Skocz do zawartości
MeHow

APARATY CYFROWE | Co, jak, ile???

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, nie jestem w tym temacie zbyt wsadzony... dokladniej ani troche ;)

 

Tak wiec prosze o wytlumaczenie mi, jak to jest z tymi aparatami, co sie w nich liczy tzn. parametry. Jak jest z pamiecia? Ile zajmuje jedno zdjecie, jakie sa do wyboru pamieci. Mam okazje dac qmplowi kase, ktory jedzie do Kanady i mi kupi sprzet duuuzo taniej. Tak wiec przydaloby sie zorientowac na co mu dac kase co nie?

 

Czekam na odpowiedzi

BTW szukalem, znalazlem, nic nie zakumalem :( wiec prosto poprosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 jaki to byl aparat :)

2 DUZY i jasny obiektyw to podstawa. nie patrz na to ze maja po 17 mega pikseli tylku musi duzo obiektyw zeby dobrze wychwycic detale. pozniej zoom OPTYCZNY a nie cyfrywy !! optyczny jest rzeczywisty a cyfrowy to zwykle powieksze nie tak jak np. w programie graficznytm dajesz zoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac to takie aparaciki sa nic nie warte :roll: jezeli chodzi o jakosc to najlepiej z wymiennym obiektywem, ale ich ceny to ~10000> ;)

z tych tanszych 'normalnych' to moze nikon cooplix 4500 za jakies 3k

coz nie sa to rzeczy tanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co patrzec?

1) szklo. Jasne i z sensownym zakresem zoomu (wiadomo im wieksza rozpietosc wym wieksze dystorsje i aberacje chromatyczne)

2) mozliwosci ustawien

3) jakos przetwornikow

4) rozdzielczosc

 

Generalnie - specyfikacje techniczne sluza do sprawdzenia zakresu ogniskowej i jasnosci obiektywu i niczego wiecej.

Jak wybierac to patrzac na jakosc zdjec i samemu oceniac czy sa wystarczajace. Kilka serwisow z testami aparatow i samplami:

http://www.steves-digicams.com/

http://www.dpreview.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac to takie aparaciki sa nic nie warte  :roll: jezeli chodzi o jakosc to najlepiej z wymiennym obiektywem, ale ich ceny  to ~10000> ;)

z tych tanszych 'normalnych' to moze nikon cooplix 4500 za jakies 3k

coz nie sa to rzeczy tanie ;)

a ty co masz?? moze nowego Canona ktory ma 14 mega pikseli i kosztuje ponad 5tys dolcow $$$ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wypowiadaj sie o cyfrowym sprzecie skoro nie wiesz co mowisz. widze ze do ciebie przemawiaja tylko cyferki. 10 tys ble ble. "pobaw" sie Olympusem c-730 ktory kosztuje tylko 3,5 tys ( dla ciebie tylko ) robi naprawde wypasione fotki za dosyc mala kase. aparaty za 10 tys kupuja ludzie ktorzy zyja z robienia zdjec a nie pstrykaja fotki na wakacjach i imprezach. no chyba ze ktos nie ma co robic z $$$ albo wygral w totka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..::SNAP::..

Wybacz ale chyba nie widziales zdjec dobrej jakosci jak mowisz takie herezje

Wielokrotnie powtarzalem ze jest absolutnie awykonalne wykonanie dobrego szkla bedacego odpowiednikiem bodajrze 38 czy 35 - 360 dla 35 mm

I jest to zauwazalne golym okiem aberracje chromatyczne sa tak zauwazalne ze nazwanie tych fotek "wypasionymi" to chyba jakis ponury dowcip. O dystorsjach i marnej jasnosci nawet nie wspomne ( f2.8 (Wide) i bodajrze f3.5 (tele)

Niestety narazie zadna elektronika nie jest wstanie kompensowac beznadziejnego szkla jakie jest w tym i wielu innych Olkach (znow klania sie przyklad najnowszego C-5050 ktory mimo malego zakresu ogniskowej ma sliczna barylke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..::SNAP::..

Wybacz ale chyba nie widziales zdjec dobrej jakosci jak mowisz takie herezje

Wielokrotnie powtarzalem ze jest absolutnie awykonalne wykonanie dobrego szkla bedacego odpowiednikiem bodajrze 38 czy 35 - 360 dla 35 mm

I jest to zauwazalne golym okiem aberracje chromatyczne sa tak zauwazalne ze nazwanie tych fotek "wypasionymi" to chyba jakis ponury dowcip. O dystorsjach i marnej jasnosci nawet nie wspomne ( f2.8 (Wide) i bodajrze f3.5 (tele)

Niestety narazie zadna elektronika nie jest wstanie kompensowac beznadziejnego szkla jakie jest w tym i wielu innych Olkach (znow klania sie przyklad najnowszego C-5050 ktory mimo malego zakresu ogniskowej ma sliczna barylke)

wiec nie ma dobrych cyfrowek :( do domowych zastosowan c-730 spokojnie wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Canona A200 2mpix jest to typowy kompakt dla amatora i tak należy go traktować. Robi też jak na swoją ceną ładne fotki w trybie makro. Jest dośc powszechnie uważany za jeden z najlepszych aparatów 2mpix (wysokiej jakości jasna optyka Canona) ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym aparatem. Tu jest test http://www.steves-digicams.com/2002_reviews/a200.html, zobacz też Sample Photos w tym teście. Dałem za niego 870 zł + 128 Mb kartaCF za 220 zł + ładowarka i 4 akku NiMH 1800mAh za 120 zł, uważam że za tą cenę nic lepszego się nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aparacik Sony dsc p-71 co prawda kosztuje ok 1800 ale wart byl tych pieniedzy matreyc 3.2 mpix i rbi naprawde swietne zdjecia!!! jezeli uda Ci sie kupic wlasnie jak mowiles w kanadzie gdzie tam jest taniej to polecam :D bynajmniej ja jestem zadowolony :D poniezej 2Mpix nie warto kupowac dopiero od tej granicy aparaty cyfrowe pokazuja swoje pazurki :D

 

Qrde jak ktos mi powie jak umiescic zdjatko to umieszcze jakies fajne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie... mam wrazenie, ze zaczyna sie gadanie o aparatach full profesional. Mi chodzi o apararat taki, zeby byl w miare tani i robil zdjecia na tyle dobre, zeby nie byly jakies blade or sth like that

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mzoe hp 720 3,3 Mpiksela a w komputroniku jest za niecale 1200

ten aparat także jest warty swojej ceny zastanawiałem się czy wybrać go czy Canona A200, ma kikla zalet w porównaniu do A200

-zoom optyczny

-matryca 3 mpix (chociaż przy porównaniu z A200 2mpix nie widzę wyraźnej różnicy)

-wyjście video

ma także wady

-jest duży nie sposób nosić go w kieszeni

-używa drogich kart pamięci

-gumowa klapka wyglada jakby miała zaraz się urwać

-jest droższy o 250 zł

robiłem nim fotki i też jest to dobry aparat jak na swoją cenę

 

pamiętaj że aby każdego z takich aparatów normalnie używać trzeba dołożyć dodatkowo 300-400 zł na kartę, ładowarkę i akumulatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP720 - polecam pl.rec.foto.cyfrowa i jej archiwum ;P

Bardzo szybko kazdemu przejdzie. Male resume dla leniwych - podobnie jak wiekszosc aparatow HP gowno od ktorego nalezy trzymac sie daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wcinam, ale mam okazję kupic cyfraka HP 320 nowego na gwaracji ( polskiej hurtowni) bez prowizji, narzutów itd za cene 620 PLN.

Opłaca się czy lepiej np. kupić aparat Praktica DC 21 za podobną cenę??

Niestety tak założyłem że chce wydac ok 650 pln ( + dodatkowokoszt pamieci, ładowarki itd). Wiem że nie sa to rewelacj, ale chce do robienia fotek sprzetu , troszke pleneru itp.

 

Który z tych modeli proponujecie, polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak moge umiescic zdjecie ?? qrde :D bym umiescil jakies :D jest taka mozliwosc :D qrde :D ? :D

Musisz wrzucić np. na stronę i wtey dać linka (img)...

Czyli najprościej założyć jakąkolwiek darmową stronkę i tam sobie wklejać zdjęcia (sam tak mam..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...