Skocz do zawartości
unit1.cpp

E6750 Vs. E8200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym żebyście pomogli rozwiązać mój problem ponieważ jutro albo nawet dziś mam zamiar zamówić nowego kompa i jedyne na co sie jeszcze nie zdecydowałem to procesor. Miałem zamawiać E6750 jednak 20 stycznia miała być premiera Perynów więc zaczekałem aby zobaczyć co one potrafią. Z testów wywnioskowałem że różnica między E6750 a E8200 nie jest duża jednak Penryn zużywa mniej prądu i dodatkowo lepiej się kręci. Nie było by problemu gdyby nie to że nie mam pewności czy E8200 będzie poprawnie działał na płycie wyposażonej w chipset P35 czyli mój Foxconn P35A-S. Chciałbym się Was zapytać czy ten Peryn bedzię współpracował z P35 bez konieczności aktualizacji biosu(po prostu wsadzam w gniazdo na płycie, odpalam i działa). Jeżeli odpowiedź będzie brzmiała nie to czy bardzo stracę kupując E6750 zamiast E8200? Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KEAN

 

 

WYPOWIEDZ UZYTKOWNIKA: svende

....

 

Dzisiaj robiłem mały wstęp do badania stabilności, wyniki nastepujące:

3737MHz na 1,200 vcore (1h orthosa) CT 54st. C

4005MHz na 1,300 vcore (1h orthosa) CT 63st. C

4097MHz na 1,325 vcore (2h orthosa) CT 66st. C

 

Teraz staram sie 4200MHz, ale zaczyna sie chyba domagać znacznie wiecej papu.

Screeny jutro zapodam jak będzie jakiś całościowy przegląd możliwości

Dodam jeszcze test EGIELDA http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3557-7

 

@KEAN nie oszukujmy sie że jak chce sie leciec na ponad 4 ghz z 2,66 bez zmiany wiatraczka to wiesz temeraturek nie bedziesz miał 20 st C!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mattis:

A Ty skąd bierzesz informacje, że tak wiesz co mówisz i wg Ciebie się tak grzeją te proce...

:>

 

@unit1.cpp:

Z założenia chipset P35 miał być zgodny z Penrynami...

Jeżeli Twoja płyta obsługuje FSB 1333 to obsługuje Penryny, a generalnie wszystkie P35 obsługują, a przynajmniej wszystkie marki nad którymi warto się zastanawiać....

Poza tym to że chodzą z Penrynami to chyba trąbią na każdej stronie producenta, bo to dobry materiał pod chwyty marketingowe, więc wystarczy mały spacerek po internecie...

 

@Buzek:

Jak się nie będziesz bawił w OC, to nawet jak się będzie grzał to co Ci to przeszkadza dopóki wentylator pracuje kulturalnie??

Jak kupisz nowy procesor i będziesz go używał na fabrycznym taktowaniu to chyba coś by tu było bardzo dziwnego jakby się przegrzewał no nie??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Koledzy nic nie wymyslam tylko pisze realcje użytkowników tego forum i jak widać testy z egieldy. Za jakies 2 tygodnie prawdopodobnie ja osobiscie bede mógł przetestować troche e8200 lub e8400 wiec sam sie przekonam. Lecz teraz najbardziej ufam testom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buzek:

Jak się nie będziesz bawił w OC, to nawet jak się będzie grzał to co Ci to przeszkadza dopóki wentylator pracuje kulturalnie??

Jak kupisz nowy procesor i będziesz go używał na fabrycznym taktowaniu to chyba coś by tu było bardzo dziwnego jakby się przegrzewał no nie??????????????

bo moj komp chodzi praktycznie 24h/dobe, obecne wentylatorki od grafiki i procka odmowily juz posluszenstwa... a zalezy mi na niskich temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do temperatur, mam trzy sztuki E8400 w tym jedna niestestowana na sprzedaz.

Mialem tez e6750 i temperatury wygladaly tak (Scythe Ninja PLUS + wentyl 120 @1000rpm):

 

Idle:

e6750 @3.6GHz 47* na jajku e8400 @3.0GHz (czyli niekrecony) 55* drugi 53*

 

Stres:

e6750 @3.6GHz 71* na jajku e8400 @3.0GHz (czyli niekrecony) 69* drugi 70*

 

Takze ze swojej strony polecam nie pisac glupot na temat ze E8XXX sie mniej grzeja itp. Bo coraz wiecej przypadkow potwierdza to iz jest wrecz przeciwnie

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuZeK - czemu zależy Ci na niskich temp skoro nie bawisz się w o/c? Jak nie kręcisz to sie nie przejmujesz, nic nie ma prawa sie stac, a jak sie stanie (w co wątpie) to masz gwarancje. Po to te boxowe coolery zostały zrobione, aby pracowały na stockowych taktowaniach.

 

lukasp - więc troche dziwnie to wyszło, bo jednym z założeń zmniejszenia procesu 45nm był mniejszy pobór mocy i wydzielanie ciepła, no ale nie wnikam bo sam nie testowałem więc nie wiem. Jak troche bardziej ludzie obadają te procki to będzie można coś powiedzieć, bo póki co to różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Penryna jak najbardziej jak radzą koledzy wyżej :) To będzie rok Penrynów. Ale piszesz, że nie chcesz do OC. Moze spróbuj dołożyć się do 8400 oczywiście jak masz mozliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, E8200 zamówiony. Teraz pytanie: czy wysokie temperatury dotyczą także mojego modelu? Czy tylko E8400 bo na razie widziałem że użytkownicy tylko na niego narzekali? I jakie są temperatury po wykręceniu na 4.0GHz i po zmianie chłodzenia na wydajne?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, E8200 zamówiony. Teraz pytanie: czy wysokie temperatury dotyczą także mojego modelu? Czy tylko E8400 bo na razie widziałem że użytkownicy tylko na niego narzekali? I jakie są temperatury po wykręceniu na 4.0GHz i po zmianie chłodzenia na wydajne?

 

No raczej nikt Ci tego nie powie. To jakie bedziesz mial tempy przede wszystki zalezne beda od sztuki proca na jaki trafisz, a reszta to chlodzenie, obudowa i jej wentylacja, mobo, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych temp to czego się boisz chłopie, jak nie kręcisz to co ci się może stać z tym procem, nawet jak by miał te 50-60C to co się z nim może stać, spalić się nie spali, a jak by się nawet miał jakoś spalić w co nie wieże to masz gwarancję.

 

Co do Fox'a to raczej nic flashować nie będzie trzeba, w końcu jest to chipset P35 a jak wiadomo obsługuję penryny :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Fox'a to raczej nic flashować nie będzie trzeba, w końcu jest to chipset P35 a jak wiadomo obsługuję penryny :wink: .

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał może ktoś z Was, głównie chodzi mi o użytkowników Foxconna P35A-S, przypadek że bez aktualizacji BIOSu procesor nie ruszył? Już w ostateczności wykonałbym tą aktualizacje tylko nie bardzo sobie wyobrażam jak to zrobić bo skoro procesor nie będzie działał to jak ja mam uruchomić proces aktualizacji z DOSa?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink:

raczej wprowadzasz ludzi w bład rozumowaniem ze P35 załatwia wszsytko

 

 

Co do aktualizacji.. mozesz isc do sklepu pozyczyc proca albo porposic zeby ci w podblokowym sklepie to zrobili. ew pozycz procka od kogos na godzinke i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy jestescie niedorozwinięci albo macie problemy z czytaniem? P35 obsługuje Penryny ale BIOS ICH NIE ROZPOZNAJE I PŁYTA SIE NIE BOOTUJE

 

nie twierdze ze we Foxconnie bo akurata w ASUSie wszystko jest ok juz fabrycznie. w DFI trzeba jednak zaktualizować BIOS wiec nie jest normą ze sie na każdej płycie odpali bez niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...