Skocz do zawartości
bziumak

4coredual - Vsta - Sata2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z was wie jaka jest różnica między tymi płytami ? Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi. BTW mam 300zł na upgrade kompa planuje 4coredual + Celeron 430 lub jeśli trochę dozbieram E2160 ? Czy ktoś widzi lepsze wykorzystanie tych skromnych środków ?

 

Pozdrawiam,

bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj jeszcze ze 100-130zł i kup E2160+ Gigabyte P31 DS3L, cena tego zestawu w apollo.pl to 424zł, nie warto się pakować w szajsowatego asrocka i celerona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne do tego jeszcze ram, grafika 100-130 raczej nie starczy :(

Dysk masz, zasilacz fajny masz. Wiec sprzedajesz, płytę, proca, ramy i grafę, za to kupujesz GB P31 DS3L, E2140/E2160, 1GB/2GB ramu Goodram/Kingston, i grafa GF6600(GT)/7300GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości, płyta prok i chłodzenie oddaje szwagrowi, więc nie ma opcji sprzedaży. Potrzebuje płyty przesiadkowej + do tego E2160, innej opcji nie widzę. Czy jest jakaś inna płyta przesiadkowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSTA ma SATA 1 i starszy chipset, a SATA2 ma Sata2 i nowszą wersję chipsetu. Bierz SATA2.

Kolega 'Pawelek69' już napisał. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z athlona xp 1700@2000 Mhz na asrocka 4coredual vsta i celerona 440 @2660Mhz Wszystko chodzi szybko, stabilnie i bezproblemowo. W 3dmar2001se z 16000pkt zrobiło mi się ponad 20000pkt (7300gt). Polecam od siebie tą płyte na pewno będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanawiać nad płytą z integrą. Do głowy przyszły mi płyty takie jak :

 

http://allegro.pl/item307255880_asrock_4co...a_dz_lg_sa.html

 

http://www.allegro.pl/item307198474_nowiut...5_nowa_box.html

 

Skłaniałbym się ku pierwszej płycie ale w sieci mało informacji o G31. Zależy mi na OC na G965 nie jest chyba za dobrze, czy na G31 będzie lepiej ?

 

Pomóżcie coś wybrać bo już sam nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G31 to P31 z dołożoną grafiką (tak jak G965 to i965). G965 faktycznie zbiera bardzo marne opinie, a poza tym nie ma co sie bawić w stary chipset. Wiec G31 bedzie lepsze. To raz..

Ale z drugiej strony ja szukałbym płuty w tym guście:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASROCK+4CORE1333-FHD

ponoć można na niej kręcić, a przy tym grafika lepsza od intelowskiego wyświetlacza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...