Skocz do zawartości
Camis

Era Internet Stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1. kwietnia PTC udostępni wszystkim klientom, w ramach testów, usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu - Era Internet Stacjonarny.

 

Oferta dostępna będzie we wszystkich salonach i sklepach własnych PTC na terenie całego kraju na jako sprawdzenia zastosowanych rozwiązań przed komercyjnym uruchomieniem usługi.

Era Internet Stacjonarny należy posiadać aktywną linię telefoniczną TP z możliwością świadczenia usługi Internetu ADSL.

 

W ofercie dostępne będą 2 typy urządzeń: Modem ADSL Webracer 821 oraz Router WLAN z modemem ADSL: Webracer 8012, w cenie odpowiednio 1 zł oraz 99 zł. Pełne wsparcie w zakresie podłączenia i obsługi urządzeń dostępne jest pod bezpłatnym numerem BOA 602 900 000.

 

Promocyjnie, do każdej aktywacji usługi, dodawany jest bezpłatnie kompletny pakiet bezpieczeństwa o wartości 199 zł: Norton Internet Security 2008. Liczba pakietów jest ograniczona.

 

Dotychczas usługa dostępna była w formie oferty specjalnej dla pracowników i partnerów PTC oraz osób przez nich poleconych. W pierwszym etapie, w ciągu 9 tygodni, do programu przystąpiło prawie tysiąc osób.

 

źródło: PTC

 

 

 

Oto cennik - z umowami na rok, dwa lub trzy lata.

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pięknie, żeby było możliwe

ale zobaczymy :)

wszystko okaże się po tych testach

Sorry, ale co tu jest pięknego? oO

1.Drogo

2.Długo

3.Era

Nie wiem kogo to przekonuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla ciebie 69zeta za 6mbps to jest drogo, nawet przy umowie na 3lata to chyba nie masz pojecia o cenach łączy adsl`owych u innych IP.

Generalnie wg mnie mało prawdopodobne żeby taka cena sie utrzymała w normalnej sprzedaży.

 

Co do uploadu to na 100% taki jak wszędzie indziej tzn 1,2Mbps/256kbps a 6Mbps/512, przecież to BSA na sieci tepsy w technologii ADSL1

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla ciebie 69zeta za 6mbps to jest drogo, nawet przy umowie na 3lata to chyba nie masz pojecia o cenach łączy adsl`owych u innych IP.

A po co podpisywać umowę na 3 lata?

Jaki jest sens związywać się na dłużej z jednym operatorem, przy ciągłym spadku cen i wzroście przepustowości?

 

I spokojnie, to tylko moja opinia...;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko łanie pięknie tylko nigdzie nie mogę się doszukać info ile UL, jak nie podali to pewnie "śmiesznie" mało :mur: :?:

Kazdy operator BSA, ma taki sam upload jak Neo.

 

Przy 6mbit jest to 512kbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja współczuję wszystkim użtkownikom neo. Wiem, że sukcesywnie zwiększają transfer i obniżają ceny ale dalej jest to straszne ZDZIERSTWO. Najlepsze jest to, że niektórzy klienci neo 6Mbit mogą o takiej szybkości tylko pomarzyć bo uzyskują maksymalnie mniej niż 100KB/s. Wciąż ponadto jesteśmy liderami w wysokości cen za Internet w Europie, swoisty paradoks bo w wysokości zarobków wręcz przeciwnie. Na szczęście są jeszcze dostawcy lokalni, którzy skutecznie konkurują ze zdziercami z TP SA. Ja płacąc 5 dych netto za swój net nie mogę narzekać. Transfery mogą czasami przyprawić o zawrót głowy (w pozytwnym tego słowa znaczeniu). Oto przykłady:

 

 

 

Każdemu życzę takich transferów!

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale co tu jest pięknego? oO

1.Drogo

2.Długo

3.Era

Nie wiem kogo to przekonuje :rolleyes:

Drogo to na pewno nie jest.

Długo, zależy, mogę <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> równie dobrze na rok, to juz tak długo nie jest. Za rok za 2mb zapłace tyle co za 2 lata w opcji Multimo, którą zamówiłem.

Więc oferta jak wejdzie, zdecydowanie będzie najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja współczuję wszystkim użtkownikom neo. Wiem, że sukcesywnie zwiększają transfer i obniżają ceny ale dalej jest to straszne ZDZIERSTWO. Najlepsze jest to, że niektórzy klienci neo 6Mbit mogą o takiej szybkości tylko pomarzyć bo uzyskują maksymalnie mniej niż 100KB/s. Wciąż ponadto jesteśmy liderami w wysokości cen za Internet w Europie, swoisty paradoks bo w wysokości zarobków wręcz przeciwnie. Na szczęście są jeszcze dostawcy lokalni, którzy skutecznie konkurują ze zdziercami z TP SA. Ja płacąc 5 dych netto za swój net nie mogę narzekać. Transfery mogą czasami przyprawić o zawrót głowy (w pozytwnym tego słowa znaczeniu). Oto przykłady:

 

 

 

Każdemu życzę takich transferów!

na Twoim miejscu bym przynajmniej zamazal passkey z tych torrentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

na Twoim miejscu bym przynajmniej zamazal passkey z tych torrentow

Skoro kolege pouczasz i wiadomo o co chodzi to nie powinienes cytowac ze zdjeciami :D

 

Wracajac do tematu. Umowa na czas okreslony dla mnie to wrzod na tylku , sam raczej nie podpisalbym takiej. Ceny jednak sa mocno atrakcyjne , ale przy umowie na 3 lata. Za 1MB place obecnie 59 zl - swietnie chodzi , tego nie odmowie ale tutaj 6x szybsze lacze za 10 zl wiecej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze żeby nawet za 3 lata 69pln za 6mbps kosztowało mniej/sporo/wogóle mniej, zreszta przy takich cenach np 10% w tą czy w tamtą to żadna różnica. Od roku płace 130pln za net24 6mbps, teraz kończy mi sie umowa na 12 miesięcy i jaka jest obecnie cena tego samego łacza? Nawet kilka złoty wyższa... Czyli równie dobrze mógłbym podpisać rok temu umowe na 24 miesiące i miałbym i taniej przez rok który minął i przez obecny ;)

 

@olafo

 

A Tobie życze, żeby takie transfery Ci sie utrzymaly do konca umowy z Twoim ISP nawet wtedy kiedy on podlaczy do swoich lączy drugą połowę miasta w którym mieszkasz, bo z lokalnymi ISP z reguły tak to bywa, ża wszystko chodzi cacy do czasu... :(

 

A co do cen łaczy na zachodzie, wystarczy nawet przeczytac na forum wątek dot. wyjazdów do Anglii, żeby wiedzieć, że i tam tak różowo nie jest (oczywiscie nie mówie tu o współczynniku zarobki/cena)

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze żeby nawet za 3 lata 69pln za 6mbps kosztowało mniej/sporo/wogóle mniej

Przy umowie na 3 lata za 10zł wiecej moge miec łącze i szybsze i z UL = 1/2 DL a nie jakimis smiesznymi wielkosciami przy których się potem godzinami sle pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olafo

 

A Tobie życze, żeby takie transfery Ci sie utrzymaly do konca umowy z Twoim ISP nawet wtedy kiedy on podlaczy do swoich lączy drugą połowę miasta w którym mieszkasz, bo z lokalnymi ISP z reguły tak to bywa, ża wszystko chodzi cacy do czasu... :(

 

A co do cen łaczy na zachodzie, wystarczy nawet przeczytac na forum wątek dot. wyjazdów do Anglii, żeby wiedzieć, że i tam tak różowo nie jest (oczywiscie nie mówie tu o współczynniku zarobki/cena)

Chciałbym Cię uspokoić drogi forumowiczu. Takie transfery utrzymują mi się od początku umowy z moim dostawcą czyli od wakacji 2002r. Jak chcesz mogę zapodać jeszcze kilka innych screenów z poprzednich lat. W tym czasie wiele osób podpisało umowy z moim dostawcą a transfer nie spadł. Ogólnie rzecz ujmując w moim mieście największą popularnością cieszy się mój dostawca ze względu na niską cenę i świetne transfery. Jest to swego rodzaju monopol w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77zł DialNet Solo 6Mb/512 - umowa bezterminowa i co za to mamy ... ??? jedynie transfery na poziomie 740kB/s z rapida i dobrych torrentów,

reszta to pingi 200 do serwerów PL, 300 zagranicznych, tak jest od miesiąca.

 

poprzednie miesiące to 80 (PL) , 150 do DE, NL, UK, ....

 

styczeń 2008, około 20 wykonanych połączeń z telecentrum, 40 maili (poważnie)-jedynie otrzymuję automatycznie potwierdzenie o nadaniu nr sprawy- nigdy jednak nie dostałem odpowiedzi , 2 wizyty technika ... i praktycznie zero działań, dialog niczym nie różni się jakością usług od TPSA, a nawet jest gorzej.

 

mniej więcej wygląda to tak (widać wyraźnie że problem nie leży po mojej stronie) -warunki non stop w ciągu dnia

 

http://img176.imageshack.us/img176/4158/omg1vx9.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/4219/omg2yo6.jpg

http://img176.imageshack.us/img176/6238/omg3bm4.jpg

wysokie pingi są bez wyjątku do KAŻDEGO serwera

http://img230.imageshack.us/img230/695/ffhb9.jpg

 

oczywiście dotyczy to wszystkich abonentów mojego regionu, a pani w TC wręcz krzyczała na mnie gdy próbowałem jej to uzmysłowić (gdybym był zawistny zgłosił bym to i pewnie kobita straciła by prace).

 

po prostu prawdziwe oblicze dialogu, kumpel miał dialnet z umowa na 2 lata, po tym okresie zrezygnował nawet z telefonu - nie chciał mieć nic wspólnego z ta firma, szkoda tylko ze nie zrobiłem tego samego :/ tylko poleciałem na niski abonament i 6Mb .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna bez problemu sie zalapac na test, wystarczy zadzwonic do Ery i poprosic o wpisanie na liste. Albo udac sie do punktu sprzedarzy.

 

post-16542-1203404339_thumb.jpg

 

post-16542-1203404284_thumb.jpg

 

post-16542-1203404322_thumb.jpg

 

post-16542-1203404411_thumb.jpg post-16542-1203404461_thumb.jpg post-16542-1203404489_thumb.jpg

 

Source http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?...33&start=15

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że możesz to mało kogo obchodzi :] ja mogę mieć 1MB UL/DL za 74zł. Co z tego jak na takim necie nie da się grać (pingi rzędu 150-500). obecnie w Polsce nic nie ma lepszego od dsl. I nie zapowiada się żeby było lepiej.

 

Pozdro

Kolega ma rację

Może płacę dużo za DSLa 2000 w TP ale pingi mam super, a że dużo gram po sieci to jest dla mnie najważniejsze.

 

Ciekawe jakie pingi będą w Erze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi kobietka w BOA powiedziała, w pktach sprzedaży oferują 1m-czny okres próbny, przez telefon takiej opcji nie da się uzyskać, umowa wiąże od razu na dany okres.

Oferta jest ponoć ogólnodostępna już, bez żadnego zapraszania przez pracowników itd.

Ide dziś albo jutro i postaram się dorwać to. Dzięki za informację! TO może być moim zbawieniem od osiedlowego kabla z przerwami co godzinę na automatyczny restart APka :/ (bo się zapycha..nosz kur..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyzajnie, napisałeś że na takim necie jak ma SGJ nie da się grać...to włączył grę i dał po garach ;P

Ja mam to wszystko gdzieś, jaka by ta era nie była, jest tania i na pewno lepsza od tego co mam teraz. Lecę jutro się dowiedzieć co i jak.

A tak btw. wiecie coś o stacjonarnym w erze? Można mieć u nich i telefon i internet, czy z racji wykorzystania łącz TP jakieś problemy mogą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyzajnie, napisałeś że na takim necie jak ma SGJ nie da się grać...to włączył grę i dał po garach ;P

Ja mam to wszystko gdzieś, jaka by ta era nie była, jest tania i na pewno lepsza od tego co mam teraz. Lecę jutro się dowiedzieć co i jak.

A tak btw. wiecie coś o stacjonarnym w erze? Można mieć u nich i telefon i internet, czy z racji wykorzystania łącz TP jakieś problemy mogą być?

O ile wiem, to "stacjonarny" z Ery nie idzie po zadnych kablach, tylko via GSM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to "stacjonarny" z Ery nie idzie po zadnych kablach, tylko via GSM...

Dokladnie... Najlepsze to ze Era reklamowala ze gniazdka w scianie juz sa nie potrzebne. A teraz sama swiadczy na tym gniazdku uslugi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, to samo myślałem, ale rodzicielka zaczęła mówić o lini TP. A jednak właśnie, znajomi założyli sobie od ery stacjonarkę i mają wciąż pod gniazdkiem...cóż, trzeba zapytać. Wieczorem będę już wiedział mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy w erze będzie zmienne czy stałe IP ?

Nie mówcie mi, że to BSE i napewno zmienne, bo firma eTOP-u działającą też na BSE zaproponowała nową ofertę mającą stałe IP.

 

Drugie pytanie dotyczy. Widzę, że modem ery różni się trochę od neostrady. Czyli wynika, że modem ery musi mieć odzielne zasilanie z gniazdka ?

No i widzę, że podłączone jest do ETHERNET, więc potrzebna jest w komputerze karta sieciowa z tego rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania przyjęte, jeśli nikt nie odpowie to jutro dam znać. Dziś tam do nich nie dotrę, dopiero jutro powypytuję.

Ale sieciówka na pewno potrzebna. Co do stałego IP, takie oferty zazwyczaj są droższe, nie ma co myśleć, że domyślnie zrobią stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jak coś na odpowiedźi @Havoc :)

 

eTOP, operator świadczący usługi pod marką eTlink, wprowadza od dziś nową promocję dla klientów posiadających analogową linię TP w strefie obsługiwanej przez operatora, dzięki bitstream access. Bez podpisywania umowy na czas określony, można mieć łącze o prędkości 1 Mb/s za 69,90 zł miesięcznie, a 2 Mb/s - za 79,90 zł.

 

W dowolnej chwili abonent może zrezygnować z usługi (z 30 dniowym terminem wypowiedzenia). Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest podpisanie umowy o usługę do 15. marca. Opłata instalacyjna wynosi 110 zł. W cenie zawarty jest stały, publiczny adres IP.

Źródło: Telepolis.pl

 

To mówi samo za siebie, że nie. Poza tym oferta jest lepsza, bo można w każdej chwili zrezygnować, ale niestety ograniczona terytorialnie do kilku województw.

Edytowane przez relik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wizycie w salonie. Jednak strzeliłem gafe drobną. Tj, nie zwróciłem uwagi na to gdzie skierowała mnie kobieta na informacji. Przedstawicielstwa ery niestety u mnie w mieście nie ma, a jedynie salony dystrybutorskie. Tak więc umowy tu na pewno nie podpiszę.

 

Jednak udało mi się wyciągnąć dość informacji od sprzedawcy.

*Interenet jak wiemu jest w fazie testów.

*Jeszcze wczoraj było spotkanie na ten temat w którym on właśnie uczestniczył. Jedna z osób nie została przy umowie narzekając na brak stabilności łącza, a co za tym idzie drastyczne spadki prędkości.

*Poruszono, jak mówił, również kwestię tego, że czas podłączenia jest dosyć marny i sięga 3-4tygodni nawet. Ale cóż, łącza w końcu TP :D

*IP standardowo (tak właśnie z powodu bitstream access) jest zmienne jak w NEO.

*W blueconnect, jest możliwość wykupienia stałego IP za dopłatą 15zł, co wysuwa wiadome wnioski/spekulacje. Jednak tam mogły tego zażyczyć sobie jedynie firmy. Nie wiadomo w takim razie jeszcze jak będzie.

*Prawdą okazał się m-czny okres próbny, na szczęście. Można bez problemu zwrócić zestaw i odstąpić od umowy.

*Pozostaje mi pokonać 40km drogi do Kielc i tam wypytać dokladniej o to, oraz próbować podpisać umowę.

 

To chyba tyle na razie. Jeżeli ktoś ma u siebie w miejsce przedstawicielstwo oficjalne czy coś takiego, to najlepiej jakby się udał i przeprowadził tam wywiad dla potomnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...