Skocz do zawartości
co3en

333gb/talerz Od Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak głośna jest ta 640 GB Black?

2. Ona ma 32 MB buforu? Bo tylko taką widzę na esc.pl za 320 zł.

3. Bardziej opłaca się wziąć AAKS Blue (279 zł) czy tego Blacka? A może jednak jednotalerzowego Seageta 7200.12 za 230 zł (właśnie czytam o tych bad sectorach i nie wiem co myśleć).

Edytowane przez wojtek858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak głośna jest ta 640 GB Black?

2. Ona ma 32 MB buforu? Bo tylko taką widzę na esc.pl za 320 zł.

3. Bardziej opłaca się wziąć AAKS Blue (279 zł) czy tego Blacka? A może jednak jednotalerzowego Seageta 7200.12 za 230 zł (właśnie czytam o tych bad sectorach i nie wiem co myśleć).

1.Mile mnie zaskoczył ten dysk i jest na prawdę cichy - w porównaniu do mojego Seagate 250 GB jest niesłyszalny :P

2.Tak 32 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taki dylemat. Czy lepiej wziac 4x750 czy 5x640, a nastapnie wybrac miedzy Green, Blue i Black :/ Mam do z-back-up'owania w sumie ponad 2TB z trzech Seagateow (niech pieklo pochlonie ta firme...).

Z technologicznego punktu widzenia ktore dyski sa nowsze - 750GB czy 640GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh

1TB SATA z serii 7200.11 (na czarnej liscie segate'a) - padl dzis rano

750GB SATA - ta sama seria - uszkodzenie mechaniczne, wiec Seagate akurat tutaj nie zawinil

oraz nowy (3-mc) 500GB Seagate NearLine (ST3500320NS) (na czarnej liscie) - jeszcze dziala...

 

Nom jak przezuce dane, to juz beda po prostu podpiete pod system i beda lezakowaly.

 

Chyba wezme 1.5TB Grena, 1TB Black oraz tego 640GB Blue co wszyscy chwala - i zapuszcze na wszystkich trzech kopie posektorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koncza mi sie pomysly...

Juz trzeci dysk odmawia posluszenstwa, najpierw 2x Samsung F1 640, teraz WD Blue 640. Objawy mniej wiecej takie same za kazdym razem - transfer na poziomie 1 MB/s i nie da sie nawet poprawne sformatowac jednej partycji. Probowalem juz reinstalowac sterowniki, zmieniac gniazda, kable sata i zasilajace i jedyne co zauwazylem to to ze dwa-trzy razy zamiast isc ~1 MB/s caly czas, skakal miedzy 110 a 1. Napiecia mierzylem miernikiem i byly w porzadku. Caly komp chodzi na defaultowych ustawieniach, stary Samsung HD501 dziala bez zarzutu. Jesli chodzi o smart, jedyne co moze miec znaczenie to rosnaca wartosc UltraDMA CRC Error Count. Nie wiem co jeszcze moge z tym zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bajek nie ma , masz problemy pewnie z plyta glowna , albo zaslaczem. Skoro zasilacz podaje poprawne napiecia to najwidoczniej plyta glowna juz niekoniecznie jesli idzie o sterujace - to tez napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajek nie ma , masz problemy pewnie z plyta glowna , albo zaslaczem. Skoro zasilacz podaje poprawne napiecia to najwidoczniej plyta glowna juz niekoniecznie jesli idzie o sterujace - to tez napiecia.

Sprawdzilem dzisiaj znowu napiecia dokladniejszym miernikiem i sa bez zarzutu. No ale co moge zrobic z plyta glowna? Odsylajac na gware stwierdza ze dziala, wiec nie ma podstawy do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dotarly juz do mnie dwie sztuki WD15EADS. I teraz kilka pytan:\

 

1. Jakie sa odczucia osob ktore maja ten dysk (lub model 2TB) w swoich blaszakach ?

2. Jak sprawdzic czy dysk ma 3 lub 4 talerze (bez rozkrecania oczywiscie ;p) ?

3. Czym sie roznia (w praktyce, bo tym ze te drugie sa nowsze, to troszke malo) modele z koncowka 00H7B0 od tych z koncowka 00R6B0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to całkiem przyjemne te Blue 640GB, choć z AAM była niezła zabawa zanim zorientowałem się że w wersji Hitachi Feature Tool v2.13 postanowili opcję do regulacji AAM usunąć a poprzednie wersje albo się wysypywały albo nie wykrywały dysków, dopiero v2.12 zadziałało, tak jak by ktoś miał podobny problem ;)

 

2x WD 640GB AAKS | RAID 0 | 32k | WB=ON | AAM=254

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł do mnie WD6400AAKS jest cichutki i zimny ale z wydajnością coś nie tak :sad: acces time około 12.2ms a odczyt tylko 95mb/s ( AAM ustawione na wydajność ) może dlatego ze to ICH7 i chipset P31 jak myślicie?? niedługo będę miał P5B na ICH8R to może się coś zmieni :rolleyes:

 

screen hd tune:

 

Dołączona grafika

 

hdtach:

Dołączona grafika

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to wina ICH7. Szczeże ci powiem ICH8 nie wiele wnosi od strony wydajności. Poszukaj czegoś z ICH9

No niestety nie jest mi dane już mieć ICH9R :sad: będę musiał zadowolić się ICH8R <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł do mnie WD6400AAKS jest cichutki i zimny ale z wydajnością coś nie tak :sad: acces time około 12.2ms a odczyt tylko 95mb/s ( AAM ustawione na wydajność ) może dlatego ze to ICH7 i chipset P31 jak myślicie?? niedługo będę miał P5B na ICH8R to może się coś zmieni :rolleyes:

Eee , ale o co chodzi ?

Przeciez 12 ms, odczyty do 115 i srednia na poziomie 95mb/s to norma w WD640AAKS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...