Skocz do zawartości
co3en

333gb/talerz Od Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moj WD 10EADS chodzi cichutko, ale po warunkiem ze nie kopiuje z niego / na niego jednoczesnie dwoch rzeczy, wtedy terkocze jak sieczkarnia :) tez tak macie ?

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwszy wykres jest dziwny i nierealny. Jak dwa dyski o avg read ~95 mogą nagle mieć 205? Drugie skąd 450MB/s :D ? tego nawet najszybsze ssd w RAID nie potrafią ;)

Drugie w miare ok, ale czas dostepu rzeczywiście bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas dostępu jest mniej więcej typowy dla 320ki. 640 bez zmiany AAM też ma podobny.

 

Wykres może byc winą kontrolera i/lub sterowników. Pozatym pasek 128kb nie zawsze jest ładny na wykresach.

Radze się zapoznać z tym tematem http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...sc-t252870.html

 

Ten test HDTach to long czy short bench?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i narazie z tego wychodzi ze WD znowu pokazuje ze robi dyski naprawde TRWAŁE...

 

W postach o Seagate/Samsung wysyp uszkodzonych u "nas" narazie tylko 1 sztuka fabrycznie padnieta..

 

Jest to chyba spowodowane Zbyt szybkim Acces time... ( moge sie mylic )

 

Pamietam jazde z SP8002N padł mi po poł roku ( transfer na poczatku ponad 70mb/s ) padł mi po poł roku, Podczas załatwiania serwisu pogadałem ze sprzedawca i powiedziałmi ze bardzo duzo ich sie cofneło...

 

Po wymianie na 2 nowy transfer na poczatku 64Mb/s i ciut wiekszy acces time... dysk chodzi do dzis dnia z tego co mi wiadomo.. a ma juz 3 lata..

 

Wiec te 16Ms w WD320AAKS moze nie byc bez przyczyny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Gdyby to było takie proste, to dyski 10/15k rpm psuły by się co miesiąc ;)

Tymczasem nawet Fujitsu, które robi bardzo kiepskie dyski "cywilne" jest jednocześnie cenionym producentem dysków "profesjonalnych" (SAS/SCSI) -> Każda firma może zrobić trwały dysk -> niektóre mają b..del i dział kontroli jakości olewa temat (lub raporty QC giną w tajemniczych okolicznościach), a inne poprostu celowo robią szajs, bo bo "spece" z działu niedorozwoju wyliczyli że stosując 4x tańsze komponenty można utrzymać statystyki na "wystarczająco dobrym" poziomie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z wydajnością RAID 0

Sprzęt z podpisu.

A dokładnie

Dołączona grafika

 

1dysk 2talerzowy i 2dyski jedno talerzowe.

 

A teraz wydajność ...

pasek 128kb WB on

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czy to możliwe że ten dysk 2talerzowy tak ogranicza wydajność ??

Dzisiaj przewertowałem każdy dostępny pasek od 8kb w górę na każdym wydajność albo

gorsza albo taka sama jak tutaj, na co dzień używam paska 32kb.

Najnowsze sterowniki od intela zainstalowane.

 

Jakieś sugestie ? bo mi się już skończyły pomysły :/

 

Dodam jeszcze że na dniach mam zamiar dorzucić 4ty dysk no i się zastanawiam właśnie czy jednocześnie nie wymienić

tej 2 talerzowej 320tki na 1 talerzowa ?

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk spakowany i ma już nadane RMA, jutro zawiozę na Szyszkową osobiście bo sklep w którym kupiłem mnie olał i wymienić nie chcieli pomimo przepracowanych 50h i dni wolnych spowodu Świąt (zakupiony 22 grudnia - 2 szt, druga na razie nówka ale z ciekawości ją pokatuję), na razie przeprosiłem nowego Seagate 500GB z serii 11 ( który też złapał bada (1) po 90h ale SMART go pokazał). Mam nadzieję że dostanę nowy a nie używkę :( .

po 14 dniach oczekiwania wrócił do mnie dysk WD6401AALS (wysłany przez WD z Niemiec ) - nówka sztuka :) . Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z wydajnością RAID 0

...

Czy to możliwe że ten dysk 2talerzowy tak ogranicza wydajność ??

Dzisiaj przewertowałem każdy dostępny pasek od 8kb w górę na każdym wydajność albo

gorsza albo taka sama jak tutaj, na co dzień używam paska 32kb.

Najnowsze sterowniki od intela zainstalowane.

 

Jakieś sugestie ? bo mi się już skończyły pomysły :/

 

Dodam jeszcze że na dniach mam zamiar dorzucić 4ty dysk no i się zastanawiam właśnie czy jednocześnie nie wymienić

tej 2 talerzowej 320tki na 1 talerzowa ?

Który jest dwu talerzowy? Podajesz trzy modele 320GB AAKS...

Mierzyłeś wydajność każdego dysku z osobna?

 

Dokladanie 4 dysku mija się z celem, bo jesli faktycznie któryś dysków jest znacznie wolniejszy to ogranicza całą macierz.

Tylko wymiana najwolniejszego przyniesie wzrost wydajności do ok 270MB/s. Zależy do czego używasz macierzy.

Ja już przerabiałem 4 dyski w raid - polecam poczytać stosowny wątek.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już rozwiązana kupiłem jeszcze 2 dyski 320AAKS już z nowej serii blue

wymieniłem ten 2 talerzowy i średni odczyt w HDTach skoczył do 360MB/s :) (przy 4 dyskach)

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem z osobna tych nowych dysków ale widziałem w recenzjach na necie że są o pare MB szybsze od starszych AAKS.

Jeśli chodzi o normalną pracę to widzę różnice szczególnie przy rozpakowywaniu dużych archiwów winrara jest odczówalnie

szybciej, oraz przy przeglądaniu folderów z dużą ilością zdjęć gdy windows robi miniaturki też zauważyłem wzrost prędkości. Narazie tylko

pod tym względem miałem okazję sprawdzić to "namacalnie" jak trochę na nich popracuje to mogę dać więcej opinii.

Natomiast jeśli chodzi o start Visty to 0 poprawy ;) mam wrażenie że startuje tak samo jak na 2 dyskach w RAIDzie, mimo że świeżo

zainstalowana :/

 

Jeszcze do minusów dodam że trzeba się sporo nagimnastykować z kablami żeby to jakoś wyglądało

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Natomiast jeśli chodzi o start Visty to 0 poprawy ;) mam wrażenie że startuje tak samo jak na 2 dyskach w RAIDzie, mimo że świeżo

zainstalowana :/

...

Jeszcze do minusów dodam że trzeba się sporo nagimnastykować z kablami żeby to jakoś wyglądało

To nic zaskakującego. Mase razy było mówione że dla startu systemu głównie liczy sie czas dostepu (transfery tez są istotne ale mniej) ...

 

Co do miejsca to wszystko zalezy jaką sie ma obudowe. Twoja jest bardzo krótka i stąd te problemy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że generuje niewielkie wibracje odczuwalne po przyłożeniu dłoni do wszystkich dysków, nie jest tak że "trzęsą" cała buda ;), nawet przy kopiowaniu 6GB fotek czy 8GB pliku iso z partycji na partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu kupiłem wd6400aaks. model taki jak na zdjęciu:

Dołączona grafika

wczoraj zainstalowałem na nim system, a dziś porobiłem kilka testów. wyniki zamieszczam poniżej

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

czy wyniki są w porządku ?

planuję dokupić jeszcze dwa dyski do raida i nie wiem czy takie same jak ten WD będą ok czy może to jakiś słaby model ;) porównując wyniki do wyników z poprzednich stron wydaje mi się, że dysk nie odstaje od innych 640 gb aaks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest (ośmiele sie powiedzieć :D ) najlepsza seria dysków na rynku i śmiało dokup takie same pozostałe. Zresztą do macierzy najlepiej używać takich samych dysków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa poczekaj az WD wypuscie seriie BLACK oparta o talerze 500GB.... juz teraz Greeny 500/platter pokazuja pazury...

Piernik jest tak samo szybki jak moj 320AAKS/7200 .. nawet seek time ma mniejszy ......

 

Wd wraca do królów dysków twardych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jutro wybieram się do sklepu ;)

jeszcze tylko jedno mnie ciekawi, w jaki sposób sprawdzić ile dysk ma talerzy bez rozbierania go ? szukałem, ale nigdzie nie mogłem znaleźć takiej informacji <_< wybadałbym aktualnie posiadanego WD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem WD6400AAKS. Dostałem na szczęście wersję blue.

Podłaczyłem przed chwilą i pierwsze wrażenie... Talerze praktycznie milczą... Delikatny szum. W porównaniu do mojej barki w SQD jest dużo ciszej. Porównanie w następujących warunkach :

Dołączona grafika

(barka pod grafą.)

AAM standardowo miałem ustawione na wartość 128 (czyli cichsza opcja) igła ledwo słyszalna... Niedługo wyląduje w SQD i na gąbce mam nadzieje będzie NIEsłyszalna.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Wibracje wytwarzane przez sam obracający się talerz niestety w moim wypadku troszke większe niż w barce.

 

Po ustawieniu wartości AAM na 254 chrobotanie już słychać ale wydaje się być przyjemne dla ucha i takie wytłumione, nie trzeszczenie jak w seagate.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Teraz takie pytanie do znawców... Na codzień planuję mieć włączone AAM, a kiedy chcę pograć (powiedzmy tydzien w jakąś gre) to mogę sobie wtedy wyłączyć AAM? Bez żadnego uszczerbku dla dysku przez samo włączanie / wyłączanie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem WD6400AAKS. Dostałem na szczęście wersję blue.

Podłaczyłem przed chwilą i pierwsze wrażenie... Talerze praktycznie milczą... Delikatny szum. W porównaniu do mojej barki w SQD jest dużo ciszej. Porównanie w następujących warunkach :

Dołączona grafika

(barka pod grafą.)

AAM standardowo miałem ustawione na wartość 128 (czyli cichsza opcja) igła ledwo słyszalna... Niedługo wyląduje w SQD i na gąbce mam nadzieje będzie NIEsłyszalna.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Wibracje wytwarzane przez sam obracający się talerz niestety w moim wypadku troszke większe niż w barce.

 

Po ustawieniu wartości AAM na 254 chrobotanie już słychać ale wydaje się być przyjemne dla ucha i takie wytłumione, nie trzeszczenie jak w seagate.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Teraz takie pytanie do znawców... Na codzień planuję mieć włączone AAM, a kiedy chcę pograć (powiedzmy tydzien w jakąś gre) to mogę sobie wtedy wyłączyć AAM? Bez żadnego uszczerbku dla dysku przez samo włączanie / wyłączanie tego?

Z tego co mi wiadomo to możesz sobie włączać i wyłączać nie am żadnej różnicy, w końcu po to jest ta funkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to możesz sobie włączać i wyłączać nie am żadnej różnicy, w końcu po to jest ta funkcja

A jak to AAM w ogóle włączyć? I ustawić jakaś konkretna wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to AAM w ogóle włączyć? I ustawić jakaś konkretna wartość?

Możesz to włączyć w hdtune ale chyba za każdym ponownym uruchomieniu będzie się przestawiać. Na 4 stronie jest opisane co należy zrobić w tym Temacie. Przeczytaj!!! Edytowane przez jarekakahans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...