Skocz do zawartości
co3en

333gb/talerz Od Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nie ma zadnego wplywu na szybkosc dysku, ale ten objaw (przynajmniej u mnie) wskazywal na cos niepokojacego. Dysk u mnie swirowal, plik 4,3Gb przegrywal z partycji na partycje ponad 40min, przelaczal sie w tryb PIO, wyskakiwaly bledy zwiazane z dyskiem w podgladzie zdarzen... Przelaczylem na tryb AHCI, zainstalowalem system z F6 i teraz smiga jak powinno. Burst Speed mam 239mb/s.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zauwazylem u siebie, ze cos nie tak jest z moim dyskiem (6400AAKS). Mianowicie jest on wolny o_O Chodzi o to, ze gdy kopiuje cos po nim z partycji na partycje, to transfer czesto rozpoczyna sie od ok 30MB/s, ale czasami sam z siebie, niewiedziec czemu, potrafi spasc nawet do 2MB/s... Jednoczesnie inne aplikacje zaczynaja sie strasznie wlec (rysowanie okien, przelaczanie sie miedzy programami) - tak, jak by procek byl obciazony w 100% - ale nie jest.

 

Procz tego dysku mam podlaczone jeszcze dwa inne (samsung spinpoint 80GB sata - podlaczony do drugiego gniazda, oraz samsung spinpoint 200GB ATA) - gdy kopiuje cos pomiedzy nimi (czy tez tylko po jednym dysku), nie ma w/w problemu, wszystko chodzi tak jak powinno, nic nie zwalnia, nic sie nie wlecze - gdy wykonuje jakies operacje na tym WD, zaczynaja sie takie cyrki...

 

Przypomne, ze kompa mam dosyc leciwego (axp 1700+, asrock k7upgrade, 512MB ram). WD jest przestawiony zworka w tryb zgodnosci z SATA/150 - inaczej nie byl wykrywany.

 

Ma ktos jakis pomysl, dlaczego dzieje sie cos takiego? Strasznie mnie to w tej chwili denerwuje...

Mam nadzieje, ze nie jest to wina dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mozecie mi powiedziec jak sie prezentuje nowy WD6400AAKS w stosunku do starej serii WD3200AAKS ? Chodzi mi glownie o glosnosc dysku. Chrobotanie glowicy i wibracje. Chodzi mi o to ze zalezy mi na cichym dysku i w miare dobrej wydajnosci. Podobno nowe 640tki sa w miare ok ale czy cichsze niz moj stary 320GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byscie wybrali: 1x WD6400AAKS, czy moze dokupic drugi i miec 2x WD3200AAKS w RAID0 (sprzet w podpisie)? Czy raid w codziennym uzytkowaniu (normalnym domowym - troche kopiowania, zdjecia, nieraz jakis film z kamery) bedzie zauwazalnie szybszy? Duzo szybciej laduja sie programy/system, jest on bardziej responsywny?

 

ps. 640GB ma znaczaca krotszy czas dostepu niz 320GB, to tez biore pod uwage...

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nowy WDek kupiony :) Musze powiedziec ze po przesiadce z Szajsunga F1 640 jest duza roznica. Oczywiscie in plus. Cichszy, szybszy, zero problemow i tak nie wibruje !! Jedynie temp wieksza bo 33C (wtedy 27C). Dysk podzielony na 2 partycje, zainstalowana Vista i na 2iej partycji troche danych. Screen:

post-140846-1227297249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byscie wybrali: 1x WD6400AAKS, czy moze dokupic drugi i miec 2x WD3200AAKS w RAID0 (sprzet w podpisie)? Czy raid w codziennym uzytkowaniu (normalnym domowym - troche kopiowania, zdjecia, nieraz jakis film z kamery) bedzie zauwazalnie szybszy? Duzo szybciej laduja sie programy/system, jest on bardziej responsywny?

 

ps. 640GB ma znaczaca krotszy czas dostepu niz 320GB, to tez biore pod uwage...

 

Po 2 miesiącach użytkowania Raida) uważam że, nie pamięć czy procek maja takie znaczenie w wydajności sytemu jak Raid0 na dobrych dyskach. Zgrywanie filmów oraz fraps chodzą niesamowicie szybko (60 klatek na full rozdzielczości) , to samo z aplikacjami graficznymi. Kiedyś ktoś napisał ze nie może sobie wyobrazić przejścia z raid0 na jeden dysk, całkowicie sie z tym zgadzam. Zakładam iz masz o dodatkowy dysk lub raid1 na ważne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nowy WDek kupiony :) Musze powiedziec ze po przesiadce z Szajsunga F1 640 jest duza roznica. Oczywiscie in plus. Cichszy, szybszy, zero problemow i tak nie wibruje !! Jedynie temp wieksza bo 33C (wtedy 27C). Dysk podzielony na 2 partycje, zainstalowana Vista i na 2iej partycji troche danych.

A ja musze powiedzieć że różnicy między nimi w szybkości nie czuć. Miałem oba za każdym razem w Raid 0. I to raczej na Samunga bym wskazał że cichszy bo ma cichszą prace talerzy choć minimalnie.

Co do wibracji to potwierdzam, WDki prawie ich nie mają. Ale łatwiej wytlumić wibracje niż szum talerzy. Dlatego jednak je zmieniłem na F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedzieć że różnicy między nimi w szybkości nie czuć. Miałem oba za każdym razem w Raid 0. I to raczej na Samunga bym wskazał że cichszy bo ma cichszą prace talerzy choć minimalnie.

Co do wibracji to potwierdzam, WDki prawie ich nie mają. Ale łatwiej wytlumić wibracje niż szum talerzy. Dlatego jednak je zmieniłem na F1.

u mnie w IDE vs RAID 0 jest pewna różnica ale widoczna w przypadku dużego obciążenia dysku - ładowanie systemu, przegrywanie i szukanie plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiącach użytkowania Raida) uważam że, nie pamięć czy procek maja takie znaczenie w wydajności sytemu jak Raid0 na dobrych dyskach.

to spróbuj sobie podziałac na viscie z 512 albo 1GB ramu i słabym prockiem,to moze zmienisz zdanie. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowal ktos nowej serii Black?

WD6401AALS - ludzie piszą że w HDTach robi tak:

Random access: 11.4

CPU utilization: 2%

Average read: 104.3 MB/s

Burst speed: 265 MB/s

Powinien byc naprawde szybki szczególnie na dysk sytemowy.

 

 

@naxt - co ma piernik do wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna WD 640GB Black. Z tego co wiem one posiadają 2 talerze? Jak z wydajnością? Porównywalna do Samsunga F1 i Baracudy 11 (wszystkie w wersji 32mb)? Obecnie posiadam WD 400GB AAKS i muszę przyznać że to dobry dysk, ale miejsca już brakuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To warto dopłacać do tego dysku AALS, bo stoję przed zakupem dysku i teraz tylko się zastanawiam czy AAKS czy AALS?

Też się właśnie zastanawiam nad 640 ewentualnie 500GB AAKS czy AALS. Mam już 400GB AAKS i dysk jest ok, aczkolwiek jak patrze na wyniki 640, to są zdecydowanie szybsze od mojej 400, pewnie dlatego że mają nowsze talerze i tylko 2 sztuki. Chyba jednak wezmę z 32mb cache, czyli AALS. Pytanie tylko czy 640 czy 500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500ki sa na 250 talerzach. Jak już, to na pewno 640ki.

 

Czytałem testy porównawcze pomiędzy AAKS a AALS i ten black jest czasem minimalnie szybszy a zwykle są podobne a bywało że gdzieś był wolniejszy. Może być też ciut głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...