Skocz do zawartości
co3en

333gb/talerz Od Wd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zakupilem nowy dysk WD i zrobilem male porowanie ze starym dyskiem.

 

Stara 320

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i nowa 640

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zastanawijace jest to ze stary dysk ma wiecej opcji aktywnych w zakladce "info" od nowego dysku ??

 

Stara 320 nie ma aktywnej funkcji AAM, natomiast nowa 640 ma ja aktywna i jest ustawiona na "low noise". Zmiana w HD Tune na "High" lub wylaczenie nie przynosi zadnego skutku, ustawienie wracaja do poprzedniego ustawienie. W jaki sposob mozna to zmienic ?

 

Dołączona grafika

 

Jezeli chodzi o poziom halasu to nowy dysk wyraznie goruje i praktycznie go nie slychac, natomiast stary troche chrobocze ale nie jest to jakas glosna praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przestawic AAM na high performance za pomoca np. MHDD. Wydajnosc wzrasta (12ms random access), a halas zwieksza sie tylko troszke.

Ewentualnie za pomocą Hitachi Feature Tool v2.12 (najnowsza wersja oznaczona numerkiem v2.13 nie posiada już opcji regulacji AAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czym ty sie przejmujesz ?

5 Mb/s wiecej ?

I co pewnie wina ICH7 buahahahaha czy tez ICH9 ... dawno nie czytałem lepszych pomysłów...

 

Od kiedy kontroler ktory musi zagwarantowac fabrycznie S150 albo S300 ( odejmujac pakiety kontrolne CRC ) ma wolniejszy transfer ?

Moj stary VT8235 ( S 150 ) w połaczeniu z WD320AAKS miał identyczne transfery jak teraźniejszy SB700..

 

Akurat przy RAID to fakt róznica w transferach potrafi byc ( porównianie SB600 a np SB 700 )

 

To ze dysk nazywa sie WD640AAKS nie zawsze gwarantuje u wszystkich identyczne transfery o czym sam sie przekonałem majac 2 samsungi serii P80 .. pierwszy miał max transfer 70mb 2 miał juz tylko 64mb... ( pierwszy działał 6 miesiecy i padł ..2 chodzi do dzis dnia.. ) a dyski rózniły sie firmware. A spowodowane byo to tym ze starszy był z serii "wadliwej"( podczas oddawania dowiedziałem sie ze duzo ich wróciło ) i producent musiał miec sporo zwrotów i dlatego wypuszczajac nastepne dyski zmniejszył w firmware szybkosc odczytu by sie nie kaszaniły ..

 

To samo z z samsungami F1 z tego roku ... sa juz wolniejsze od swoich starszych braci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To samo z z samsungami F1 z tego roku ... sa juz wolniejsze od swoich starszych braci...

Ale tym to prawdopodobnie talerzy przybylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie mam szczęścia do elektroniki... Dziś odebrane 2xWD6400AAKS.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Drugi ma podobne wyniki. Na szczęście nie mają badów i smart jest czysty.

Hm może jednak trzeba było zaryzykować i brać Seagate'a :rolleyes:

Edytowane przez :Focus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie mam szczęścia do elektroniki... Dziś odebrane 2xWD6400AAKS.

[img.]http://img156.imageshack.us/img156/7674/hdtunebenchmarkwdcwd640.th.png[/img]

[img.]http://w.fotka.pl.s3.amazonaws.com/f56a3b749f_144.jpg[/img]

 

Drugi ma podobne wyniki. Na szczęście nie mają badów i smart jest czysty.

Hm może jednak trzeba było zaryzykować i brać Seagate'a :rolleyes:

Hym dziwne, sam kupiłem najpierw 2x WD 640 a potem dokupiłem jeszcze jeden i każdy miał powyżej 100MB/s. A w RAID 0 wygląda to mniej więcej tak:

 

3x WD6400 AAKS | RAID 0 | 32k | WB=ON | AAM=254

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@:Focus podobnie jak ja masz wolniejszy transfer :huh: ale dyski i tak są bardzo szybkie, czas dostępu jest dobry :)

 

@Kwazor wywnioskowałem że to wina ICH7 bo tak zasugerował Rafa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi tools. Wersji nie pamietm.

...choć z AAM była niezła zabawa zanim zorientowałem się że w wersji Hitachi Feature Tool v2.13 postanowili opcję do regulacji AAM usunąć a poprzednie wersje albo się wysypywały albo nie wykrywały dysków, dopiero v2.12 zadziałało, tak jak by ktoś miał podobny problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...