Skocz do zawartości
ssak

Powazny Problem Z Pendrivem

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy post na tym forum wiec na poczatku witam wszystkich serdecznie:)

 

No ale do rzeczy. jakis czas temu kupilem laptopa ASUS F5N z Vista Basic. Zawsze podlaczalem do niego tylko jednego pendriva Kingston !GB, niedawno kupilem sobie wiekszego pendriwa Kingston 4GB i okazalo sie ze system nie chce go otworzyc. Jak sie pozniej okazalo to z moim laptopem dzial tylko ten pierwszy pednrive i zaden inny. Co moze byc tego przyczyna. Za kazdym razem gdy wkladam innego pendriwa niz moj pierwszy system szuka i probuje zainstalowac sterowniki, ale niestety ich nie znajdyje:( Przyznam ze nie naleze do zanawcow komputerow i dlatego licze na Wasza pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) to jest błąd z Vistą, nie ma oficjalnego patcha do niego, ale po zamówieniu e-mailem M$ wysyła go w załączniku; ale po co tak, skoro ja już go zamawiałem a Ty możesz go ściągnąć z załącznika? :)

 

ps: problem w Viście dotyczy wszystkich urządzeń USB czyli jeśli przed awarią działała Ci drukarka USB na porcie USB konkretnym, to podpinając ją pod inny USB - nie wykryje Ci jej i tak. To samo z pendrive'ami i wszystkimi innymi bzdetami.

Windows6.0_KB937187_x86___USB.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, spotkałem ten problem na 3 różnych systemach Vista i na każdym łatka rozwiązywała sprawę urządzeń USB - po resecie wszystko ładnie było wykrywane

 

sprawdź tego pendrive'a w innym komputerze - może to nie problem Visty a samego palucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję tak: zrób sobie kopię systemu Acronisem (dla siebie gdyby późniejszy krok okazał się bezcelowy) i potem wykonaj przywracanie systemu z oryginalnego obrazu/płyty; wtedy zobacz pendrive'a; jeśli zadziała w każdym z portów USB laptopa to od razu zaaplikuj powyższy patch - nie powinno się powtórzyć... ale u mnie to zadziałało od razu jak odtrutka...

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...