Skocz do zawartości
welyk

Jak Zainstalować Winxp Z Ukrytej Partycji Bez Płyty Recovery ?

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnei po to jest ta partycja wiec plytki nie sa potrzebne

Mylisz się... ;)

 

Płyta być musi. Ta ukryta partycja jest tylko po to, żeby to szybko przebiegło.

Edytowane przez kaluzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kaluzaaa mylisz się i wprowadzasz innych w błąd

 

fotka instrukcji mojego A6R

 

Dołączona grafika

 

niestety jakość kiepska bo zdjęcie robione telefonem

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To problem twojego szefa - a nie mój ;)

Następnym razem :rtfm:

Po prostu bezpieczniej jest z płyty. Ze względu na powodowane problemy nie jest uznawany w Asusie podczas serwisowania. Wiec po co użytkownik ma się męczyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bezpieczniej jest z płyty. Ze względu na powodowane problemy nie jest uznawany w Asusie podczas serwisowania. Wiec po co użytkownik ma się męczyć. ;)

Kolejna teza wyssana z palca bez pokrycia w rzeczywistości. Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mam się ustosunkować, argument "pracuję w firmie xxx na stanowisku y" przemawia do mnie tak samo jak mierzenie kto ma większego.

Lepiej przedstaw jakiś dowód na poparcie twojej tezy, że odzyskiwanie systemu z ukrytej partycji powoduje jakiekolwiek problemy, bo nigdy o takowych nie słyszałem.

 

 

Jeszcze jedno:

Mylisz się... ;)

 

Płyta być musi. Ta ukryta partycja jest tylko po to, żeby to szybko przebiegło.

Po prostu bezpieczniej jest z płyty. Ze względu na powodowane problemy nie jest uznawany w Asusie podczas serwisowania. Wiec po co użytkownik ma się męczyć. ;)

Skąd pracownicy Asusa mogą wiedzieć, że jest bezpieczniej z płyty skoro nie wiedzą, że istnieje możliwość odzyskania windowsa bezpośrednio z ukrytej partycji?

 

EOT bo zaraz procenty się posypią

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie po co producenci umieszczaja partycje recovery zamiast dac 1 plytke dvd? no nie mowcie o kosztach bo sa marginalne, poza tym predzej plyta bedzia miala bledy przy nagrywaniu, porysuje sie czy niz cos ma sie stac z danymi na dysku, no i wkoncu jak ta partycja ma przyspieszyc odzyskiwanie? zwykle producenci zalecaja utworzenie plyt recovery ale tylko zalecaja nie jest to wymog i watpie zeby robili problemy jesli ktos odzyskiwal system z partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, F9 działa, tzn odpala mi sie narzedzie recovery ale za pierwszym razem nakrzyczało na mnie ze PQI PartitionMagic (skad to tam, czy to jakas czesc trgo narzedzia recovery??) znalazło błedy w numerach sektorów czy cus i musi naprawic, dalej mi powiedziało ze nie znalazł partycji i nara...

- za drugim razem znowu mowi ze nie znalazł partycji(jak biore opcje odtwórz na pierwsza partycję)

- jak biore opcję odtwórz na cały dysk twardy to mowi ze nie ma miejsca na dysku :/

 

WTF?

co mu sie z tymi partycjami porobiło?

 

EDIT:

nie wiem czy to to... mam do niego dwa systemy XP i Viste, ostatnio zainstalowałem Viste i nia robiłem od nowa partycje... nie sadze zeby to mogło cos zepsuć ale...

usune partycje jakimś instalatotem XP i spróbuję od nowa tym recovery.

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sądzą zupełnie odwrotnie od Ciebie

 

zainstalowałeś 2 system - pozmieniałeś rozmiary partycji

 

a przywracanie działe zapewne partition to partition - ma zapisany rozmiar no i głupieje, albo jak kto woli nie radzi sobie z tym

 

i nie mu się porobiło, tylko sam to zrobiłeś - nic nie dzieje się bez przyczyny

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego jest dokładnie tak jak pisałem...

 

- zdjąłem dwie partycje które załozone były instalatorem Vista

- założyłem jedną partycję instalatorem XP i pozwoliłem mu sie zainstalować

- odpaliłem ponownie RECOVERY i poszedł bez najmniejszego problemu.

 

widać Recovery XP nie lubi się z partycjami założonymi przez instalatora Visty.

 

EDIT:

przeczytaj opis widoczny na zdjęciu przez usera Qrak69

recovery w zaleznosci od wybranej opcji usuwa pratucje z dysku, widać z Vistowymi partycjami sobie słabo radzi...

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie po co producenci umieszczaja partycje recovery zamiast dac 1 plytke dvd? no nie mowcie o kosztach bo sa marginalne, poza tym predzej plyta bedzia miala bledy przy nagrywaniu, porysuje sie czy niz cos ma sie stac z danymi na dysku, no i wkoncu jak ta partycja ma przyspieszyc odzyskiwanie? zwykle producenci zalecaja utworzenie plyt recovery ale tylko zalecaja nie jest to wymog i watpie zeby robili problemy jesli ktos odzyskiwal system z partycji

Asus dołącza do każdego Laptopa płytę Recovery plus sterowniki dopasowane do niej. Czemu lepiej z płyty? Producenci nie chwalą się problemami z Biosami, a użytkownicy nie zawszę kwapią się na bieżąco wgrywać nowsze wersje. I powstają problemy. Asus ma teraz z jednym modelem fajne problemy na starym Biosie, ale w Polsce nie sprzedawanym.

 

Panowie, F9 działa, tzn odpala mi sie narzedzie recovery ale za pierwszym razem nakrzyczało na mnie ze PQI PartitionMagic (skad to tam, czy to jakas czesc trgo narzedzia recovery??) znalazło błedy w numerach sektorów czy cus i musi naprawic, dalej mi powiedziało ze nie znalazł partycji i nara...

- za drugim razem znowu mowi ze nie znalazł partycji(jak biore opcje odtwórz na pierwsza partycję)

- jak biore opcję odtwórz na cały dysk twardy to mowi ze nie ma miejsca na dysku :/

 

WTF?

co mu sie z tymi partycjami porobiło?

 

EDIT:

nie wiem czy to to... mam do niego dwa systemy XP i Viste, ostatnio zainstalowałem Viste i nia robiłem od nowa partycje... nie sadze zeby to mogło cos zepsuć ale...

usune partycje jakimś instalatotem XP i spróbuję od nowa tym recovery.

Namieszałeś. Czyść dysk i płytką traktuj. Dysk bez partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie namieszałem... zwyczajnie założyłem partycje instalatorem Visty!

poza tym problem polegał właśnie na tym ze PŁYTKI NIE MAM!!

wystarczyło to co napisałem w poscie powyżej.

Jutro chyba się pobawię jeśli czas pozwoli i sprawdzę jak ten recover się sprawuje w tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z krzaczeniem to wlasn wlasnie obliczanie miejsca.

Usun pozostale partycje (ale nie z poziomu kreatora XP/VISTA) tak by zostala ci Orginalana Recovery i reszta (konfiguracja fabryczna)

Odpal recovery i zobacz co sie stanie.

Swoja droga kreator Visty tworzy bledy typu partition ovwerlap - czyli obliczanie miejsca pomiedzy partycjami (jak dobrze rozumiem) co moze generowac bledy (112 , 113, 117 wg. PM) - przetesowalem to na Toshibie A200 i kreator visty ma cos zlego (czasmi wyskoczy komunikat ze potrzebny jest update a jak nie ma to ze sie pojawi w przyszlosci)

Niestety ale jest troche prawdy w tym ze plyty Recovery dostarczane przez producenta maja wplyw na powodzenie operacji - w tym wypadku pomogla by gdyz to ona suporotwala by dane , tworzac ( w zaleznosci od opcji) ta twoja ukryta partycje. (Mielismy kiedys Delle w firmie (IRL) prosto z fabryki z plytkami i czystym HDD , po zaczepieniu Recovery DVD powstal system oraz ukryta partycja recovery - moze nie dzieje sie tak wszedzie ale ja tak malem w paru Dellach i jednej Toshibe A200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się... ;)

 

Płyta być musi. Ta ukryta partycja jest tylko po to, żeby to szybko przebiegło.

Płyta recovery jest potrzebna tylko w wypadku kiedy padnie dysk z partycją recovery.

Normalnie system odbudowuje się z ukrytej partycji.

 

Chcesz mi powiedzieć że ukryta partycja jest jak to stwierdziłeś do przyśpieszenia recovery z płytki ?

Pytam bo serwisuję laptopy ale nie Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta recovery jest potrzebna tylko w wypadku kiedy padnie dysk z partycją recovery.

Normalnie system odbudowuje się z ukrytej partycji.

 

Chcesz mi powiedzieć że ukryta partycja jest jak to stwierdziłeś do przyśpieszenia recovery z płytki ?

Pytam bo serwisuję laptopy ale nie Asusa.

Tak plytka ta potrzebna jest w przypadku gdy jest uszkodzenie partycji recovery gdyz ta plytka tworzy ta partycje w pierwszej fazie procesu ,jednak po utworzeniu tej partcji dane na CD i partycji sa te same.(dlatego w wileu przypadkach I faza to kopiowanie i tworzenie wlsnie tej Partycji recovery)

Partycja Recovery teoretycznie przyspiesza dzialanie procesu recovery gdyz dane odczytywane sa szybciej z HDD niz z CD/DVD (omijasz tez proces tworzenia samej partycji recovery). Dlatego czesto w instrukcji recovery jest podane aby dysponowac plytka w celu poprawnego zakonczenia calego procesu (dobry przyklad to ten topic). Zawsze mozna pominac proces tworzenia ale jako backup jest zalecane aby ja miec (dlatego czasami niema tej partycji), a czasem plyta recovery nie daje takiej opcji.

Kolega do ktorego pisales chcial pewnie napisac to samo ale poprzez klotnie troche sie 'poplatali' wnioski.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wytłumaczenie makaron :). Po prostu wie się na czym polega dany proces, a nie umie się przelać tego na papier. W wypadku posiadania partycji recover system działa podczas kopiowania z obu nośników, ale w głównej części z płyty. Instalator omija cześć tworzenia partycji recover

 

A co tematu: Możesz napisać do mnie na PW to postaram Ci się przesłać torrentem albo gdzieś wrzucić na serwer w poniedziałek albo wtorek.

Edytowane przez kaluzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...