Skocz do zawartości
sebekz

Jaki Ram Do Foxconn P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaką pamięć w konfiguracji 2x2GB (system x64, docelowo będzie pracował z 8GB RAM) polecacie do Foxconn P35A-S? Chętnie wziąłbym OCZ, ale naczytałem się, że nie chodzą pod Foxconnem i teraz trochę się boję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie chodzą ale napewno nowy bios zmienia wszytko.Może goodramy 800? Albo 900 PRO?

 

Podaj artykuł gdzie pisze ze z OCZ nie chodzą

Na egiełdzie i forum straszą.

 

Generalnie - szukam optymalnej platformy do ostrej pracy i odrobiny rozrywki, której nie będę musiał za 2-3 lata wymieniać, tylko pociągnie trochę... Może potrzebuję po prostu innej płyty? CPU Penryn (Quad), do tego co najmniej 8GB RAM (dużo korzystam z wirtualnych maszyn - VMWare - a one lubią pamięć). Najchętniej włożyłbym OCZ FLEX, ze względu na wodne chłodzenie - od lat chłodzę komputer wodą i sobie chwalę - ale są tylko 2x1GB, a ja potrzebuję 2x2GB ze względu na te 8GB RAM.

 

Zastanawiam się też nad optymalną konfiguracją dysków - mam "w spadku" po poprzednim komputerze dwa Samsungi - starszy 160GB i nowy 750GB, jest też jakiś leciwy WD 120GB na IDE. Do tego planuję dokupić Raptora (albo dwa)... myślałem nad:

 

HDD0 - Raptor - 1 Partycja: OS + Swap 1

HDD1 - Raptor lub Samsung 160GB - 1 Partycja: Programy

HDD2 - Samsung 750GB - 1 Partycja: Storage (My Documents, Downloads itp.) + Swap 2

a WD na razie odłożyć na półkę... nie mam dla niego sensownego zastosowania - chyba, że na backup (aczkolwiek i tak co się da backupuję przez internet off-site). A tak będzie niepotrzebnie dogrzewał system.

 

Myślałem też trochę nad RAID0 pod system, ale wtedy robią mi się z tego już 4 dyski, z czego 2 do kupienia (Raptor) na dzień dobry i nie wiem, czy to ma jakiś wymierny sens.

 

Planuję też przetestować potem dodatek w postaciSuperCache II, tak więc im więcej RAM, tym lepiej :)

 

Chętnie podyskutuję na temat alternatyw

Edytowane przez sebekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już tak ostro podchodzisz do sprawy to OS i SWAP na innym dysku

Nie do końca jestem przekonany co do szczególnej istotności takiego rozdzielenia przy 8GB RAMu. A nie będę kupował osobnego dysku tylko na swap :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie miał własnych doświadczeń z Foxconn P35A-S i OCZ lub propozycji innej atrakcyjnej pamięci 2x2GB do tej płyty :unsure: ?

Jak dla mnie atrakcyjna pamiec to ta ktora ma atrakcyjna cene, chyba ze VMWare lub szybszy RAM jak SuperPi itp ;)

 

Mam Foxconn'a i do tego 4x2gb Kingston'ow za niecale 600zl (www.morele.net), nie odnotowalem jakichkolwiek problemow, wrecz przeciwnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie atrakcyjna pamiec to ta ktora ma atrakcyjna cene, chyba ze VMWare lub szybszy RAM jak SuperPi itp ;)

 

Mam Foxconn'a i do tego 4x2gb Kingston'ow za niecale 600zl (www.morele.net), nie odnotowalem jakichkolwiek problemow, wrecz przeciwnie :)

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&s...48800OCZ+Vis+C5 ja by je brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL 5-6-6-15... słabiutko. Budzi moje wątpliwości co do potencjału OC, szczególnie, że to low-end w ofercie OC. Nie mówiąc już o wynikach testu.

no i ? za tą cene nie ma co narzekac,przecież nikt kupujac takie pamieci nie mysl o ich ekstremalnym podkrecaniu.Lepiej miec 4GB low-end niz 2GB hig-end Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zlozylem kompa na pamieciach ocz i zadnych problemow nie zauwazylem :)

A który model pamięci OCZ zainstalowałeś i w jakiej konfiguracji?

 

Lepiej miec 4GB low-end niz 2GB hig-end

To może sprecyzuję. Celuję w zakres middle-end do high-end, ze wskazaniem na te pierwsze (korzystna wydajność do ceny). To oferują np. OCZ Platinum, które podobno na Foxconn nie ruszają - ale opinie są rozbieżne, dlatego szukam potwierdzenia u kogoś, kto to już przetestował.

 

Acha - i jak wspominałem, montuję 8GB.

Edytowane przez sebekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który model pamięci OCZ zainstalowałeś i w jakiej konfiguracji?

To może sprecyzuję. Celuję w zakres middle-end do high-end, ze wskazaniem na te pierwsze (korzystna wydajność do ceny). To oferują np. OCZ Platinum, które podobno na Foxconn nie ruszają - ale opinie są rozbieżne, dlatego szukam potwierdzenia u kogoś, kto to już przetestował.

 

Acha - i jak wspominałem, montuję 8GB.

ok jak montujesz 8GB to duzo nie podkrecisz nawet majac kosci oparte na micronach bedzie blokował kontroler pamieci,w takim wypadku wybiera sie rozwiazanie ekonomiczne.-najtansze,byleby miały te 800Mhz,płyty maja problemy z OC 4GB nie mówiac juz o 8GB :).A róznica miedzy 667Mhz CL5 8GB DDR2 a 8GB DDR2 1066Mhz CL4 jest zadna chyba ze w superpi. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...