Skocz do zawartości
silion

Nowy Komp Za 2000zl Z Penrynem

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zlozyc sobie nowy komputer. Udalo mi sie w koncu zlozyć coś takiego:

 

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz BOX - 570 zł

 

Płyta głowna: Abit IP-35-E -300zł

 

Pamięc: Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK -170 zł

 

Karta graficzna: Sapphire radeon 3850 512MB/256b DDR3 - +/- 640zl

lub

Galaxy GeForce 8800GT 256MB DDR3/256b PCI-E - +/-640 zł

 

Dysk: Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ)- 215 zł

 

Obudowa + zasilacz - 150-230 zl

 

razem 1955 zł....

 

 

Jesli chodzi o overlocking to planuje tylko na BOX-owym wentylatorze...

 

1) Dobry komputer bedzie:P?

2)Oplaca dolozyc sie 100 zł do e8400?

3)Patrity mogą być?... raczej nie bedzie o/c. a GEILE?

4)Ktrórą kartę graficzną wybrać? Z tego co wyszukalem w testach 256 MB to troche malo na DX10 i karty z taką pamiecią "dlawią" sie na wysokich rozdizelcozsciahc z wlaczonym AAX4....

 

dodam, że wiekszość cześci zamierzam zamowic na agito.pl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by sie oplacalo dolozyc 100 PLN do tego

Obudowa + zasilacz - 150-230 zl

Bo szczerze mowiac parsknalem smiechem. Reszta w miare. PDP do demonow nie naleza ale lightowe OC powinny przezyc. Jak znajdziesz za taka kase 8800 to bierz. 256 jednak bedzie Cie ograniczac. Niestety dzis 512MB moze starczy do bezstresowej zabawy ponizej 1440x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by sie oplacalo dolozyc 100 PLN do tego

Obudowa + zasilacz - 150-230 zl

Bo szczerze mowiac parsknalem smiechem. Reszta w miare. PDP do demonow nie naleza ale lightowe OC powinny przezyc. Jak znajdziesz za taka kase 8800 to bierz. 256 jednak bedzie Cie ograniczac. Niestety dzis 512MB moze starczy do bezstresowej zabawy ponizej 1440x900

 

 

 

Ale co w tym takiego śmiesznego? :unsure: Co , za malo na zailaczyk :lol:? . Myslalem o 450W..

 

Mi wystarczy 1024x768 na max detalach. W jakim sesnie 256mb bedzie mnie ograniczać? chodzi o nowsze gry pod dx10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Trochę osobiscie bym zmienil

2.Do twojego kompa za 2k nie opłaca sie

3.Raczej to znaczy napewno? Patrioty fajne pamieci do dyspozycji masz jeszcze OCZ i GOODRAMY, geile odradzam

3.Grafike proponuje 8800GT

 

Płyte główną wziąśc moze bez "E"

 

Zasilacz jakiegos amacroxa za jakies 200 zł i obudowe za 70 zł najtańszą;p

 

EDIT:

 

W sensie bedzie CIe ograniczać ze 256 dla 8800GT to mało troche i karta nie pokaze wszystkiego na co ją stać:)

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim jaka plyta glowna pociagnie tego penrynka? Może Foxconn P35A-S za 350 zł?

 

Jeszcze mam takie pytanie. Klik

 

To jest właśnie ten GF 8800 gt z 256mb o ktorym pisalem. Jak dla mnie troche "podejrzanie" tanio.

Są tu jakieś "ukryte" ograniczenia? jedyne co sie dopatrzylem to wyscie/wejscie: TV DVI.

W większości kart jest TV 2xDVI. Co to oznacza?

 

 

 

 

8800 gt 256mb

Edytowane przez silion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Taka że jak 8800GT to raczej tylko z 512, 256 mocno ogranicza/osłabia tę kartę raczej. Bierz 3850/3870 512 albo 8800GT z 512. Link nie działa tak w ogóle :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje rozumowanie jest takie że skoro chipset p35 obsługuje penryny to płyta własnie z tym chpiem bedzie obłsugiwać (może być warunek zmiany biosu na nowszy ale penryna będzie takowa płyta OBSłUGIWAC) Wiec mimo wszystko ten abit powinien obsługiwać E8XXX dobrze mówie?

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole nie ryzykować i wezmę cos innego niz ip-35-e. chyba, że ktoś ma i mu chodzi...

 

 

Tak myślalem ze co do karty graficznej, ze nie bedzie jednoglosnej opini. Ale nie ma co sie dziwić, co jedne testy to inne(chodzi o porownanie 8800gt256mb do 3850 512mb).

Na mojej "17" gram na rzdzielczosci 1024x768, a gf8800 gt 256 ma zblizoną wydajnosc do 8800 gt w wersji 512 mb. Ale chodzi gorzej po wlaczeniu wyzszej rozdzielczosci(u mnie to niepotrzebne), wlączeniu antyalisingu( bez tego tez da sie zyc) i nowszych gier pod dx10 :unsure:

 

A tak z innej beczki co jest lepsze?

 

4x1gb 800mhz cl4

czy

2x2gb 800 mhz cl4

 

 

i czy lepszy jest zwyciezca z tych powzyej czy 2x1gb 1066mhz cl5?

 

 

 

edit:

mowa o ddr2 oczywiscie

Edytowane przez silion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do pytań kolegi

 

Zamierzam kupić penrynka E8400 (jak w końcu będzie dostępny) albo E8200.

 

Myślę nad mobasem...

 

Długo zastanawiałem się nad Foxconnem P35A-S, lecz kilka osób mi ją odradziło z powodu kiepskiego BIOSu (fakt, że chłopaki z FOXa aktalizują go dość często i poprawiają błędy po zgłoszeniach użytkowników).

 

Teraz myślę nad ASUS P5K Pro (te złącze 24 pin mnie trochę denerwuje, ale przeżyje), co możecie złego i dobrego o tej płycie powiedzieć?

 

Aha i jeszcze pytanko o RAMki, ewentualnie 2x2GB lub 4x1GB do lightowego OC :)

 

 

To co na razie kupiłem i czeka na pozostałe części to:

Grafika Palit 8800GT Sonic 512

Zasilacz BeQuiet SP 450W Rev2

Obudowa Thermaltake Matrix VX

 

dzieki za info

Edytowane przez sztabanew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOX dobra płyta nikt narazie nie jest pewien czy na niej śmigają penryny ale jeden użytkownik niebawem dostanie taki sprzęt i mam nadzieje ze podzieli sie info ze wszystkimi czy działa czy nie. A co do asusa to ta płyta podobna jest bardzo do dobrej P5K-E.P5K PRO ma 8 faz zasilania co jest dużym plusem.Ma troszeczke gorsze chlodzenie radiatorami niż p5k-e. Jak wiesz złącze 24 pin zle umiejscowione. No i w stosunku do P5K-E ma mniej złącz PCI. Ogólnie płyta fajna:) Pamięci to może :

OCZ 4GB (4x1GB) PC800 CL4 Platinum Quad Kit

albo

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Titanium EPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płytki na jakiej pójdzie e8200 to ja ostatnio złożyłem na Gigabyte P35-DS3 rev.2.0 F11 (chyba) (płytka za ok 290-300 zł) i na luzaka poszedł na fsb 450 :) poszedłby więcej pewnie ale pamiątki patriota troche ograniczały

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...