Corsair 450 jest naprawde godnym poleccenia zasilaczem:) Sam kupowałem sąsiadce i wszystko wporząku, chociaz moze wystapic ze cewki będą w nim piszczec

No tak, z tym 500MHz chodziło mi o rzeczywistą, nie efektywną, wartość taktowania :)

Co do Palit vs eVGA - na eVGA się uparłem i nie będę mógł spać po nocach póki nie będę go miał :> Ach, te przyobiecane 10 lat gwarancji robią cuda

 

Uważasz, że warto wymieniać Hyper 580W na Corsaira 450W? Zaznaczam, że Hypera już mam, a Corsaira musiałbym dopiero kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mozesz dorwac też Amacrox Warrior AX500-A ciche i wydajne:)

O Corsaira polecam tylko zalezy jaka sztuke sie trafi bo moze piszczec;p

A z grafiką juz nie bede Ci doradzał chociaz sam mam Asusa 88GT z niereferencyjnym chłodzeniem i zadowolony jestem chociaz ma jedną wade brak pomiarów temeratur:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...