Skocz do zawartości
co3en

333gb/talerz Od Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

wpięte ich9, xp pro sp2

 

nie uważam że jest głośny, myślę że mam może włączony tryb cichy który właśnie takie jaja robi z czasem dostępu.

 

zapomniałem napisać,, system z drugiego dysku, ten tylko poformatowany i przerzucone ~250GB na ~środek dysku

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebrane 640

 

hdtach - max 110 avg 91 min 56, czas dostepu 16,2,, WTF ? jakiś progz który ew. ustawia wyciszanie czy inne futuresy ?? ;]

Czym robiłeś testy? Zrób wszystkimi programami (HDTach, HDTune, Everest) i daj porównanie odczytów. Może coś w systemie zajmowało dysk? Wyłącz usługi antywir etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę WD i ściągnij toolsa do caviara

 

http://support.wdc.com/download/

 

tylko w 2gen caviarów nie widzę wypisanego 640aaks ale data lifeguard tools ogólnie jest do caviarów, ściągnij wersje pod DOS i jedziesz. Tylko nie powiem Ci czy 640aaks ma obsługę akustyki... Samsung miał ale już np. moja barca 500GB 32mb nie... Musisz sprawdzić, głowy nie dam uciąć bo mi dobrze z moim 640AAKS tak jak jest ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już testowałem toolsy od WD pod win - funkcjonalność mają 'potężną'

ten pod dos po wypaleniu botuje i się wywala wiec - nie wiem ;]

 

ALE - uruchomiłem hitachi features toolsa

i

po zmianie AAM na off - nie ma różnicy - 15,9ms

po zmianie na on/manual - jest tak jak być powinno -> 12,4ms

 

dysk bez aam trochę głosniejszy w seeku od htaki tk500, z - bardzo cichy, mi głośność seek nie przeszkadza [w rozsądnych granicach] - dysk i tak montowany na miękko w wyciszonej obudowie

 

 

 

 

TIP dla posiadaczy 320GB -> ściągajcie Hitachi Feautures Tools botowlanego i sprawdźcie - pewnie sobie przyspieszycie dyski

 

 

edit:

 

po włożeniu do budy (usztywniony stelaż stoi na gąbce..) wyszło coś czego się nie spodziewałem - głośne idle,, gorzej i to dużo niż w hitaku,, lekko metaliczne lekko wibrato, głośniejsze to niż wszystko w moim piecu.. chyba trzeba zapolować na sqd.

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chcialbym zakupic dyski 2 x 320 najlepiej

 

ogolnie to do wyboru mam nowe Samsung F1, Segate baraka 11. i WD

 

Z tego co przeprowadzilem porownania ...

Segate odpada w przedbiegach z uwagi na wysoki czas dostepu

 

 

W zasadzie Samsungowi F1 nie mozna nic zarzucic

 

WD w wersji 320gb niezle transfery (z moich obserwacji wynika ze praktycznie to samo co w F1) ale czas dostepu z pupy

chyba ze to kwestia ustawien o kotrych pisal kolega wyzej

 

co do glosnosci pracy sie nie wypowiadam ale domyslam sie, ze oba dyski beda na podobnym poziomie

 

Cena F1 mozna juz za 171zl kupic WD za podobna cene

 

DALEJ nie wiem CO WYBRAC ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chcialbym zakupic dyski 2 x 320 najlepiej

 

ogolnie to do wyboru mam nowe Samsung F1, Segate baraka 11. i WD

 

Z tego co przeprowadzilem porownania ...

Segate odpada w przedbiegach z uwagi na wysoki czas dostepu

 

 

W zasadzie Samsungowi F1 nie mozna nic zarzucic

 

WD w wersji 320gb niezle transfery (z moich obserwacji wynika ze praktycznie to samo co w F1) ale czas dostepu z pupy

chyba ze to kwestia ustawien o kotrych pisal kolega wyzej

 

co do glosnosci pracy sie nie wypowiadam ale domyslam sie, ze oba dyski beda na podobnym poziomie

 

Cena F1 mozna juz za 171zl kupic WD za podobna cene

 

DALEJ nie wiem CO WYBRAC ;/

W sumie to Ci się nie dziwię. Sam mam dylemat. Już byłem zdecydowany na F1 bo i segate 320GB i WD 320GB miały problemy z czasem dostępu. Teraz jednak jak widzę testy WD z czasem dostępu na poziomie 12.3 ms i szybkością odczytu na poziomie 92 MB/s no to bardziej się chyba skłaniam ku WD bo samsung F1 ma czas dostępu o ponad 1ms większy. Oczywiście samsungi nadrabiają częściowo wyższą prędkością odczytu ale nie jest to jakaś ogromna różnica, raptem od 3 do 5MB/s w zależności od testów F1 w hd tach-u które widziałem.

Zastanawiam się jednak nad jednym, czy włączenie AAM na każdym WD 320GB przyniesie takie rezultaty jak na screenach powyżej? Trochę to dla mnie dziwne ponadto, że przy włączonym AAM jest szybciej skoro powinno być wolniej z definicji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

po włożeniu do budy (usztywniony stelaż stoi na gąbce..) wyszło coś czego się nie spodziewałem - głośne idle,, gorzej i to dużo niż w hitaku,, lekko metaliczne lekko wibrato, głośniejsze to niż wszystko w moim piecu.. chyba trzeba zapolować na sqd.

WD który miałem 320 nie posiada wygłuszenia w górnej pokrywie (blacha), domyślnie wypadał głośniej w idle ale wystarczyło położyć kawałek radiatora lub maty i problem całkowicie znikał\

 

nawet dotknięcie górnej blachy WD-ka i "szum" idle znika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na WD kiedys sie przejechalem (pila tarczowa, choc na poczatku byl cichy), a pozniej brat ktoremu WD dwa razy padl... Powiedzialem sobie nigdy wiecej WD, postawilem jakis czas temu na Samsunga i to byl strzal w dziesiatke, obecny to juz moj kolejny trzeci dysk tej firmy, do tej pory nawet najmniejszych problemow nie mialem i mam nadzieje, ze dalej tak pozostanie. Dla mnie Samsung jest najlepszym producentem dyskow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają taką tendencję do szukania zależności gdzie ich nie ma czy wyciągania wniosków na podstawie nie wiadomo czego ;p dobrze mieć tego świadomość

 

Dla Ciebie samsung to najlepszy producent (w statystykach wypada do d..) ale - prawdopodobnie samsung nie jest najlepszym producentem a koniec końców liczą się serie/modele bo wpadki czy gorsze dni zdarzały się i dfi (padaki nf2) i asusowi (chyba dłuższy czas) i hitachi (stare czasy,, twoje dane nie miały szans , made in hungary..;)) i wd (sam wiesz) i każdemu innemu producentowi.

 

Reasumując - fajnie że się cieszysz z samsunga ale - swoją decyzję oparłeś na fałszywych przesłankach z których nie da się wyciągnąć prawidłowych wniosków. Co nie oznacza że masz zły dysk ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na kolejną wymianę dysków i z ciekawością śledzę ten wątek ale nie mam zaufania do tej firmy i chyba się nie zdecyduję. Mnie w "karierze" zapełniacza dysków zdarzyły się 4 pady dysku a miałem styczność z sporą ich ilością, łącznie z dużymi macierzami dyskowymi, z tego 3 pady to WD a jeden Maxtor. WD Caviar SE WD800JB to zdecydowanie najgłośniejszy dysk biurkowy jaki kiedykolwiek spotkałem i nie była to jedna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają taką tendencję do szukania zależności gdzie ich nie ma czy wyciągania wniosków na podstawie nie wiadomo czego ;p dobrze mieć tego świadomość

 

Dla Ciebie samsung to najlepszy producent (w statystykach wypada do d..) ale - prawdopodobnie samsung nie jest najlepszym producentem a koniec końców liczą się serie/modele bo wpadki czy gorsze dni zdarzały się i dfi (padaki nf2) i asusowi (chyba dłuższy czas) i hitachi (stare czasy,, twoje dane nie miały szans , made in hungary.. ;) ) i wd (sam wiesz) i każdemu innemu producentowi.

 

Reasumując - fajnie że się cieszysz z samsunga ale - swoją decyzję oparłeś na fałszywych przesłankach z których nie da się wyciągnąć prawidłowych wniosków. Co nie oznacza że masz zły dysk ;P

Mowie na swoich i nie tylko doswiadczeniach praktycznych.

W jakich statystykach to Samsung zle wypada?

 

 

Zreszta przy zakupie w sklepie troche pogadalem ze sprzedawca i potwierdzil, ze Samsungi nie wracaja czesto na serwis i to jedne z pewniejszych dyskow. Odradzil zdecydowanie wlasnie WD z powodu awaryjnosci... Wielu moich znajomych ma dyski Samsunga i nie slyszalem o padzie jeszcze, jak dla mnie to wystarczajacy powod aby zaufac firmie.

 

Liczy sie seria powiadasz, zobaczymy co beda mowic uzytkownicy nowych WDkow za jakies pol roku... hehe :rolleyes: ( i to nie odnosnie awaryjnosci, a glosnosci)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie na swoich i nie tylko doswiadczeniach praktycznych.

W jakich statystykach to Samsung zle wypada?

 

 

Zreszta przy zakupie w sklepie troche pogadalem ze sprzedawca i potwierdzil, ze Samsungi nie wracaja czesto na serwis i to jedne z pewniejszych dyskow. Odradzil zdecydowanie wlasnie WD z powodu awaryjnosci... Wielu moich znajomych ma dyski Samsunga i nie slyszalem o padzie jeszcze, jak dla mnie to wystarczajacy powod aby zaufac firmie.

 

Liczy sie seria powiadasz, zobaczymy co beda mowic uzytkownicy nowych WDkow za jakies pol roku... hehe :rolleyes: ( i to nie odnosnie awaryjnosci, a glosnosci)

Eee tam gadanie.. Ja testowałem już całą gamę produktów jeśli chodzi o dyski. Fakt trafiały się lepsze, trafiały gorsze. Miałem 80GB, 160GB i 250GB Samsunga każdy okazywał się wielkim szambem a ja brnąłem w to dalej.. Gdybym miał kupić teraz Samsunga to kupiłbym 2x320GB z serii F1 bądź 640GB.. Bo te spisują się jak dla mnie satysfakcjonująco choć wiadomo, że zawsze można trafić na "padło". Składam pecety i jak narazie ludzie, którzy ode mnie brali najbardziej zadowoleni byli [oczywiście jeśli o Samsunga chodzi] z serii właśnie F1 bo cenią sobie ciszę oraz wydajność ale jeśli o mnie chodzi to nie jestem fanatykiem Samsunga i wyznaję zasadę "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" to się tyczy producenta, który robi wszystko od prostownic, telewizorów po dyski twarde... Miałem kilka egzemplarzy WD 80GB i 250GB AAKS i muszę powiedzieć, że nie należały do najlepszych przez co negatywnie się nastawiłem do tego producenta ale... no właśnie ale podjąłem ryzyko i wziąłem do siebie 640GB AAKS i jestem bardzo mile zaskoczony zarówno wydajnością jak i głośnością tego dysku, która jest na odpowiednim dla mego ucha poziomie;))) Nawiąże jeszcze do Seagate... Te dyski najbardziej mnie rozczarowały ze względu na "hałas" i samo funkcjonowanie [najwięcej trafiało do mnie do wysyłki na serwis]. Ostatnim moim cudownym Seagatem był old'timer;p - 800MB no i potem kilka 2GB oraz 20GB. Niedawno korzystałem z seagate 500GB 32mb no i.... niby wydajny ale odrzucił mnie bo musiałem posłać na serwis.. Dostałem "nowy" ale głośniejszy niż poprzedni więc spasowałem... Tyle w temacie dysków;p

 

Wiadomo są gusta i guściki ale obecnie stawiam właśnie na nową serie WD + ewentualnie serię Samsungów F1 szczególnie 320GB + 640GB + 1TB ;))

 

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta przy zakupie w sklepie troche pogadalem ze sprzedawca i potwierdzil, ze Samsungi nie wracaja czesto na serwis i to jedne z pewniejszych dyskow. Odradzil zdecydowanie wlasnie WD z powodu awaryjnosci... Wielu moich znajomych ma dyski Samsunga i nie slyszalem o padzie jeszcze, jak dla mnie to wystarczajacy powod aby zaufac firmie.

 

Liczy sie seria powiadasz, zobaczymy co beda mowic uzytkownicy nowych WDkow za jakies pol roku... hehe ( i to nie odnosnie awaryjnosci, a glosnosci)

Ciekawe, że dokładnie to mówią sprzedawcy o Samsungach w sklepach z którymi ja mam kontakt ;)

Zgadzam sie ze zdaniem forest kila zbila że błędnie oceniasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze nikt nikogo nie przekona.

Ja zaufalem jednej firmie i to nie tylko jesli chodzi o dyski, jak na razie jestem zadowolony, same pozytywne odczucia... :) Nie mialem w sumie nigdy Seagate (dawno starenki) i wlasnie pewnie kiedys bede chcial przetestowac naped tej firmy jeszcze. Do WD raczej nie powroce juz, no chyba, ze powstanie dysk oferujacy cos czego inni producenci nie maja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam gadanie.. Ja testowałem już całą gamę produktów jeśli chodzi o dyski. Fakt trafiały się lepsze, trafiały gorsze. Miałem 80GB, 160GB i 250GB Samsunga każdy okazywał się wielkim szambem a ja brnąłem w to dalej.. Gdybym miał kupić teraz Samsunga to kupiłbym 2x320GB z serii F1 bądź 640GB.. Bo te spisują się jak dla mnie satysfakcjonująco choć wiadomo, że zawsze można trafić na "padło". Składam pecety i jak narazie ludzie, którzy ode mnie brali najbardziej zadowoleni byli [oczywiście jeśli o Samsunga chodzi] z serii właśnie F1 bo cenią sobie ciszę oraz wydajność ale jeśli o mnie chodzi to nie jestem fanatykiem Samsunga i wyznaję zasadę "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" to się tyczy producenta, który robi wszystko od prostownic, telewizorów po dyski twarde... Miałem kilka egzemplarzy WD 80GB i 250GB AAKS i muszę powiedzieć, że nie należały do najlepszych przez co negatywnie się nastawiłem do tego producenta ale... no właśnie ale podjąłem ryzyko i wziąłem do siebie 640GB AAKS i jestem bardzo mile zaskoczony zarówno wydajnością jak i głośnością tego dysku, która jest na odpowiednim dla mego ucha poziomie;))) Nawiąże jeszcze do Seagate... Te dyski najbardziej mnie rozczarowały ze względu na "hałas" i samo funkcjonowanie [najwięcej trafiało do mnie do wysyłki na serwis]. Ostatnim moim cudownym Seagatem był old'timer;p - 800MB no i potem kilka 2GB oraz 20GB. Niedawno korzystałem z seagate 500GB 32mb no i.... niby wydajny ale odrzucił mnie bo musiałem posłać na serwis.. Dostałem "nowy" ale głośniejszy niż poprzedni więc spasowałem... Tyle w temacie dysków;p

 

Wiadomo są gusta i guściki ale obecnie stawiam właśnie na nową serie WD + ewentualnie serię Samsungów F1 szczególnie 320GB + 640GB + 1TB ;))

 

Peace

 

 

z 640gb to brać f1 czy wd aaks (wersja z 11 żeberkami) ??? który wydajniejszy ? no i jak z hałasem i wibracjami

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 640gb to brać f1 czy wd aaks (wersja z 11 żeberkami) ??? który wydajniejszy ? no i jak z hałasem i wibracjami

Wydajność zbliżona, praktycznie taka sama.. Czas dostępu lepszy w WD, bodajże o jakieś 30-40 zł chyba WD tańszy jest no i podczas pracy cichy od czasu do czasu lekki szum ale na pewno nie ma terkotania i głośnej pracy głowic;) Weź WD ;) 640GB AAKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielka Prosbe do posiadaczy WD 320GB

 

moglby ktos z was wykonac Trick o kotrym kilka postow wyzej pisal forest kila zbila

 

i wrzucil Screeny czy Czas dostepu ulegl znacznej poprawie tak jak mialo to miejsce na 640gb wersji ?

 

 

bede b.wdzieczny

(i pewnie nie tylko ja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielka Prosbe do posiadaczy WD 320GB

 

moglby ktos z was wykonac Trick o kotrym kilka postow wyzej pisal forest kila zbila

 

i wrzucil Screeny czy Czas dostepu ulegl znacznej poprawie tak jak mialo to miejsce na 640gb wersji ?

 

 

bede b.wdzieczny

(i pewnie nie tylko ja)

trick nie działa sprawdziłem na swoich 320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pyta.

 

Bierem zatem Samsungi F1 2 x 320Gb

 

chodz szczerze mowiac jakbym mial brac dyski o pojemnosci 640gb ... to wzialbym WDki z uwagi na czas dostepu, dobre trnsfery, cicha prace

i cene

 

ale jesli chodzi o wersje 320gb to jednak samsungi F1 wygrywaja z WD I baracami 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wybrałem manualnie i suwaczek na normal, wiecej problemów jak pozytku z tego bo dyski w raidzie pracowały u musiałem system na nowo stawiać, mało tego na partycji systemowej miałem hasło do innego dysku z ważnymi danymi, nie zgrałem go i dane poszły sie bzykać (256bitowy klucz do szyfru :)), także krajobraz po bitwie, szlag by to trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy od różnic w poziomie głośności.

 

Czy ktoś ma porównanie do 1 talerzowych 250ek Seagate? Mam na mysli szum talerzy w idle i prace głowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego prosty. Do raid 0 najlepiej nadają się 320 gigowe jednotalerzowce samsunga.

Kupiłem 2x Seagate 320gb 7200.11 i 2x Samsung 320gb HD322HJ - potrzebowałem tyle dysków i chciałem je wypróbować. Otóż Seagate mykał bez zająknięcia w Raid0, czy single- oczywiście wysoki jak cholera RAT, ale o dziwo w testach miał te 3-4mb/s przewagi nad Samsungiem. Co ciekawsze, w Raidzie w testach wyprzedzał samsungi o 20-30mb/s, co mnie zdziwiło (niestety próbka na partycji 200gb), RATem oczywiście dostawał w tyłek.

Jednak podczas testu otwierania pliku 1gb, dyski miały remis, z niezauważalną przewagą samsungów.

 

Zastrzec muszę jedną istotną rzecz jeżeli idzie o samsungi w macierzy, mianowicie po podkręceniu proca jeden z nich się wysypywał co jakiś czas i sterownik macierzy ICH9R go nie rozpoznawał. Po kilku resetach odpalało, ale jest to upierdliwe. Problem zdarzał się też, gdy stworzyłem macierz z Seagate i Samsunga, oczywiście samsung się wywalał od czasu do czasu. Gdzieś wyczytałem, chyba nawet na tym forum, że jest to kwestia przypadkowo źle dobranych podzespołów i ich podkręcenia, która rzadko ma miejsce, ale ma. U mnie sprzęt to Foxconn P35A-S, DC E2160 @ 2.88ghz, OCZ 2x1gb 800mhz rev2.

Ponadto na forum jest temat, gdzie te same Samsungi w Radi0 od czasu do czasu wysypują się mimo braku podkręcania, na nieco innym sprzęcie niż mój. Może dotyczy to kilku sztuk, ale jest taka obawa.

W każdym bądź razie zniechęciło mnie to trochę do tych dysków. Pewnie skończy się tak, że kupię jeszcze 2 albo jeden taki, żeby sprawdzić jak sobie poradzą i czy problem będzie nadal występował.

 

Kusił mnie ten WDek, ale jeżeli ma seek jaki ma, to nadal będę wybierał między Seagate a Samsungiem, chociaż cena kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...