Skocz do zawartości
co3en

333gb/talerz Od Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytko ładnie ale wam powiem, że jeśli wd 640 gb ma avarage na poziomie 95,3 mb/s (hd tach) to po Samsungu 640 gb bym sie więcej spodziewał. Pewnie zapytacie dlaczego, już wam mówię. Samsung 320 gb wyciąga w hd tunie 93,2 a Wd 320 gb niecałe 90 mb/s. Analogicznie patrząc to Wd 640 gb te 95 mb/s a Samsung jeśli sie pojawi no na moje będzie blisko 100 może nawet 100. szybszy zapewne bedzie nawet od 1 tb który wyciaga 98 mb/s. Cena jaką znalazłem 320 Samsunga to 75 euro czyli około 270 zł. Wd 640 to wydatek 130 euro czyli około 400zł. ceny podane przeze mnie są cenami z zagranicznych dystrybutorów. Jeszce chciałbym poruszyć taki problem jakim jest ilość na jednym talerzu. Wd i Samsung oczywiście każdy wie 320 gb na talerz natomiast Seagate 250 gb na talerz. Chodzi mi o to, że jeśli słynna barka 500gb wyciąga ponad 90 mb/s to postęp Samsunga i Wd nie jest duży. Tylko 8 mb/s przy o wiele większym upakowaniu danych. Myślę, że Seagate nie będzie się bawił w talerze po 320 gb tylko już nie długo zobaczymy talerze upakowane po 500gb i wtedy będziemy mieć transfery liniowe a nie marne 8 mb/s więcej. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

----

a co do ceny WD6400AAKS to 130$, a jaka w Polsce będzie to sie okaże

 

 

No to 130$! Ciekawe co Cię tak uśmiało kolego. Myślę, że to co napisałem jest prawdą. Uważaj jak chcesz, ja nikogo na silę nie uszczęśliwiam. Pisze to co mi sie podoba i według mnie jest prwadziwe. Pozdro dla ciebie kolego S-I -D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjaras ... trochę sie naśmiałem jak czytałem twojego posta ... wybacz

 

----

a co do ceny WD6400AAKS to 130$, a jaka w Polsce będzie to sie okaże

A według mnie zjaras może być blisko prawdy. Seagate zawsze jako jeden z pierwszych wyrzucał dyski z większymi talerzami. Teraz śpi, albo planuje coś większego. Według mnie te 500GB na talerz to jeszcze nie teraz. Zazwyczaj skoki były po 80-90GB na każdą generację dysków. Jako, że Seagate'y z talerzami 250GB praktycznie dorównują nowym WD i Samsungą z 320GB, to albo Seagate wkrótce wyrzuci swoje 320GB, ale dopracowane z transferem grubo ponad 100MB/s albo poczeka trochę dłużej i wypuści od razu talerzyki 400GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś powiedzieć o 2929945[/snapback]

A według mnie zjaras może być blisko prawdy. Seagate zawsze jako jeden z pierwszych wyrzucał dyski z większymi talerzami. Teraz śpi, albo planuje coś większego. Według mnie te 500GB na talerz to jeszcze nie teraz. Zazwyczaj skoki były po 80-90GB na każdą generację dysków. Jako, że Seagate'y z talerzami 250GB praktycznie dorównują nowym WD i Samsungą z 320GB, to albo Seagate wkrótce wyrzuci swoje 320GB, ale dopracowane z transferem grubo ponad 100MB/s albo poczeka trochę dłużej i wypuści od razu talerzyki 400GB.

Dzięki stary, ze trzymasz moje zdanie :) Masz zapewne racje albo wypuści 320 gb talerze albo więcej. Myślę, że 400gb talerze nie miały by sensu!!! 500gb i by był 1 talerz i trochę chyba nie, albo 320 gb na talerz ponad 100 średniego odczytu albo talerz upakowany 500 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odświeżę temat...

 

Czy Ktoś widział ofertę w PL Samsunga 320/640GB ? Były posty że " ciężko dostępny" ...ale one są chyba w ogóle nie dostępne ?

Bo ja niestety nie znalazłem, 1 TB są, ale chcę zrobić raida 0, a 2 x 1TB to już drogo....

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na Anandtech 640MB

Wynika z niego że WD 640 jest wyraźnie lepszy od 320, ale porównują go do Samsunga 750, a ten przecież odstaje wyraźnie od "prawdziwych" Samsungów 320/640/1T...

 

Tak więc- reasumując- za szybki to ten WD 640 nie jest....

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z niego że WD 640 jest wyraźnie lepszy od 320, ale porównują go do Samsunga 750, a ten przecież odstaje wyraźnie od "prawdziwych" Samsungów 320/640/1T...

 

Tak więc- reasumując- za szybki to ten WD 640 nie jest....

 

pzdr! Nix

zgadza sie

Samsung 750GB jest na talerzach 250

wiec te porównanie daje jedynie obraz taki.....ze WD jest cienkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Seagate .11 chyba teraz rozkładają ?

Jak na mój gust to Seagate .11 jest ciut ciut za Samsungiem F1, a całkiem porównywalny z tymi WD- należy wziąć pod uwagę że WD i F1 to nowe, gęste talerze, a Seagate to jeszcze talerze 250GB...mimo to taka barka.11 depcze po piętach wyżej wymienionym...

 

To nie jest co prawda topik o F1, ale ja stawiam na F1( na allegro są sztuki 1TB za 630zł, więc chyba się skuszę....)

 

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEST Caviar SE16 640GB

 

Seagate 7200.11 został zmiażdżony Samsung F1 tez nie jest juz taki super

Link nie chce działać... a na piechotę nie umiem znaleźć... zobacz proszę co jest nie tak w linku :)

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym juz chyba sie nic nie zrobi, jedynie nowe firmware może załatwić sprawę

Raczej tak juz zostanie 320 ma byc do zastosowan domowych i tutaj postawiono na maksymalne wyciszenie, 640 to juz inna bajka i smiga jak powinna (jest nieco glosniejsza od 320)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko: obecnie lepszym wyborem jest ten WD od Seagate 7200.11 500GB? Chodzi mi o wydajność, pojemności nie biorę pod uwagę.

Zdecydowanie lepszym....

 

 

 

No ceny na razie kosmiczne, w siriusie maja byc po 381zł. Tez sie napalam na niego bo watpie zeby samsung dal szybka odpowiedz, nie wspominajac juz o seagate'cie, ktory przyzwyczail juz nas do koszmarnie odleglej riposty na nowosci konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale to że Seagate wprowadza "większe upakowanie danych" jako ostatni zdarzyło się pierwszy raz. Normalnie to reszta firm dobijała do Seagate'a. Przykładem mogą być dyski z talerzami 250GB, które Seagate miał jako pierwszy. Pierwszy wprowadził 4 talerzowy 1TB. Hitachi miał 1TB szybciej, ale to był dysk z 5 talerzami.

Mnie tam taki obrót spraw cieszy. Jak pojawią się testy 320GB Seagate'a, mam nadzieję, że wyjdzie wtedy, co tak naprawdę robił Seagate przez ten czas. Według mnie Seagate jako pierwszy przebije 100MB/s w średnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek, mam krotka pamiec, ale seria AAKS do niedawna byla na topie i dlugo czekalismy wszscy na 11 barki. Ale moze sie myle....

 

Rowniez mam nadzieje, ze seagate nie proznowal i fajnie bedzie jak przekroczy magiczna bariere 100mb/s. Tylko ile bedziemy czekac na to cudo?? I czy warto dla tych kilku mb/s czekac? Skoro moze to terkotac i szumiec ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...