Skocz do zawartości
Digi

Funkcjonalny Laptop W Granicach 2-3k Złotych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :)

 

Szukam porządnego, funkcjonalnego laptopa w cenie do 3 tysięcy złotych (chętnie zmieściłbym się w okolicach 2,5tys.). Wyjeżdżam na pół roku i laptop musi działać bez zarzutu. Jestem laikiem, ale mam w stosunku do niego kilka konkretnych wymagań:

1. Przede wszystkim bardzo zależy mi na wytrzymałych bateriach - 2h to stanowczo za mało. Potrzebuję 3-4h. Jeśli to nierealne w tym przedziale cenowym - piszcie!

2. Druga istotna sprawa to waga - chciałbym, żeby był lekki (w rozsądnych granicach).

3. Dobra marka i niezawodność - nie mogę sobie pozwolić na bieganie po zagranicznych serwisach, a jeśli już mam biegać to w ostateczności wolę solidną firmę.

 

Potrzebuję go do pracy w pakietach statystycznych (SPSS, Stata, MatLab, GRETL), wyświetlania prezentacji, Office, obejrzenia filmu, włączenia muzyki, www.

 

Jeśli karta graficzna będzie w stanie sprawnie wyświetlić film to jest to wszystko, czego od niej oczekuję. Nie mam złudzeń, że w tej cenie znajdę coś co pozwoli mi grać w najnowsze gry, a szkoda mi czasu pracy na bateriach. :)

 

Koniecznie musi mieć wyjście na projektor (monitor?) i WiFi. - i tu mam pytanie: czy to wyjście można 'dorobić' we wszystkich modelach?

 

Zdecydowanie nie chcę Visty.

Zwracam dużą uwagę na wygodę pracy. Wolałbym komputer, który zbytnio się nie nagrzewa przy dłuższej pracy (zwłaszcza u góry).

 

Chętnie wysłucham wszystkich uwag - także najbardziej ogólnych (dot. np. marki laptopa).

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, :]

Digi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie Ci bardzo ciężko dostać lapka z systemem ale nie Vistą; XPeki są na wymarciu, a niedobitki są przeważnie droższe niż ten sam model z Vistą, więc pozostaje Ci wybór laptopa bez systemu, ale wtedy z kolei nie masz co liczyć na jakikolwiek support w razie problemów (tak jest np. w HP); a na lapkach z fabryczną Vistą bywa sporo schodów by zainstalować prawidłowo, ze wszystkimi sterownikami system XP.

 

co do pracy na baterii mój LGik ciągnie 3h w normalnej pracy (bez wifi rzecz jasna), max. 4h podczas benchmarka baterii ale przy laptopach z Core 2 Duo to i tak wynik uważam b.dobry; dużo też zależy od baterii a te niestety w dużej części modeli są słabe; poczytaj recenzje z tego forum najlepiej...

 

jeśli chodzi o wagę - musiałbyś sprecyzować ile to jest rozsądnie ? 15.4" waży przeważnie od 2.5 - 3 KG a mniejsze rozmiarowo matryce (14 i mniej) oznaczają wyższą cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się przyzwyczajać do myśli o Viście ;]

 

Rozsądna waga - powiedzmy w okolicach 2,5 kg, nie więcej niż 3 kilo. Wolałbym ciut ciut mniej, ale jeśli będzie to 2,7 czy 2,8 - nie ma już tak wielkiego znaczenia.

 

 

Mam pytanie: Czy baterie o większej trwałości są koniecznie cięższe?

pytanie drugie: Jak jest z dostępnością laptopów z matową matrycą?

pytanie trzecie Czy ze względu na baterie warto wybrać zintegrowaną kartę grafiki?

Edytowane przez Digi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się przyzwyczajać do myśli o Viście ;]

 

Rozsądna waga - powiedzmy w okolicach 2,5 kg, nie więcej niż 3 kilo. Wolałbym ciut ciut mniej, ale jeśli będzie to 2,7 czy 2,8 - nie ma już tak wielkiego znaczenia.

Mam pytanie: Czy baterie o większej trwałości są koniecznie cięższe?

pytanie drugie: Jak jest z dostępnością laptopów z matową matrycą?

pytanie trzecie Czy ze względu na baterie warto wybrać zintegrowaną kartę grafiki?

z tego ci widze moj LG wazy 2.6kg, bateria do 3h nawet (musze potestowac jesli chcesz), no ale z matowa matryca bedziesz mial problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, :)

 

Szukam porządnego, funkcjonalnego laptopa w cenie do 3 tysięcy złotych (chętnie zmieściłbym się w okolicach 2,5tys.). Wyjeżdżam na pół roku i laptop musi działać bez zarzutu. Jestem laikiem, ale mam w stosunku do niego kilka konkretnych wymagań:

1. Przede wszystkim bardzo zależy mi na wytrzymałych bateriach - 2h to stanowczo za mało. Potrzebuję 3-4h. Jeśli to nierealne w tym przedziale cenowym - piszcie!

2. Druga istotna sprawa to waga - chciałbym, żeby był lekki (w rozsądnych granicach).

3. Dobra marka i niezawodność - nie mogę sobie pozwolić na bieganie po zagranicznych serwisach, a jeśli już mam biegać to w ostateczności wolę solidną firmę.

 

Potrzebuję go do pracy w pakietach statystycznych (SPSS, Stata, MatLab, GRETL), wyświetlania prezentacji, Office, obejrzenia filmu, włączenia muzyki, www.

 

Jeśli karta graficzna będzie w stanie sprawnie wyświetlić film to jest to wszystko, czego od niej oczekuję. Nie mam złudzeń, że w tej cenie znajdę coś co pozwoli mi grać w najnowsze gry, a szkoda mi czasu pracy na bateriach. :)

 

Koniecznie musi mieć wyjście na projektor (monitor?) i WiFi. - i tu mam pytanie: czy to wyjście można 'dorobić' we wszystkich modelach?

 

Zdecydowanie nie chcę Visty.

Zwracam dużą uwagę na wygodę pracy. Wolałbym komputer, który zbytnio się nie nagrzewa przy dłuższej pracy (zwłaszcza u góry).

 

Chętnie wysłucham wszystkich uwag - także najbardziej ogólnych (dot. np. marki laptopa).

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, :]

Digi

Ja w przedziale do 2500zl polecam:

http://morele.net/produkt/112242 z ATI X1250 ,XP oraz wydajnym Turionem

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=12808 bardzo fajny sprzet-mam go w domu.

 

W przedziale do 3000zł

 

http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/15885/ same dobre opinie na necie.Na skapcu jest kilka konfiguracji tego R61i wiec mozna dobrac cos dla siebie.

 

i moj faworyt

http://allegro.pl/search.php?string=vostro...y=1&order=p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vostro to również mój faworyt. mój kumpel kupił sobie model 1500, coś na T7100, nie pamiętam pozostałych komponentów. ma ba terię 9-cell, na której pracuje około 6 godzin! dogadał się z jakimś gościem na allegro, co ze stanów sprowadza te lapki i zamowił model z XP-ekiem. sam lapek waży tak ~2.85kg

sam posiadam thinkpada R61 T7100 i na baterii do 4h mogę pracować, ale jednak kosztował trochę ponad 4k (ale za to matrycę ma wręcz cudowną, matowa 1680x1050 o podwyższonej jakości; kolory jak na lustrzanej :) ). IBM-ki znane są ze swojej solidności, ale Delle chyba nie odstają za bardzo. w każdym razie, myślę że do 3k Vostro będzie idealne (z baterią 9-cell oczywiście)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vostro to również mój faworyt. mój kumpel kupił sobie model 1500, coś na T7100, nie pamiętam pozostałych komponentów. ma ba terię 9-cell, na której pracuje około 6 godzin! dogadał się z jakimś gościem na allegro, co ze stanów sprowadza te lapki i zamowił model z XP-ekiem. sam lapek waży tak ~2.85kg

sam posiadam thinkpada R61 T7100 i na baterii do 4h mogę pracować, ale jednak kosztował trochę ponad 4k (ale za to matrycę ma wręcz cudowną, matowa 1680x1050 o podwyższonej jakości; kolory jak na lustrzanej :) ). IBM-ki znane są ze swojej solidności, ale Delle chyba nie odstają za bardzo. w każdym razie, myślę że do 3k Vostro będzie idealne (z baterią 9-cell oczywiście)

 

pozdrawiam

m

Hmmm.....

 

Dzięki za odpowiedzi, kilka typów mi się sprawdza. :D

 

mam do wyboru ThinkPada R61i oraz HP 6715b z Sempronem. W ThinkPadzie trochę brakuje mi scrolla przy touchpad,

a przy HP martwi mnie odrobinę Sempron... Jak działają te procesory? Macie doświadczenie?

 

PS szukam Della, chciałem spojrzeć na niego na żywo przed kupnem - nie wiecie jaka sieć go rozprowadza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...