Skocz do zawartości
co3en

333gb/talerz Od Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam jeszcze chwile na ruch Samsunga i Seagate'a w kwestii dyskow 320/640, jesli nic takiego nie nastapi, kupuje powyzsze WD.

Ale jaki ruch ? 320GB F1 Samsunga są- od kilku dni- pełno ich- najtaniej znalazłem za 194 zeta... 640 F1 w PL nie znalazłem jednak.

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nix daj linka do tych F1 320gb

Jak mowisz prawde to zaraz zamawiam 2 takie ;)

http://www.emagik.pl/ - tu najtaniej 194zeta

lub

http://www.gigant.pl/html/index.asp?k=64&a...owidopjkjbdghbb - 203 zeta

 

i na alledrogo też są za 210 zeta.

 

Jak wyszukasz w google "HD322HJ" to jest kilkanaście ofert.

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej kupowac takie dwa szajsungi w macierzy niz WD....

Tak myślę, WD jednak trochę słabsze są a na czas dostępu wersji 320 to już wszyscy narzekają... jedyna przewaga WD to jest to ,że są też serie Raid Edition z mniejszą stopą błędów, a w Szajsungu nie ma...

Ale chyba da się żyć ze zwykłymi dyskami w Raid 0...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba nie widzicie wad RAID 0. Jak w takiej macierzy padnie 1 dysk to wszystkie dane idą do piachu, a oczywiście bardziej prawdopodobne jest padnięcie 1 z 2 dysków niż 1. Poza tym więcej miejsca w obudowie i większa moc i ciepło wydzielane do obudowy. Wyższa także cena (WD w Sirius za 337zł).

Oczywiście w zamian jest bardzo szybko, ale ja wolę 1 większy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba nie widzicie wad RAID 0. Jak w takiej macierzy padnie 1 dysk to wszystkie dane idą do piachu, a oczywiście bardziej prawdopodobne jest padnięcie 1 z 2 dysków niż 1. Poza tym więcej miejsca w obudowie i większa moc i ciepło wydzielane do obudowy. Wyższa także cena (WD w Sirius za 337zł).

Oczywiście w zamian jest bardzo szybko, ale ja wolę 1 większy dysk.

Widzimy, widzimy ale szybkość, szybkośc...to jest to !!!

Poza tym jednotalerzowy dysk ma pewnie mniejsze prawdopodobieństwo awarii niż kilkutalerzowe- bo mechanika jest najbardziej zawodna-mając 2 dyski ma się tylko 2 talerze ( mówimy o 320G) a kiedyś raidy chodziły np. z dwoma 4-5 talerzowcami i ... jakoś to było :)

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba nie widzicie wad RAID 0. Jak w takiej macierzy padnie 1 dysk to wszystkie dane idą do piachu, a oczywiście bardziej prawdopodobne jest padnięcie 1 z 2 dysków niż 1. Poza tym więcej miejsca w obudowie i większa moc i ciepło wydzielane do obudowy. Wyższa także cena (WD w Sirius za 337zł).

Oczywiście w zamian jest bardzo szybko, ale ja wolę 1 większy dysk.

Kolega jakiś katastrofista :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

dysk kupiony pare dni temu, na dysku wszystko z mojego starego wdka 80gb, w porównaniu do WD 80 se 8mb[WD800JB] dysk o wiele cichszy, praktycznie nie słyszalny, z tym że dysk jest umieszczony w zatoczce która jest z kolei położona na dole obudowy na specjalnych gąbkach, także o przenoszeniu drgań niema mowy, dysk wogule sie nie grzeje, trzeba zwrócić uwagę na to(zwłaszcza przy przykręcaniu dysku), że otwory odprowadzające ciepło znajdują się po bokach obudowy dyskowej(tak mi się przynajmniej wydaje), trzeba uważać jak się go wkręca żeby ich nie pozakrywać, ogólnie dysk cichy, mało się grzeje, i jest bardzo szybki (w porówaniu do dysku sprzed 6 lat :D), niezdecydowanym polecam lekturę tego forum:

 

http://forums.slickdeals.net/showthread.ph...070&page=17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA-1, Win xp sp2, WD 640 AAKS wypełniony po brzegi. HD tach long + short. Niestety nie mam chwilowo dostępu do swojego PC a na kompie, z którego korzystam brak SATA-2 ale nie sądze by to znacznie wpłynęło na wyniki. Na początku chcę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tego dysku. Połączenie ciszy i wydajności;) Moja barka 7200.11 500GB 32mb była o wiele głośniejsza! POLECAM każdemu!

 

SHORT:

 

Dołączona grafika

 

LONG:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak tylko "syntetyk" . Liczą się osiągi w praktyce;) Nie dziw się wynikom skoro dysk jest pełny to raz, sata-1 to dwa a trzy winda też nie 1szej młodości bo 2letnia... Warto było wydać pieniądzze, czas dostępu świetny, wezmę druga 640stke do raida0 ;) ps. kolego powyżej na bursta to nawet nie patrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy się liczy ten fakt czy nie ale moja dawna barka 500GB 32mb jak była wypełniona po brzegi to z pewnością czas dostępu gorszy był i w praktyce wydajność także np. kopiowanie to moje odczucia.. A hdtach to tylko hdtach, liczby liczbami a praktyka praktyką. Chciałem ciszy i wydajności + dobry czas dostępu i dostałem wszystko xD zatem jeszcze raz POLECAM ten dysk wszystkim;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam kolejną subiektywną opinie o WD6400AAKS.

Dotychczas miałem 2x SP2504C z tej samej fabryki na silnikach Nideca, pod względem wibracji, grzania się i efektów akustycznych spisywały sie tak samo. Caviar jest od samsungów wyraźnie cichszy i ma troszke mniejsze wibracje które są dość małe, ale są, temperatury HD Tune pokazuje o około 1*C wyższą niż SP2504C, ale organoleptycznie szajsung był cieplejszy (hehe kalibracja czujników sie kłania).

Wydajność w porównaniu do szajsungów zadowalająca :wink:

Póki co jestem zadowolony :wink: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj WD 320 3200AAKS 1 talerz, zrobiłem porównanie do mojego samsunga F1 320 322HJ (też świeży zakup).

 

Ogólnie WD jest lepszy: cichszy, tańszy, mniej wibrujący (lżejszy!) i wydajnościowo taki sam.

 

Polecam WD 3200AAKS rev 00B3A0 - 11 żeberkowe (te dobrze ocenione na silent PC http://www.silentpcreview.com/article819-page3.html )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj WD 320 3200AAKS 1 talerz, zrobiłem porównanie do mojego samsunga F1 320 322HJ (też świeży zakup).

 

Ogólnie WD jest lepszy: cichszy, tańszy, mniej wibrujący (lżejszy!) i wydajnościowo taki sam.

 

Polecam WD 3200AAKS rev 00B3A0 - 11 żeberkowe (te dobrze ocenione na silent PC http://www.silentpcreview.com/article819-page3.html )

w jakim sklepie kupiłes ?(bitcomputer czy apollo ?) sam przymierzam sie do kupna tego cuda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim sklepie kupiłes ?(bitcomputer czy apollo ?) sam przymierzam sie do kupna tego cuda :wink:

w bitcomputer 189zł, jest wiele sztuk i to te najlepsze WD 11 żeberkowe :) jak na fotkach z silentPC

 

wd z bicomputer.pl :

http://hosting04.imagecross.com/image-host...377Dscf3104.jpg

http://hosting04.imagecross.com/image-host...090Dscf3105.jpg

 

byłem tez w iskrze i tam mają wersje z marca już 5 żeber (podobno głośniejsze)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj WD 320 3200AAKS 1 talerz, zrobiłem porównanie do mojego samsunga F1 320 322HJ (też świeży zakup).

 

Ogólnie WD jest lepszy: cichszy, tańszy, mniej wibrujący (lżejszy!) i wydajnościowo taki sam.

 

Polecam WD 3200AAKS rev 00B3A0 - 11 żeberkowe (te dobrze ocenione na silent PC http://www.silentpcreview.com/article819-page3.html )

A jak z czasem dostępu u Ciebie? W końcu jest gorszy niż w 640kach? Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie tych 11tu żeberek, o których wspomina gmfriend, czy dzięki temu można rozpoznać WD 320GB AAKS 1no tależowego, czy jakieś konkretne rewersje tej 320? Mam zamiar nabyć nowego WD 640GB AAKS, czy mam zwracać na jakiś konkretny szczegół uwage, czy wystarczy że dysk jest w jednym kawałku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebrane 640

 

hdtach - max 110 avg 91 min 56, czas dostepu 16,2,, WTF ? jakiś progz który ew. ustawia wyciszanie czy inne futuresy ?? ;]

Czemu taki czas dostępu? Test robiony na vista ?? ;p I czemu uważasz, że głośny bo mój to "cichy zakątek" w porównaniu do starej barki 7200.11 500GB 32mb ;p Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...