Skocz do zawartości
Oststern

Ceny Napraw W Aso

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukując net pod względem części do volvo znalazłem strone z info o promocji w autoryzowanym serwisie

oto niektóre ceny:

rozrząd komplet 850zł

świece zapłonowe 160zł

klocki hamulcowe przednie 300zł

amortyzatory przednie 1150zł

amortyzatory tylne 790zł

łożyska przednich amortyzatorów 650zł

wahacze tylne komplet 1500zł

Promocja dotyczy dwóch najpopularniejszych modeli v40 i s40. Jesli fura ma powyżej 5 lat to można uzyskać dodatkowy upust na części 25% a robocizne 50%

Co myślicie o tym? warto oddać samochód do naprawy do ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Volvo s40 2003r i nie serwisuje w ASO bo parę setek zaoszczędzam, natomiast jestem przekonany ze mimo rabatów i tak w ASO wyjdzie drożej. Często w ASO ponoć zawyżają ceny i wymieniają elementy które nie muszą być wymieniane. Każda marka ma swoją cene. Volvo nalezy niestety do tych drogich. Z ASO Volvo Polska na puławskiej Wawa mam przykre wspomnienia z serwisu.

 

Na szczęście volvo to auta które sie niepsują, a w rodzinie są 3 plus znajomi, wiec jak dobrze serwisowany w zaprzyjaźnionym warsztacie, to ASO można mieć w powazaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w ASO pozatym ze sie płaci wiecej to przecież tam też są ludzie i jużnie raz słyszałem że coś ASO spartaczyło..

NAjlepszy jest zwykle mechanik-kolega/sąsiad czy ktoś bliski kto Cie nie wyrucha na częściach i udowodnił że coś znienił itp..

A te ceny to mnie pocieszają, że Audi z 4 wahaczami na koło z przodu jest tańsze pod tym względem od vovlo ;P Ale chyba tylko w ASO:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli z tego co widze nie jesteście za bardzo za ASO Ja znowu wczoraj rozmawiałem ze znajomym i raz korzystał z aso volvo i był zadowolony więc może to zależy od konkretnego serwisu no bo w końcu w każdym pracują inni ludzie którzy lepiej bądż gorzej wykonują swoją prace.a co do cen to ja sie pocieszam że miałbym rabat 25% na części i 50% na naprawe także może by wcale drogo nie wyszło.no nic moze jeszcze ktos opisze swoje przygody z aso bo już sam nie wiem gdzie lepiej dać auto.żadnego dobrego/sprawdzongo mechanika też nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem gdzie lepiej dać auto.żadnego dobrego/sprawdzongo mechanika też nie mam

jak Cie stać na aso to najlepsze wyjście, tam masz niemal 100% pewność że części to oryginały no i pracujątam ludzie co mają pojecie jakieś choć tez są ludźmi ale aso to aso i moze sie uda ;]

Ja stawiałbym w Twoim wypadku na aso chyba.. zależy jeszcze od ceny w porównaniu do tego jakbyś to robił gdzie indziej i sam kupował częsci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza aso też są ludzie którzy się znają, np byli mechanicy odeszli o otworzyli własne warsztaty.... w aso za pełen przegląd kiedyś do starego volvo jeszcze z wymianą tego co potrzeba standardowo ojciec u siebie zapałcił ok 3000 a w warsztacie około 1500 kosztuje to samo. A części oryginalne możesz mieć wszędzie, w aso zawsze najdroższe bo duża marża ALE rozchodzi się o jedno.... trzeba znaleść sobie zaprzyjaźnionego mechanika : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde wszystko sie rozchodzi o dobrych mechaników.Jesli nie masz zaufanego mechasa to daj sobie spokój z poszukiwaniem warsztatu i oddaj do aso.Przy rabatach 50% na naprawe i 25% na części nie wyjdzie cie dużo drożej a powinieneś mieć dobrze zrobione.Tak poza naprawami to to co zawsze lubie w aso to to że samochód wraca taki jaki go wstawilem to znaczy: jest czysty wnętrze nie śmierdzi jakimiś smarami.wszystko jest tak jak było.Wiem że to drobiazg ale dla mnie dosyć ważny ponieważ nie lubie sprzątach po mechaniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde wszystko sie rozchodzi o dobrych mechaników.Jesli nie masz zaufanego mechasa to daj sobie spokój z poszukiwaniem warsztatu i oddaj do aso.Przy rabatach 50% na naprawe i 25% na części nie wyjdzie cie dużo drożej a powinieneś mieć dobrze zrobione.Tak poza naprawami to to co zawsze lubie w aso to to że samochód wraca taki jaki go wstawilem to znaczy: jest czysty wnętrze nie śmierdzi jakimiś smarami.wszystko jest tak jak było.Wiem że to drobiazg ale dla mnie dosyć ważny ponieważ nie lubie sprzątach po mechaniku

Ja mam takiego że jak zostawiasz auto na większą robote czyli odchodzisz od auta to masz mycie za free i odkurzanie :P

A przy zmainie oleju darmowa myjnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od mechanika, można mieć znajomego i w warsztacie i w aso, a jak niemasz to i tu i tu mogą Cie zrobić w konia. ASO w cale nie zobowiązuje xD. Swój przykład z volvo podałem ale np kolega w lagunie, coś mu trzeszczało i a waso powiedzieli ze trzeba cała deske rozdzielczą rozebrać po oględzinach i to bardzo drogo wychodzi. Pojechał do warsztatu i mu w ciągu minuty gość powiedział ze lusterko wsteczne sie poluzowało O_o. I miał racje.

 

Nie ma tu gorszych, szanse są pół na pół, trzeba pamiętać tylko że chyba 70% dochodu firm samochodowych jest z serwisu. A jak mają zniżki duże na częśći do akurat modeli s40 to pewnie chcą sie pozbyć tego co w magazynach zalega :]

 

Najlepiej znaleść sobie dobre warsztaty np na stronach klubowych danej marki, na forach. W ASO tez potrafią spartolić, ludzie ludzmi a i nie każdy warsztat brudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano pewnie że najlepiej mieć sprawdzony warsztat obojetnie czy to aso czy nie.Tylko że wielu ludzi takich sprawdzonych warsztatów nie ma.Może i znaleźliby w sieci ale są tacy co nie mają czasu na to.

a co do akcji volvo to uważam że oni to robią żeby pokazać że dbają o klienta że im zależy itd.A to że są to modele s40 i v40 to chyba wynika z tego że są to najpopularniejsze modele w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze tak kochają klientów?

 

Tylko kombinują jak zarobić, moim zdaniem to wywietrzenie magazynów, w rodzinie z volvo mamy do czynienia od 1998r mając 3, kolejne wersje... oraz znajomi głównie xc90 O_o. Polityka tej firmy to zarabianie na wszystkim.

 

Tak samo to może być promocja typu:

 

"teraz zamiast 1000zł płacisz 500 !" a przed promocją cena wynosiła np 450zł. i jeszcze na tym zarabiają.

 

Taki przykład.

 

Pamiętam jak za czasów bawienia się w ASO za każdym razem dostawałem sok, herbate, kawe, ciasteczko O_O jak tam byłem po auto. Mówiłem ojcu ze dbają o klienta etc a ojciec do mnie ze to najdroższy sok jaki w życiu piłem. Fakt uprzejmość wliczona w cene. Dlatego mimo ze sok by kosztował 10zł to cena np przeglądu odpowiednio wynosi np 500zł wiecej jak w warsztacie. Zwraca im sie uprzejmość i zarabiają.

 

Porównując warsztat i aso, za tą samą usługę możemy słono przepłacić.

 

Taki opis z doświadczenia, dodam ze zanim przestawiliśmy sie na warsztaty to nawet po 2 razy auto na oględziny szło to i tu i porównywaliśmy opinie. Aso sie nie popisało co nie oznacza ze jest i moze być złe, kwestia KASY.

 

PS: czemu wybieramy volvo? bo sie nie psuje, i jest komfortowe i jakość super, kwestia serwisu u mnie to kwestia samego przeglądu.

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu ludzie gdyby nie było tej całej promocji w aso to mówilibyście że źle że nie robą promocji w serwisach, że nie dbaja o klienta. Jest promocja, ci którzy mają auto 5lat płacą mniej i też jest źle :) dla mnie wygląda to tak: zrobili promocja w serwisach ok ci którzy chcą niech oddadzą samochód napewno zapłacą mniej niż jak bez promocji. Co do tego że volvo się nie psują, owszem one rzadko się psują ale są rzeczy które wymienia się co jakiś czas jak np klocki hamulcowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie stwierdzili ze przyjezdza do nich malo s40/v40 a czesci im leza w magazynach no bo jak tu jechac autem ktore ma juz pare lat mowie o poczatkowych rocznikach te auta juz maja prawie dyche na karku do autoryzowanego serwisu, ktory jest drogi w cholere ;) drugi aspekt pojedziesz na wymiane klockow to ci wynajda inna usterke juz drozsza :] oczywiscie zartuje jakas obnizka jest i tu jest plus chociaz i tak pewnie wyjda na swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :]

 

sama promocja może być samym chwytem, tak jak w hipermarketach czasem xD może sie okazać ze się drożej zapłaci albo tyle samo. Grunt to to ze w warsztacie i tak bedzie taniej mimo promocji w ASO.

 

W sumie nie mam nic przeciwko aso, poprostu są drodzy i na tym mają interes, ich źródło utrzymania.

 

PS: za drodzy xD

 

PSS: login666@ płaca może i mniej ale i tak drożej jak gdzie indziej

 

 

Moja rada taka, jak ktoś chce to niech oddaje do ASO, lecz jeżeli tam zadzwonią i powiedzą ze dodatkowo trza by było coś wymienić , zmienić, to lepiej sie wstrzymać i podjechać do warsztatu i poprosić o oględziny w celu upewnienia się. A potem decyzja gdzie etc wedle kasy i zaufania. (chyba ze samemu sprawdzić jak ktoś sie zna an tyle)

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku konkretnego ASO proponowałbym poszukać na jakimś forum klubowym czy innym miejscu opinii na jego temat. Niestety czasem zdarzają się tam zamiast pracowników przemega głupki, które potrafią sobie pokatować samochód klienta w pobliżu ASO, lub po prostu podmienić używaną część na "jeszcze bardziej używaną"...

Niestety nie ma na to żadnej zasady, zdarzy się w Fiacie, zdarzy się w Audi, czy też Mercedesie.

 

Fotka jaką udało mi się kiedyś zrobić na Świętokrzyskiej w Farszafce.

DSC00030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszystko zalezy od ASO do jakiego trafi samochod. W ASO jednak jest wieksze prawdopodobienstwo ze moga wykiwac na wymianie niz w zaprzyjaznionym warsztacie.

Gdzies czytalem ze pani przyjechala Matizem na wymiane wachacza. Samochodzik wjechal na podnosnik, zostal uniesiony do gory i mechanik sobie gdzies poszedl a pani popijajac sobie kawke patrzyla przez okienko na hale napraw jak tam wyglada jej matizek.

Po 40min wrocil mechanik, opuscil samochodzik, podszedl do pani i powiedzial ze wszystko zrobione. facetka zrobila im taki tajfun tam ze ludzie na ulicy slyszeli ze opierdala tam wszystkich za fikcyjna wymiane. ;)

 

Historii o fikcyjnych wymianach czesci, zafakturowaniu 5l oleju gdy do silnika wchodzi gora 3l czy zamianie czesci kompletnie rozwalonej na taka w lepszym stanie z innej wymiany a skasowanie za nowke jest bardzo wiele i mozna sobie poczytac o tym w necie.

Jak bylo juz napisane promocja nie zawsze musi oznaczac nizsza cene niz jest zwykle oraz najlepiej jest zasiegnac opinii o ASO do ktorego chce sie oddac samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSS: login666@ płaca może i mniej ale i tak drożej jak gdzie indziej

ale mi się wydaje że w tej całej promocji oni nie chcą się ścigać ze nieautoryzowanymi warsztatami tylko po prostu obniżkami zachęcić nowych ludzi do korzystania z aso.cenowo raczej nigdy nie będą tańsi od pana kazia.zreszta mechanik uzywa zamienników a serwis oryginalnych czesci.to co jest na nich napisane moze nie jest wazne ale wazna jest pozniej ich wytrzymalosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, mnóstwo jest zamienników w ASO tak samo :D

 

a co do części jeszcze, np do volvo hamulce robi renault. i u kazia i u aso dostajesz to samo, różnica polega na marży a nie wytrzymałości , to marża powoduje ze kazio pan jest kaziem a marka samochodu ma miliony w walucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogos stać- mnie stać ale skzoda mi kasy i tak :) po co przepłacać ?

 

to niech odda do aso bo bedzie mial lepiej zrobione głownie tyczy sie to elektryki - a kto Ci tak powiedział :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w ASO nasz Lanos był serwisowany 3 lata w ramach gwarancji... Czyli za free więc się opłacało oczywiście. Z tym że ciastka nie było ani kawy :(. Po gwarancji pozostały warsztaty. Ale póki co był chyba tylko 2 razy - wymiana tarcz && wymiana końcówki drążka kierowniczego && paska rozrządu. Bo wymiana oleju to hand-made... A poza tym wszystko śmiga =)

 

A co do warsztatów to ogólnie lubi ugadywanie się przed robotą jak i po... Przed koleś powiedział chyba że za 50 czy 80 wymieni koncowke drążka... Po drodze trzeba było 2 śruby za 10zł dokupić bo stare sie posypały, robił z 4 godziny bo nie mógł ustawić zbieżności(czy geometrii, whatever) i wziął coś ponad 100... ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trudno zeby przez caly rok robili promocje na dwa modele bez przesady:) sa one popularne ale przeciez musza tez myslec o innych klientach.Z tego co wiem w marcu ma wystartowac ta promocja wiosenna ale zadnych szegolowych info o tym nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...