Skocz do zawartości
Hawk

Podkręcanie dla "leniwych"

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż dojdzie do tego że każdy będzie szczycił siem że sprzet wykręca :? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8O. Ale jaki i w jaki sposób to już nie ważne 8) :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to wyglada w rzeczywistosci. Mi sie wydaje nawet jestem tego pewien ze została wstawiona gałka komunikująca sie z PLL'em zaprogramowana tak aby mogła zmieniać FSB. I krecąc galka bedziemy pewno ustawiali/zwiekszali FSB i zatwierdzali przyciskiem który wysle zapisze/zmieni do PLLa który ustawi FSB i na tym skonczy sie o/c :). Nie wyobrazam sobie zbytnio zmiany napiec bo tych galek musialo by byc kilkai musialy by miecspecjalne regulatory cos w stylu BayBus'a uzwyanego do kontroli obrotów wentylatorów na tych urzadzeniach lub zmiany mnoznika bo zmianiając mnoznik kompa chyba trzeba go zrebootowac... FSB nie trzeba... Heh ciekawe tez bedzie wlaczanie dzielników za pomoca zmiany FSB przez to pokretlo na zalaczonym kompie :) fajnie 165mhz 41mhz PCI i wrzucamy mu 166mhz 33mhz PCI ciekawe jak dyzio by wytrzymał takie skoki :) bye bye połowa danych :P... Choc moze to tez byc tak skonstrulowane jak Soltekowy BIOSowy RedHat Overclocking... Ale jednak to chyba jest tak ze na wylaczonym komputerze krecimy ta galka on nam zmienia FSB tylko i nie pokazuje FSB tylko czestotliwosc procesora jaka bedzie po zatwierdzeniu ustawien i uruchamia tak jak ustawilismy uprzednio. Cudów sie spodziewać nie można w Napięcia baaaaaaardzo wątpie... to ECS nie Epox ani Abit

tyle odemnie

 

pozdro Jelen OCM Team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zaopatrzeniu się w taki komputer, nie będą musieli grzebać w jego "wnętrznościach", by wykrzesać z maszyny dodatkowe moce. 

:lol:

 

a ponadto jak robi to ECS... to cos czuje ze to bedzie niewypal, tymabrdziej cena... Za najtańszy model zapłacić trzeba ok. 700 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS zaprezentował na targach CeBIT nową serię komputerów PC, na których obudowie montowane jest pokrętło, umożliwiające wygodne "podkręcanie" procesora.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz słyszałem jakis dwoch lamusow jak slina im cekla w autobusie jak sobie opowaidali o tej obudowie co pokrentlem "predkosc kompa ustawiaz ....

 

swoją droga chiałbym miec taki przycisk, ktory np z 1,7 ustawia 700 mhz i doteko autoamtycznie zmniejzsa zasilanie i ewntylatory na 2000 obrotow :) ale ta obudowa to jest juz cios ponizej pasa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole csobie na niekompletyn cytat.

Producent zamiścił zabepieczenie przed nadmiernym o/c

 

Dla mnie to sami sprawdzają na ile proc pójdzie i ustawiają takie wartości do pętlli PLL. a pozatym pewnie potencjowetr podaje sygnał któy jest dekododwany na sygnał cyfrowy pewnie co 1Mhz ewentualnie troche mniej. A z resztą może tylko wskazywać inny wynik. Poczekamy zobaczymy. Że na ECS-ach się da kręcić. Ale żeby ekstremalnie to nie uwierze. One (niektóre egzemplaże żeby nie było komentarzy) nie chodzą dobrze przy wartościach nominalnych i safe. Choć nowych ECS-ó nie znam dobrze. ale dla mnie K7S5A chodzi lipnie. K7S6A troche lepiej ale to jeszcze nie sukces jak chodzi K&VTA3 przekonam się jak mi ktoś da XP.

A na to jeszcze poczekamy. Numerem będzie jak ktoś zamknei szafę na tym sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich nie będzie ale znajdzie się na ich miejsce dwa razy tyle.

Darój chłopaką robią dla ABIT-a i chcą być mądzejsi.

A w tym fachu trzeba doświadczenia.

Z resztą na shitcie nikt długo nie ciągnie.

Lepiej poczekać jak będzie u nasz i publicznie się zacząć śmiać.

To powinno ich załatwić. I nie trzeba sobie rąk brudzić krwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich nie będzie ale znajdzie się na ich miejsce dwa razy tyle.

Darój chłopaką robią dla ABIT-a i chcą być mądzejsi.

A w tym fachu trzeba doświadczenia. 

Z resztą na shitcie nikt długo nie ciągnie.

Lepiej poczekać jak będzie u nasz i publicznie się zacząć śmiać.

To powinno ich załatwić. I nie trzeba sobie rąk brudzić krwią.

a jak ktoś lubi :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faceci geniusze po prostu zmienili miejsce pracy .

przyszli do ECS z Asusa , ale nie dostana budzetu na porzadne MB. muhahahhaaah

PS: no i sie chyba wqrwia jak zobacza na czym tnie ECS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, musze przyznac ze troche mnie dziwi wasze stanowisko ... tez sie martwicie.. ze taki o/c stanie sie popularny ? i nie bedziemy tacy wyjatkowi ? :lol:

Ale jakos nikt nie krytykuje biosow ktore "same sie kreca" (tzn same okreslaja max stabila wg nich fsb itd). Przeciez to to samo tyle ze byc moze bedie to mozna robic w czasie pracy z os-em.

 

Mysle ze gdyby takie rozwiazanie zaproponowal asus czy epox to fala krytyki bylaby duzo mniejsza.

 

Zgadzam sie z niektorymi ze przydal by sie taki "przycisk turbo" zmieniajacy czestotliwosc proca przy np nocnym downloadingu czy oglaadniu filmow....

 

 

Ogolnie - ot taka ciekawostka a co ecs-ow z tego wyjdzie? czas pokaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, musze przyznac ze troche mnie dziwi wasze stanowisko ...  tez sie martwicie.. ze taki o/c stanie sie popularny ? i nie bedziemy tacy wyjatkowi ? :lol: 

Ale jakos nikt nie krytykuje biosow ktore "same sie kreca" (tzn same okreslaja max stabila wg nich fsb itd). Przeciez to to samo tyle ze byc moze bedie to mozna robic w czasie pracy z os-em.

 

Mysle ze gdyby takie rozwiazanie zaproponowal asus czy epox to fala krytyki bylaby duzo mniejsza.

 

Zgadzam sie z niektorymi ze przydal by sie taki "przycisk turbo" zmieniajacy czestotliwosc proca przy np nocnym downloadingu czy oglaadniu filmow....

 

 

Ogolnie - ot taka ciekawostka a co ecs-ow z tego wyjdzie? czas pokaze...

ja sie nie zgodzę... jak zwykle zresztą...

 

napisałeś, że jakby epox cos takiego zaproponował to fala krytyki byłaby dużo niższa....

 

nic bardziej mylnego.. takiego pokrętła a'la idiot-camera (aparat) można sie bło spodziewać po ECS'ie ale nie po epoxie...

 

przecież każdy nawet najmniej doświadczony overklocker :) wie,. że podkręcanie komputera to nie jest tylko zabawa fsb... miliony rzeczy na to idzie... nie wiem czy bardziej mnie rajcujre pokrętło do wszystkiego czy nawet (ręczne) zmiany ustawien kompa... to już nie to samo... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedNacz ja mam ECS i czy ja wygladam na idiote?

chyba nie chciales mnie obrazic

 

PS

Usmialem sie bardziej z twoich wypowiedzi niz z tego pokretla - gratuluje pomyslowosci w rozszyfrowywaniu skrutu ECS

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedNacz ja mam ECS i czy ja wygladam na idiote?

chyba nie chciales mnie obrazic

 

PS

Usmialem sie bardziej z twoich wypowiedzi niz z tego pokretla - gratuluje pomyslowosci w rozszyfrowywaniu skrutu ECS

 

:D

Sam pomysł jest hmm... wielki LOL 8O :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to jakby wypacza idee porządnego oc :P 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedNacz ja mam ECS i czy ja wygladam na idiote?

chyba nie chciales mnie obrazic

 

PS

Usmialem sie bardziej z twoich wypowiedzi niz z tego pokretla - gratuluje pomyslowosci w rozszyfrowywaniu skrutu ECS

 

:D

nie mówię, że używający (Z KONIECZNOŚCI) ECS to idioci... może nie mają kasy i już.....

 

stwierdzam, że ludzie robiący pokrętła do Podkręcania najgożej kręconcych się płyt są IDIOTAMI... to tyle... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, musze przyznac ze troche mnie dziwi wasze stanowisko ...  tez sie martwicie.. ze taki o/c stanie sie popularny ? i nie bedziemy tacy wyjatkowi ? :lol: 

Ale jakos nikt nie krytykuje biosow ktore "same sie kreca" (tzn same okreslaja max stabila wg nich fsb itd). Przeciez to to samo tyle ze byc moze bedie to mozna robic w czasie pracy z os-em.

 

Mysle ze gdyby takie rozwiazanie zaproponowal asus czy epox to fala krytyki bylaby duzo mniejsza.

 

Zgadzam sie z niektorymi ze przydal by sie taki "przycisk turbo" zmieniajacy czestotliwosc proca przy np nocnym downloadingu czy oglaadniu filmow....

 

 

Ogolnie - ot taka ciekawostka a co ecs-ow z tego wyjdzie? czas pokaze...

Taki przycisk miałeś w każdym x86 do 486

U mnie zawsze było na ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...